Vis užsukdama į Vaikusvajones.lt projekto tinklalapį ir pasižiūrėdama, apie ką svajoja vaikai, pastebėjau, kad ne vieno jų noras buvo – nešiojamas garsiakalbis, jungiamas prie telefono “Bluetooth” jungtimi. Tiesą sakant, esu ir vaikštinėdama mieste pastebėjusi būrius paauglių, kurie muzikos klausėsi būtent per tokius garsiakalbius. Žodžiu, laikai, kai muzikos buvo klausomasi tiesiog maksimaliai pasigarsinus telefoną baigėsi, dabar muzikos klausoma dar garsiau.

Vienas tokių garsiakalbių – “Acme Wave” – atsidūrė mano rankose. Jį pagamino lietuvių kompanija “Acme”, kurios produktų gamoje – gausybė pačių įvairiausių aksesuarų kompiuteriams ir ne tik.

Tiesą sakant, garsiakalbį turėjau gana seniai. Ir tik tuomet, kai sutarėme su “Acme”, kad vėl kartas nuo karto apžvelgsiu jiems vieną kitą gaminį ir apie jį papasakosiu visiems, nusprendžiau nuošaly nepalikti ir “Acme Wave”. Tad nuo pradžių!

1

Išvaizda

“Acme Wave” garsiakalbiui iš dizainą galėčiau skirti aukščiausią balą. Garsiakalbis primena nediduką stačiakampį, tam, kad benaudojant nebūtų subraižytas ar kitaip apgadintas, jo korpusas aptrauktas guma. Giminė dalis turi griovelius, pastarieji skirti apvynioti laidams. Aš, tiesą sakant, pakęsti negaliu, kai visur kur mėtosi laidai ar apskritai jie pasimeta, todėl tai, kad garsiakalbio laidus galima tvarkingai, stilingai ir tvirtai apvynioti aplink – super mintis.

3

Taip pat man žavu tai, kad garsiakalbis nėra perkrautas nereikalingomis detalėmis. Pavyzdžiui, nėra begalės mygtukų, užrašų ir pan. Korpuso viršuje pažymėtos vietos, kurias spaudžiant garsas didėja, mažėja, dar viena atžyma skirta sąsajai su “Bluetooth” ryšiu veikiantiems įrenginiams, o mažos raidelės NFC sufleruoja, kad sujungti įrenginius tarpusavyje galima tiesiog juos suglaudus. Garsiakalbį įjungia mažas mygtukas, vienoje jo pusėje dar užrašytas ir garsiakalbio pavadinimas. Laidai tvarkingai apvejami aplink, pastačius garsiakalbį, visos jungtys atsiduria garsiakalbio apačioje.

2

Kaip prisijungia

Principas labai paprastas. NFC palaikantys įrenginiai tiesiog priglaudžiami prie garsiakalbio suaktyvinus NFC, pvz., telefone. Ir vėliau tiesiog reikia suspaudyti “next”, “yes” ir pan. Tiesa, man taip ir nepavyko telefono su garsiakalbiu sujungti būtent naudojant NFC. Kažkodėl įrenginiai tarpusavy pykosi.

Jungiant per “Bluetooth” jungtį, pvz., prie išmanaus telefono, pastarajame reikia įjungti “Bluetooth” ir paleisti “Bluetooth” įrenginių paiešką. Dažniausiai atrasti “Acme Wave” pavyksta.

5

Tačiau kai garsiakalbį padovanojau savo mažajam pusbroliui ir kartu bandėm susieti jo “Samsung Galaxy Gio” – senuką išmanųjį – su garsiakalbiu, teko pasinaudoti tuo, kas yra instrukcijoje. Įjungti garsiakalbio ausinių laidą į išmaniojo telefono 3,5 mm ausinių jungtį, paspausti garsiakalbio viršuje esantį “Bluetooth” sąsajos mygtuką (apvalus taškas) ir telefone paleisti “Bluetooth” įrenginių paiešką. Pavyko iš pirmo karto.

6

Garsas

Pirmą garsą įrenginys išleidžia vos jį įjungus. Skaičiau, kažkoks vyrukas rašė, kad garsas bauginantis ir stringantis, tačiau nei viena, nei kita. Elementarus skimbtelėjimas, parodantis, kad turimas prietaisas jau “gyvas”. Dar vienas garsiukas pasigirsta kai garsiakalbis aptinka įrenginį, su kuriuo suporuotas.

9

Vargu ar toks nedidukas garsiakalbis galėtų nustebinti garso kokybe. Tiesa, garsiakalbis netraška, nespengia, nezyzia ir neleidžia kitų pašalinių garsų. Laikant telefoną arti jo, gali fonuoti. Jei per jį skambančios muzikos nesiruošia klausytis koks nors kompozitorius ar itin didelių pretenzijų garsui turintis žmogus, garsiakalbis muziką atkuria gerai. Aišku, norėtųsi gražesnio ir kokybiškesnio žemų garsų atkūrimo, raiškesnių aukštų dažnių ir pan., tačiau, matyt, tokie norai išaugintų ne tik patį garsiakalbį, bet ir jo kainą.

7

Svarbu ir atstumas. Įprastai “Bluetooth” įrenginiai vienas su kitu sąveikauja per maždaug 10 metrų, kartais daugiau. “Acme Wave” ožiuotis pradeda nuėjus kelis metrus toliau. Garsas visiškai pradingsta tuomet, jei tarp įrenginio, grojančio muziką, ir garsiakalbio atsiduria kokia nors kliūtis. Tad geriausiai muzika klausysis, jei būsit tame pačiame kambaryje, kur ir garsiakalbis.

8

Tačiau garso šiam garsiakalbiui per akis. Pasigarsinus maksimaliai ir laikant jį šalia, net ausys pradeda spengti.

Skambinimo funkcija

Kadangi vienoje garsiakalbio pusėje yra pats garsiakalbis, kitoje – įmontuotas mikrofonas, šį įrenginį galima panaudoti ir pašnekesiams telefonu. Čia mano patirtis dvejopa.

Kažkurį laiką antra pusė “Acme Wave” naudojo automobilyje ir kaip muzikos įrenginį, ir kaip laisvų rankų įrangą pokalbiams telefonu. Beje, iš vienos įkrovos garsiakalbis grodavo gal tris dienas (“Acme” skelbia, kad groti turėtų iki 10 val.). Važinėjo jis įsidėjęs garsiakalbį į magnetofono vietą, tad, norint kalbėtis per įrenginį tekdavo jį apsukti aplink savo ašį. Ir visgi, net tokiu atveju susiskambinusi vos jį girdėdavau. Atrodė, kad jis kalba, o ant viršaus uždėtas dar ir verdančio vandens burbuliavimo garsas. Spėjau, kad taip yra todėl, kad automobilis nestovi vietoje, o juda, tad papildomi triukšmai sukelia tokį efektą.

4

Tačiau rodydama pusbroliui, kaip naudotis prietaisų, nusprendžiau išbandyti pokalbius dar kartą. Po bandomojo pokalbio telefonu paaiškėjo, kad mano kalba irgi nebuvo atkurta itin kokybiškai. Aišku, tas papildomas garsas netrukdė suprasti, kas sakoma, tad, spėju, ilgainiui prie šio trūkumo tikrai galima priprasti.

Pliusai ir minusai

Apibendrinus galiu drąsiai teigti, kad gaminys gali būti puikia alternatyva brangiems ženklams ir vardams. Garsiakalbis neblogai groja, geba groti per atstumą, ganėtinai švariai atkuria garsus, prireikus tampa laisvų rankų įranga, o pridėtus laidus galima naudoti ir, pvz., kraunant išmanųjį telefoną.

Tačiau labai norėtųsi, kad “Acme” pagerintų “Bluetooth” signalą ir leistų garsiakalbiui groti per didesnį atstumą ir, pvz., uždarius vieno kambario duris. Taip pat būtų smagu, jei gamintojas nuspręstų, jog garsiakalbiai turėtų būti ne tik juodi, bet ir kitokių spalvų. Geltoni laidų antgaliai šiuo atveju nėra “užskaitomi”. Net neabejoju, kad jei “Acme Wave” būtų raudonų, mėlynų, geltonų, žalių ir pan., besidominčių jais tikrai būtų daugiau.

Jeigu kas dar nespėjote nupirkti kalėdinės dovanos paaugliui vaikui, sesei ar broliui, vaikinui ar pan., apsvarstykite ir šį variantą.

Specifikacijos trumpai

  • Grojimo laikas: iki 10 valandų
  • Garsiakalbiai: 2 aktyvūs 3 vatų ir 1 pasyvus
  • Atkuriamas dažnis: 150 Hz – 18 kHz
  • Didžiausias garsumas: 72 dBA
  • Svoris: 340 g
  • Kaina: 144 Lt

Ir vlogas, kuriame apžvelgiu produktą visiems, tingintiems skaityti :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *