Ir dar trumpai apie Italiją: puiki šalis mėgstantiems gerą maistą

Ir dar trumpai apie Italiją: puiki šalis mėgstantiems gerą maistą

Trys įrašai iš eilės, kuriuose vis minima Italija. Oho! Bet neiškęsiu nepasidalijusi su jumis nuotraukomis iš tos Šiaurinės Italijos, kurią greitosiomis pamačiau bandydama naują “Fiat” modelį.

IMG_1797

Man italų kalba labai manieringai skamba. Jei klausau užsimerkusi, atrodo, kad greta kalba pasipūtęs savim patenkintas žmogus, nuolat mostaguojantys rankomis. Išties, italai gal visai nėra pasipūtę, bet rankomis mostaguoti, kalbėti garsiai ir juoktis – mėgsta. Ypač tas ryšku Pietuose, Šiaurėje, kur buvau, karštieji italai santūresni.

IMG_1800

Maistas čia – nuostabus. Jeigu italai šiaip labai atsipalaidavę žmonės ir į gyvenimą žiūri paprasčiau ir ne taip komplikuotai, neretai mėgsta veltui pasigirti (ypač kalbant apie gyvenamųjų vietų paiešką. Pvz., kolega apsistojo viešbutyje su vaizdu į kalnus, o iš tiesų vaizdas buvo į krūmus, kalnai matėsi tik išėjus į greta viešbučio esantį kelią. Man pačiai teko gyventi 4 žvaigždučių viešbutyje, kuris kokioje nors Vokietijoje ar Prancūzijoje trūktelėtų vos per vos iki 2 žvaigždžių ir pan.), tačiau iš principo yra itin draugiški. Su anglų kalba – gerai ne visiems.

IMG_1804

Jie turi gal 100 skirtingų rūšių makaronų ir belenkiek jiems padažų, dažnai maistą ruošia labai paprastai, tačiau skonis to maisto – nepakartojamas. Makaronus jų tai apskritai galėčiau valgyti ir valgyti.

IMG_1805

Itin žavingi miestai ir miestukai, akis galėtumei išsinarinti besižvalgydamas. Tačiau bent jau Šiaurinė Italija važiuojant nuo vienos vietos iki kitos paprastais plentais nebaisiai įdomi. Laukai, keli medžiai, laukai vėl ir tiek. Daug įdomiau keliauti per pačius miestelius.

IMG_1811

Jei man reikėtų dalyti kelionių patarimus, sakyčiau, kad reikia skristi į Italiją iš anksto pasirūpinus viena potencialios nakvynės vieta dienai ar dviem, kur būtų internetas. Tuomet nakvynės ieškoti jau keliaujant po šalį – taip gerokai paprasčiau, galima gauti geras kainas ir atrasti netikėtų dalykų.

IMG_1814

Norint pasidžiaugti Italija, puikus dalykas yra automobilis. Tad nepamirškite jo nuomos. Kolega minėjo, kad savaitei automobilis pigiausias gali kainuoti 100-120 EUR. Taikykitės dyzelio, kad galėtumėte dar pigiau važiuoti. Ir, jei turite galimybę, apsidrauskite, nes Italijoje eismas gana intensyvus, žmonių daug, į raudoną šviesą žiūrima gana atsainiai ir kartais pasijunti atsidūręs tarsi kokiam automobilių turguje, kur visi nori visur ir nesusikalba tarpusavyje.

IMG_1822

Pietų šalyse garsinis signalas yra ne šiaip signalas, o bendravimo keliuose priemonė. Tad, jei norite paraginti priekyje esantį vairuotoją, trumpai jam pyptelėkite kartą ar du, o ne laikykite signalą ilgai. Laikydami signalą ilgai parodysit, kad labai pykstate ant priekyje esančio, pypsėdami kukliau – būsit gerokai draugiškesni.

IMG_1833

Ir dar vienas patarimas vairuosiantiems greitkelyje. Galbūt jums tai bus girdėta, bet man buvo tikra naujiena. Važiuodami greitkelyje ir netikėtai stodami į kamštį, smarkiai sulėtinę nepamirškite įsijungti avarinio signalo tol, kol savoje juostoje esate paskutinis. Taip parodysite mažiau atidiems ar tiesiog per rūką, naktį ir pan. jūsų nepamatyti galintiems vairuotojams, kad priekyje kažkas nutikę ir paskatinsite sumažinti greitį bei padėsite išvengti nelaimės.

IMG_1843

IMG_1846

IMG_1855

IMG_1856

IMG_1858

IMG_1859

IMG_1861

IMG_1864

IMG_1865

IMG_18886 thoughts on “Ir dar trumpai apie Italiją: puiki šalis mėgstantiems gerą maistą”

 • Būtina mane čia Lietuvoj šiuo metu sėdinčią erzint Italijom???? :) Ir parašėt visai kaip aš, jau n kvadratu metų vis neišlendanti iš šiaurinės Italijos dalies, nors vat gyvenimo paradoksai – šiuo metu laisvalaikiu smegenis užimu ispanų kalba.

 • Atsiprašau! :) Bet gi tobulai graži šalis ir ta šiaurinė dalis tokia.. artima kažkokia :) Nieko, gruodį parodysiu kažkiek Graikijos :)
  O ispanų kalba kodėl? Gražu, keliausit, gyvensit, darbui?

 • Italija… Italai… Ech, būčiau žinojus, tai būčiau ir geriausias picų vietas, ir gražiausių italų namus mape kryželiais sužymėjus. Ok, me joking.
  Dina, jeigu paskaitytumėt mano įrašą apie Italiją, tai suprastumėt, kad mūsų požiūriai akivaizdžiai analogiški :)
  Graikija – ok, galėsiu ramiai sėdėdama skaityt apie Europos lopšelį, bet tik ne apie Italiją, kai sėdžiu čia visa tokia šlapdriba apdirbta :)
  Ispanų todėl, kad protą mankštinu. todėl, kad Camino kartosiu kitais metais, todėl, kad kalbas mokytis man labai lengva, todėl, kad turiningai laisvalaikį mėgstu leisti, todėl, kad tiek daug tų todėl ir kodėl, kad tiesiog ir viskas :)

 • Apie Italiją įrašo, prisipažinsiu, neskaičiau, užtat apie Camino net kelissyk. O nuotraukos! Kažkas tokio.

  Su merginomis patyliukais mezgame planą keliauti kitą rudenį į tą Šiaurės Italiją. Aš vairuosiu, nes man labai patiko, valgysiu ir miegosiu, jos dar ir pramogaus, mat vyną vartoja (o norėtume aplink Asti pabūti). Tada prašysiu tų kryžiukų. Nes gi, kai darbinės kelionės, spėju tik oro uostus pamatyti ir kažkiek pro automobilio langus pažioplinėti. Velniškai gaila.

 • Kaip tokie straipsniai tikrai mane erzina. :)) Taip atrodo tik ir norisi perskaičius lėkti ten.

 • Labai buvo įdomu pasiskaityti apie Italija, pati planuoju vykti .Juk taip gražu pamatyti gražius gamtos peizažus,palikti savo širdyje kažką įsimintino,Planuoju vykti į Italijos sostinę Roma, nuo mažens mane traukia ten nuvykti,bet nebuvo galimybių,dabar kai užaugau vistiek mano svajonė ten nuvykti išliko tokia pat stipri,maniau,kad užaugsiu aš užaugs ir mano svajonė. Daug kur ieškojau informacijos apie šią šalį,bet labai buvo sunku rasti kur viskas būtų patalpinta vienoje vietoje ir man pavyko rasti svetainę kuri atitiko mano vidinius reikalavimus. Ten radau apie ten gyvenančių žmonių kultūra,apie kultūrinius paveldus,klimata,bei žadu ten bilietukus įsigyti,nes man tiko kaina.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *