Vos savaitgalis prasideda, pradedame lankyti automobilistų renginius. Sezonas, kaip kitaip. Šįkart keliavome į Kačerginę, vienintelę Lietuvoje lenktynių trasą – Nemuno žiedą. Ten automobilistų bendruomenę subūręs Automanas surengė antrąjį susitikimą. Pirmasis vyko Vilniuje, kur visi vos tilpo, antrasis – trasoje.

Suskaičiavo Ramūnas, Automano vadovas, kad trasoje pigiau pasisukti susigundė bent 50 dalyvių. Daug. O aš stojau su fotoaparatu ir medžiojau gerus kadrus. Savo nelaimei, greta šviesiojo 50 mm f/1.8 pasiėmiau ir Sigmą 70-300 f/4.5-5.6 – gana tamsų ir, siauriausiame kampe, vaizdą muiluojantį, spalvas iškraipantį objektyvą. Anas neblogas plačiam kampe ir dienos šviesoj, bet ne vakarėjant, todėl nuotraukų kokybės didelės nėra.

IMG_9031

Stebėjau besisukančius dalyvius ir mačiau, kad kai kuriems čia kažkas naujo, kitiems proga pasitreniruoti, tretiems – būdas pasidraskyti. Buvo tokių, kurie nevengė slysti, nevengė lenkti tada, kai trasos teisėjai mosavo geltona vėliava, buvo tokių, kurie trukdė lenkti ir nesigaudė, kas vyksta aplink.

IMG_9193

Iš pirmo žvilgsnio važiavimas žiede atrodo “ot, kas čia tokio”. Tačiau užtenka pabandyti suktis ne vienam, o keliese, ir tarpusavy parungtyniauti. Tai sunku. Sunku, kai startuoji su keliais automobiliais kartu ir turi prasiveržti į priekį taip, kad neatsitrenktum į esančius greta, nesudaužytum automobilio ir t.t. O vakar važiavusieji tą darė be jokių saugos lankų, tik su šalmais.

IMG_8983

Kažkur komentaruose mačiau idiotišką pastabą, maždaug, koks tikslas dėtis šalmą mašinoje be saugos lankų. Šalmo reikia tam, kad smūgio metu galva būtų apsaugota ir neišsitaškytų į statramsčius.

Neatsargus važiavimas davė savo. Buvo tokių, kurie palenkė ratus, tokių, kurie apsigadino kėbulą, atsirado vaikinukas, kuris sugebėjo apversti savo vairuojamą “pežuką”. Iš šalies stebint matėsi, kad pežuko pakaba minkštutė, vartosi posūkiuose automobilis, bet stogo nesitikėjo niekas.

Visgi, svarbiausia, kad jokie tokie nesmagumai nesugadino nuotaikų. Teks laukti trečio karto.

Daugiau nuotraukų – kaip visada, mano mylimame GirlsGear.lt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *