Jeigu manęs klausia, kokį telefoną verta rinktis, kažkaip tarp nuolatos rekomenduojamų atsiduria “HTC”. Na, prisipažinsiu, patinka man jie.

Jeigu kažkas ieško brangaus, vadinamojo, flagmano, visada rekomenduoju puikų, tvirto korpuso, spartų “HTC One M8”. O štai dabar į mano rankas pateko kitas, kiek pigesnis, apie 1100 Lt parduotuvėje kainuojantis, “HTC Desire 816”.

IMG_9951

Šitas, kitaip nei brangieji jo “broliai”, iš plastiko, neapsaugotas metalu. Sveria 165 g ir yra tikrai nemažas (bent mano moteriškai rankai). Telefono aukštis 15,6 cm, o plotis – 7,8 cm, tad į kokią džinsų kišenę taip paprastai neįsikiši, o ir rankų kažką veikiant reikia dviejų, nebe vienos. Visgi, labiausiai naudojant erzino ne dydis, o blizgaus plastiko telefono nugarėlė. Kiekvienas piršto antspaudas, brūkštelėjimas, teptelėjimas matosi – valai ir valai.

IMG_9945

Tačiau iš principo – telefonas santūrus, sakyčiau – netgi kuklus. Priekinėje dalyje ryškūs garsiakalbio taškeliai, ryški nedidukė priekinė kamera ir mažas “HTC” užrašas. Galinėje dalyje per blizgesį vos prasimuša “HTC” užrašas, o viršutiniame telefono kampe – blykstė ir pagrindinė kamera. Viršuje – ausinių jungtis, apačioje – micro USB (krovimo) jungtis. Viename šone garso reguliavimo bei telefono sužadinimo mygtukai, kitame guminiu dangteliu pridengti SIM ir micro SD atminties kortelės lizdai.

IMG_9946

“HTC Desire 816” ekrano raiška – 1280×720 – neatrodo įspūdingai. Jai toli gražu iki dabar daugelio gamintojų siūlomų Full HD (1920×1080) ar dar didesnių raiškų. Nežavi ir taškelių colyje skaičius – vos 267 (gamintojai jau perkopia per 400). Tačiau nemaloniai nuteikia tik plika statistika, gyvai čiupinėjant netrūksta nei spalvų ryškio, nei ekrano raiškos, o ir žaidimai “HTC” ekrane dailiai atrodo.

IMG_9943

Nesu tikra, kaip savo išmaniuosius naudojate jūs, tačiau aš – daug fotografuoju, aktyviai naudojuosi socialiniais tinklais, naršau, skaitau, atrašinėju el. laiškus, žaidžiu, koreguoju nuotraukas ir t.t. Ir mano dabartinis asmeninis “LG Optimus L9 D605” užknisa tuo, kad nebespėja paskui mane ir užstringa, nustoja rašyti tekstą, nebeleidžia naršyti, nebeatidaro nuorodų ir pan. “HTC Desire 816” taip užkimšti nepavyko, mat, akivaizdu, parametrų su mano įgeidžiais jam užtenka. 4 branduolių 1,6 Ghz spartos procesorius ir 1,5 Gb darbinės atminties – tai jau, sakyčiau, neblogo nešiojamo kompiuterio parametrai. Jeigu telefonu darote mažiau negu aš, galit net neabejoti, šito “HTC” jums bus per akis.

IMG_9950

Štai fotografijoje “HTC” visuomet buvo bent jau vidutiniokai, o dažniausiai – gerokai geresni. Su “HTC” fotografavau ganėtinai tamsioje virtuvėje kepamą slyvų pyragą, tačiau pasidalysiu ir kitais kadrais. Tamsoje, tiesa, nuotraukose lenda triukšmai, tačiau dienos šviesoje šio telefono fotoaparatas puikus. O kur dar krūva pačių įvairiausių filtrų ir priemonių, padedančių padaryti nuotraukas gražesnes be jokio instagramo. Tikrai užskaitau. Be to, ir priekinė kamera nebe bulvės kokybės – 5 mln. taškų raiška ir filmavimas Full HD raiška yra kažkas tokio. Galinė, pagrindinė, kamera turi 13 mln. taškų raišką, automatinį fokusavimą, veikia su LED blykste, o HD raiška vaizdo įrašą įrašo su 60 kadrų per sekundę sparta. OHO!

6

5

4

3

2

1

All in all – “HTC Desire 816” savo kainos vertas ganėtinai pigus naujas telefonas aktyviam žmogui, norinčiam išnaudoti visas įmanomas įrenginio galimybes ir nemėgstančiam nešioti jo džinsų kišenėje. Tačiau žinot, kas užkniso labiausiai? Ogi tai, kad vietoje įprastos SIM ar bent jau įprasta taupusios micro SIM kortelės čia yra NANO SIM. Na, pasakykit jūs man, kurių velnių taip keisti tą standartą ir mažėti, mažėti, mažėti? Aš asmeniškai pavargau ieškoti perėjimų, tinkamų kortelėms, galvoti, kur čia dabar tą nano gauti (ir pykti, kad Tele2 labai jau brangiai prašo už tą nano SIM). Tad jei pirksit tokį telefoną, iš karto pasirūpinkit ir tinkama SIM.

IMG_9944

Techniniai duomenys trumpai:

 • Ekranas: 5,5″, 720×1280,
 • Išmatavimai: 15,6×7,8 cm, 165 g
 • Procesorius: 4x 1,6 Ghz
 • Atmintis: 1,5 GB RAM, 8 GB vidinė
 • Fotoaparatas: 5 mp priekinė, 13 mp galinė

Daugiau visokių duomenų rasit čia.

3 thoughts on “HTC Desire 816 – užkniso tik nano SIM ir blizgus plastikas”

 1. Labas,
  as ir ruosiuosi pirkti telefona su nano sim. Nenoriu karpyti sim, idant jos nesugadinciau. Todel paklausiu, kokia jos kaina ?
  Aciu ;)

 2. Labas,

  kadangi aš vis dar priklausau Tele2 abonenantams, man microSIM keitimas į nanoSIM būtų kainavęs 20 Lt. Plius dar kažkiek dėkliukas, kad galėčiau ją pritaikyti kitiems, ne nanoSIM, turintiems telefonams. O kiek teko girdėti, Omnitel, pvz., kortelę pakeičia į nanoSIM nemokamai :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *