Pamąstymas apie darbą ir vadovus, kurių jums reikia ieškoti

Pamąstymas apie darbą ir vadovus, kurių jums reikia ieškoti

Kai tik baigęs mokyklą ar studijas žmogus imasi ieškoti naujo darbo, tikrai ne visada nutinka taip, kad pirma darbovietė pasirodo esanti tokia, kurioj galėtum dirbti milijoną metų. Beveik visais atvejais iš naivumo, kvailumo, nepatyrimo patenki į vietas, kur tenka užsiauginti storą odą, neretai dirbti dantis sukandus ir žvalgantis vietų, kur geriau.

Pačiai tekę storą skūrą augintis panašiai. Be to, beieškant kur geriau tenka atsidurti komandose, kur vadovu tampa žmonės, lyg iš anekdotų nužengę. Na, tų, kur bosas asilu vadinamas ir kur bosui už nugaros visi šaiposi, nes jis – niekam ne autoritetas. Tekę patirtį ir tai.

Ir vakar supratau, kad net pačiame prasčiausiame ir neįdomiausiame darbe didžiausia vertybė yra žmonės, kurie aplink. O įsivaizduokit euforiją, kai dirbi tau žiauriai patinkantį darbą ir kartu su tavimi žmonės, kuriais gali pasitikėti, tikėti, iš kurių gali mokytis. Kiekviena diena, net kai mėnesį miegi po 5 valandas per parą, yra kažkas tokio. Atsikeli ir galvoje skamba ne “O Dieve, kodėl?”, o mintys apie tai, ką turi ir ką NORI padaryti.

Ir koks liūdesys apninka, kai supranti, kad žmogus, iš kurio mokeisi, sėmeis žinių, kurio šiek tiek prisibijojai ima ir nusprendžia, kad jo karjeros etapas, kuriame netyčia atsiradai ir tu, baigtas, ir metas imtis naujų darbų. Atrodo kažkaip… neteisinga, nors permainos visuomet yra į naudą.

Aš, iš prigimties būdama sunkiai į rėmus įspraudžiamas ir suvaldomas žmogus, susidėliojusi mintis noriu pasakyti štai ką: ieškodami darbo, ypač pirmojo, ypač gero, ieškokite tokio, kur jums dirbti teks su vadovu, kuriam jausite pagarbą. Ir ne tik pagarbą – lengvai jo prisibijosite, sėdėdami darbo vietoje neatsipalaiduoste taip, kad kompiuterio lange vietoje atliekamo darbo bus “Facebook” ar “Skype” pokalbių langai, telefone – SMS apie belenką ir t.t.

Tik nepainiokite. Prisibijosite vadovo ne todėl, kad šis tironas ir už kiekvieną klaidą apstaugia, skiria nuobaudas ir pan. Prisibijosite todėl, kad nenorėsite niekais paversti jo vilčių, dedamų į jus ir jūsų darbą.

Ieškokite tokio vadovo, kuris tada, kai reikės, bus gana griežtas, tačiau esant reikalui parodys širdį. Ieškokite žmogaus, kuris žvelgdamas į jus ir skirdamas užduotis, laukdamas Jūsų pasiūlymų tikėsis tik geriausio. Ieškokite žmogaus, su kuriuo dirbdami visuomet norėsite pasitempti ir būti geresni nei patys sau atrodote.

Nes tik tas vadovas, kuris skatins jus siekti, norėti daugiau, plačiau, tik tas, kuris jus matys geresniu nei kartais patys sau atrodysite, jus kažko išmokys ir motyvuos tobulėti.

O tai, velniai rautų, yra variklis, neleisiantis jums užstrigti vienoje vietoje ir apkerpėti, apsamanoti kaip pakelės akmuo ar ilgametis Darbo biržos lankytojas, užsukantis ten tik atsižymėti ir grįžtantis toliau į savo liūdną niūrą buitį, kurioje norams, svajonėms ir siekiams vietos nėra.1 thought on “Pamąstymas apie darbą ir vadovus, kurių jums reikia ieškoti”

  • Tikrai taip tai yra tikrų tikriausias variklis darbe, nes vargu ar kas nori vienoje vietoje apkerpėti ir būti vietoje kurioje siekiams vietos nėra. Nuo vadovo tikrai daug kas priklauso.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *