„Nightride 2“ – pasakyk mamai, kad šiąnakt negrįši

Sėdžiu darbe numigus 4 valandas ir bandau laikyti akis atmerktas. Nes gi vakar kartu su “Instinct Society” pasakiau mamai, kad namo negrįšiu, ir naktinėjom iki trečios nakties. Kas buvo? Ogi “Nightride 2”.

Pernai “Instinct Society” sumanė, kad reikėtų suburti į vieną krūvą smagiausius įdomiausius Vilniaus ir ne tik automobilius ir pakviesti pasivažinėti naktinio Vilniaus gatvėmis. Vieta buvo įslaptinta ir, nors mes su brangiausiu abu siuntėm savo ratus fotografuotus ir prašėmės priimami, neatitikom bendro lygio. Tad įžūliai tiesiog prisijungėm dviem mašinom ir visur kur važiavom sekdami juos truputį beveik nelegaliai. Ne viskas patiko, ne viskas buvo gerai – daug kur teko pažeisti taisykles, smarkiai viršyti, be to, greta kviestų automobilių prisijungė dukart tiek nekviestų, nenorinčių laikytis bendros tvarkos ir pan., tad marozinimo buvo per akis.

IMG_9838

Šiemet kviestųjų buvo 50. Įsivaizduojat 50 automobilių koloną? Ji užtektinai didelė, kad, pavyzdžiui, žiedinėse sankryžose susidarytų kamščiai arba kad tuneliuose užimtų visas tris juostas. Dar nemažai atvyko nekviestų, sužinojusių apie susitikimo vietą iš draugų ir pažįstamų. Džiugu, kad aš su brangiausiuoju šiemet jau patekom tarp pateptųjų ir išrinktųjų. Ne dėl automobilio, mat abu esam sąlyginai pėsti, bet dėl to, kad norėjau fotografuoti.

Pradinis taškas – Vilniuje Savanoriu prospekte esanti RIMI parduotuvė. Ėję pro šalį žmonės sukiojosi ir stabčiojo norėdami pažiūrėti, kas gi čia vyksta, mat automobilių buvo labai daug (be to, iš tokių miestų kaip Kėdainiai, Kaunas, Panevėžys ir t.t.), o kadangi ekipažas bent jau iš dviejų žmonių, dalyvių buvo bent dukart daugiau. Įsivaizduojat, kaip tokia minia atrodo 22-23h?

IMG_9703

Pajudėjom. Kadangi gatvės buvo šlapios, o daugelis – greiti ir įsiutę, sulaukėm incidento labai greitai. Visiškai į atitvarus ir bordiūrus nusirašė vienas dalyvių. Žiauriai žiauriai žiauriai gaila, nes nebuvo nei greičio, nei beprotybės – tiesiog lengvas posūkis ir netikėtai slystelėjęs galas. Incidentas kiek prigesino tolesnių “Nightride” dalyvių aistras, bet nesustabdė renginio – vykome toliau.

Stojome dar bent keturiuose taškuose ir visur kur “Instinct Society” kalbino dalyvius, filmavo, tad kažkada sulauksime ir filmo apie antrąjį naktinį pasivažinėjimą. Draugiškai gėrėm kavą, dalijomės skanėstais, pozavom, užsukome į naktinėtojų mėgiamiausią “Statoil” ir supykdėme taksistą, kuris principingai laukė daugiau nei pusvalandį, kol paliksime degalinę, kurią visiškai užstatėme. Taksistas, beje, pateisino stereotipišką “dušmanų” įvaizdį ir burnojo tokiais keliaaukščiais keiksmažodžiais, kad pasitraukti geranoriškai ir užleisti jam vietą noro nekilo nė vienam. O kai išvykom, draugytė, dirbanti “Statoil”, sakė, kad atkeliavo ir policija, mat “dušmanas” paskambino ir pranešė, kad naktinėtojai esą puola degalinę. Va taip suaugę žmonės žaidimus žaidžia.

IMG_9855

Naktinėjome beveik 5 valandas. Ir nors kai keliavome per Senamiestį, buvo gana vėlu ir priešaky laukė normali darbo diena, nemažai vilniečių šventė mažąjį savaitgalį ir matydami tokią gausą dailių automobilių šypsojosi, stebėjosi, kraipė galvas, klausė, kas vyksta. Buvo smagu matyti šypsenas!

Skeptikai, aišku, klaustų, kam to reikia. Tokiems galima atsakyti, kad daugelio dalykų gyvenime galima nedaryti, daug kur galima neiti, nedalyvauti, daug ką galima ignoruoti. Tačiau jeigu norime kada nors nustoti skųstis, kad Lietuvoje nėra dailių automobilių, kad nėra automobilinės kultūros, tokių renginių kaip “Nightride” labai reikia. Nes tai viena nedaugelio progų per sezoną visiems kartu nuveikti kažką įdomesnio nei tiesiog stabtelėti degalinėje kavai ir pokalbiui.

Laukiu kitų metų “Nigthride”! O daugiau nuotraukų – mano mylimame GirlsGear.lt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *