Užvirė čia dabar kalbų daug apie artėjančias “Eneos 1000 km lenktynes”. Per pirmąją jų pristatymo konferenciją organizatorius Darius Jonušis pabrėžė, kad šiemet žvaigždės ir lenktynės bus atskirtos. Kitaip tariant, trasoje žmonių, kuriuos kažkas pasiėmė norėdami gauti daugiau reklamos, dėmesio, rėmėjų pinigų ir t.t., nebus.

Pasirodo, žinią suprato ne visi. Atsirado komandų, kurios į savo narius įrašė žvaigždučių. Ir pareiškė, kad šios važiuos, nors šių metų lenktynių taisyklėse aiškiai įrašyta: du žiedinių lenktynių etapai ir lenktynininko licencija.

IMG_5426

Ir kai Darius Jonušis pasakė, kad lenktynėse klounų nereikia ir jiems dalyvauti leista nebus, mat rizikuoti profesionalų, kurie kiekvieną dieną investuoja laiką, jėgas, žinias, pinigus į tai, kad galėtų važiuoti tokiuose renginiuose, sveikata, gyvybe, technika ir t.t. nenorima. Tiesa ta, kad išvažiavus į tokias lenktynes nepatyrusiems sportininkams problemos gali prasidėti jau starte.

Aš, neslėpsiu, esu šiek tiek sėdėjusi prie vairo lenktynių trasoje, stebėjusi ne vienas žiedines lenktynes, tą patį 1000 km – irgi. Ir nedrįsčiau startuoti be treniruočių lengvesnėse lenktynėse, kažkokiuose kitokiuose renginiuose. Vien prasibrovimas iš krūvos kitų lenktynininkų, išvažiavimas į tiesiąją man atrodo komplikuotas. O kur dar visos vėliavų reikšmės, lenkimas, greitesnių praleidimas ir t.t.

IMG_5448

O vat lenktynėse nori važiuoti mergina, kuri, sako internetas, neturi nė vairuotojo pažymėjimo. Ir įsižeidusi dėl to, kad jai ir jos porininkui važiuoti leista nebus, ji nusprendė, kad kreipsis į teismą. Mat, sako ji, treniruojasi kelissyk per savaitę, deda į šitą reikalą daug jėgų ir t.t.

Ir jūs man paaiškinkit, kaip žmogus, iš principo nemokantis važiuoti, gali treniruotis sunkiausioms Lietuvoje žiedinėms lenktynėms? Ir kaip tos treniruotės atrodo? Ir netgi jeigu tos treniruotės yra tikra tiesa, ar gali žmogus, visiškai nemokantis vairuoti, per kelis mėnesius išmokti vairuoti taip, kad galėtų važiuoti žiedinėse lenktynėse?

IMG_5640

Visiems aplinkiniams, turintiems kvadralijoną metų patirties šioje srityje, atrodo aišku, kad tokie žmonės, kaip žvaigždukai, kartas nuo karto pralekiantys greitesniais automobiliais autostradoje, arba dar tik besimokantys vairuoti, negali važiuoti tarp krūvos profesionalų normaliose ištvermės lenktynėse, nes nesugebės važiuoti taip, kad nesukeltų pavojaus sau ir kitiems. Bet kas yra blogai su jais, kad jie spjauna į ekspertus, ir tikina, kad viską gali, tik leiskit. Ir nesupranta, kad jų klaida gali kainuoti gyvybes.

Liūdniausia man, matyt, kad kartais įvyksta “stebuklai” ir teismai gali nuspręsti, kad, o varge, neleisti vairuoti nemokančio žmogaus į trasą yra neteisingas sprendimas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *