Video blogas #1: apie Italijoje bandytą krosoverį “Fiat 500x”

Video blogas #1: apie Italijoje bandytą krosoverį “Fiat 500x”

Kad jūs žinotumėt, kokia graži ta Italija.. Ypač rudenį, kai nulyja lietūs ir, švystelėjus saulei, iš garų susiformuoja itin žemai kabantys debesys. Važiuoji per šalį, kyli į kalnus, leidies nuo jų, o papėdėse debesyse žmonės gyvena sau.

Arba keliauji rytą per apsnūdusį miestuką, o jo akmenimis grįstomis gatvelėse kvepia kepama kiaušiniene, verdama kukurūzų koše, tingiai loja šunys, kažkas kieme malkas skaldo, mat atvėso ir norisi krosnį užsikurti. Idilė.

Va tokiu metu teko skristi į Italiją. Ten aplink Milaną, Turiną ir Balocco bandžiau naujausią “Fiat” koncerno gaminį “500x”. Ilgus metus leidęs stilingus 500-ukus, “Fiat” nusprendė padaryti kažką naujo ir pagamino miesto visureigį. Jis primena paprastą 500-uką, tačiau kartu ir daugelį kitų automobilių. Pavyzdžiui, “Mini Cooper Countryman”.

Jeigu trumpai, tai stilingas miesto visureigis, o “Fiat” pasitempė, apdailai ėmė naudoti kokybiškesnes medžiagas, daugiau odos, minkštų plastiko paviršių. Kai kurie dalykai stringa ir kliūva, pavyzdžiui, 9 laipsnių automatinė pavarų dėžė, kur važiuojant vienu režimu ji neapsisprendžia, kokią pavarą jungti ir kada, o kitu – ilgai laikomi aukšti variklio sūkiai. Tokio kaip ir optimalaus varianto nėra.

Visgi, keturi varantieji ratai, kuriuos “500x” turi, veikia puikiai, prasisukus, praslydus priekiniams ratams iš karto jungiasi galiniai ir išvažiuoti pavyksta net iš didesnių klampynių. Prošvaisa beveik 18 cm, todėl užklimpti pavyks, bet kaip reikiant įlėkus į purvynus, mat automobilis nėra tikras tešloms ir pelkėms pritaikytas visureigis.

Sunkiausia, matyt, susitaikyti su kaina. Lietuvoje “500x” kainuos nuo 69.000 Lt. Kitaip tariant, tiek, kiek kainuoja ir “Mini Cooper Countryman”, o pagrindiniai prancūziškieji konkurentai, tokie kaip “Renault Captur” ir “Citroen Cactus”, kainuoja 20.000 Lt pigiau. Vargu, ar BMW koncerno gaminamą “Mini” kokybe galima lyginti su “Fiat” ir vargu ar “Fiat” norėtų bandyti lygiuotis su šiuo gamintoju. Galbūt todėl italai dar patys dorai nežino, kaip gi jiems seksis pardavinėti naują automobilį.

Daugiau mano įžvalgų galit pamatyti vaizdo įraše. Nusprendžiau, kad nuo šiol dalį savo kelionių perkelsiu ne tik į nuotraukas ir tekstus, bet ir į vlogus (video blogus). Vargu, ar iš manęs sulauksit kokių kosmetikos apžvalgų, bet apie automobilius aš tikrai mielai pasakosiu.Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *