Pasivaikščiojimas miške, arba Olgos asmeninė fotosesija

Sakiau sakiau – imuosi fotografijos ir mokausi. Ir ne tik stengiuosi lavinti akį ir tobulėti kurdama kompozicijas, ieškodama kampų. Mokausi ir retušuoti. Kaip lengviausia tą padaryti? Ogi su asmeninėmis fotosesijomis.

Mano nuomone, fotografuojant portretą, ieškant asmeniškiausių žmogaus kampelių, sielos užkaborių, reikia įdėti begalę darbo. Ne tik todėl, kad kiekvienas norime būti idealus kitiems ir be menkiausio trūkumo. Dar ir todėl, kad dažnai taip klajojant, vaikštant, kalbantis žmogus atsiskleidžia visai kitoks nei yra viešumoje. Nusimetamos visos kaukės, atsirišami blizgių drabužių raišteliai, atsegamos sagutės. Ir lieka žmogus nuogas. Toks nuogas, kad kai po fotosesijos atsiverti fotografuoto asmens nuotraukas, nustembi, koks jis atviras ir pažeidžiamas tavo padarytuose kadruose. Ir tuomet mokaisi, kaip padaryti jį tokiu, kad pamatęs nuotrauką aiktelėtų ir prisipažintų, kad čia jis sau – labai gražus.

Backstage

Leidausi klajoti su Olga, bičiule, kur šiaip jau – ne paties ramiausio būdo būtybė. Visur jos pilna. Ją, kaip kietą merginą, pažįsta ne vienas Vilniaus automobilistas, o mėgiamiausia jos pasakojimų tema – kaip ji pati tvarko automobilius, neišlenda iš garažų ir slalomo trasoje pralenkia vaikinus.

Ėjom į miškus Naujosios Vilnios pakrašty trys merginos. Simona, mano didžioji pagalbininkė, kritikė, negailinti aštraus žodžio ir į vatą jo nevyniojanti. Lakstė šita gražuolė su didžiausiu atšvaitu, gaudė tarp šakų spindulius ir apšvietinėjo Olgą, taisė drabužių raukšlytes, kurios jai atrodė netinkamos, ir t.t. Miškas – gana jaunas, želdynų nemažai, kalnuotas – vienas vargas, žodžiu. Bet aš buvau užsispyrusi, norėjau princesiškos, fėjiškos fotosesijos. Kantriai broviausi per viską (vėliau gamta atlygino man 4 erkėm, iš kurių 2 įsisiurbė).

backstage3

Fėjiška fotosesija nepavyko. Pavyko kitokia. Pavyko atrasti jautrią švelnią merginą, kuri, vos iškeldavau fotoaparatą, išsigąsdavo ir susikaustydavo. Gal dėl to tų gerųjų kadrų ne tiek daug, daug ką tryniau, nepatiko įtampa, sklindanti iš nuotraukos. Bet kas liko – tas patinka ir man, ir jai.

Olia1

Olia2

Olia3

Olia4

 

Daugiau nuotraukų – mano Flickr paskyroje.

One Reply to “Pasivaikščiojimas miške, arba Olgos asmeninė fotosesija”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *