Šveicarija ir Portugalija pro automobilio langą

Šveicarija ir Portugalija pro automobilio langą

Savoj kompanijoj kartais išsprūsta grubus pokštas, kad kuo nuobodesnis automobilis pristatomas, tuo gražesnė šalis jam pasirenkama. Vien tam, kad važiuodamas kokiu visai paprastučiu modeliu jaustumeisi pavergtas gražių vaizdų, aplinkos, šalies, dūsautum nuo atsiveriančių peizažų ir nenuobodžiautum šimtus kilometrų sukdamas daug emocijų nekeliančiu automobiliu bei neieškotum priekabių.

Iš tiesų, tiesa gal ne visai tokia. Tačiau pastarieji keli bandymai sukėlė būtent tokį įspūdį. Kai kuriais atvejais kelionės nuotraukų albume lieka vos kelios automobilio nuotraukos ir šimtai nupyškintų pravažiuojant, sustojus, išlipus ir t.t.

Vienas iš tokių buvo susitikimas su “Toyota Avensis” Šveicarijoje. Automobilis – japoniškai tvarkingas, be didesnių ar mažesnių priekaištų. Varikliai, surinkimo kokybė, garso izoliacija – na, viskas – tvarkinga ir kokybiška. Tik štai man, emocijų maniakei, norėtųsi ir kuo daugiau įspūdžių. Norisi, kad širdis sėdant į automobilį dainuotų. O nedainavo.

Užtat šalis… Vingis po vingio, kalnas po kalno, pieva po pievos… Kažkas gniaužiančio kvapą. Nemeluosiu, norėjosi fotografuoti ir fotografuoti. Ir dar verkti, kad plataus kampo objektyvo su savimi neturiu, o nemokėjimas fiksuoti peizažų neleidžia užfiksuoti pačių gražiausių akimirkų.

Blogas_Ezeras

Blogas_Kaimukas kalnuose

Blogas_Kaimukas

Blogas_Vynuogynai

Blogas_Vynuogynai2

Blogas_Panorama

Blogas_Panorama2

 

Apnakvyndino, beje, mus “W Hotels” tinklo viešbutyje kalnų miestelyje, pavadintame Verbier. Nerealiai smagu, kai per langą matai slidinėjimo trasą, kambaryje viskas kvepia medžiu, išėjus į terasą gali prisėsti ant medinės trinkos, o pro langus matai štai tokius viešbučio pastatus.

Blogas_W hotels Verbier

 

Jei kam prireiktų prabangaus, bet tikrai dailaus viešbučio, nuoroda į jį čia.

Labai panašiai atrodė kelionė į Portugaliją bandyti naujo “Honda HR-V” modelio. Anas gi vėl – japoniškai tvarkingas, palyginus visai neblogai atrodantis, kokybiškai surinktas, su be proto nuobodžiu benzininiu ir kur kas įdomesniu dyzeliniu varikliu. Na, kitaip tariant, toks eilinis miesto visureigis tiems, kuriems “Nissan Juke” yra pernelyg išraiškingas, o “Mazda CX-3” per brangi, ir erdvės norisi panašiai kaip “Nissan Qashqai”, tik už mažesnę kainą.

O Portugalija man – šalis, kuri, atrodo, venom teka. Oras, aplinka, žmonės, klimatas, įpročiai – viskas ten mano mano. Ir temperamentas, matyt, irgi mano. Tai aikčiojau ir aikčiojau žiūrėdama į kelią, kuriuo važiuoti liepė “Honda” žmonės.

Tiesa, Portugalija ir Lisabonos apylinkės mano maršrutuose atsirado ne pirmą kartą. Po pirmojo pasižadėjau sau, kad kažkada ten nukeliausim su brangiausiu. Beliko tik šį įkalbėt

Blogas_Panorama 3

Apgyvendino mus “Myriad by Sana Hotels” viešbutyje Lisabonoje. Neblogo dizaino (primena burlaivį, pagal šio pavidalą ir konstruotas buvo) viešbutis su belenkiek aukštų, dailiais kambariais ir t.t. Tiesą sakant, jei kalnų viešbutuke kambarys prasidėjo nuo 500 Eur, čia, Lisabonos pakraštyje greta jų marių kambarys nakčiai kainuoja apie 200 Eur.

Blogas_Lisboa14

Jei kam reikėtų, nuorodą palieku čia. Šiaip, viešbutis super, ypač, kai diena saulėta (o tokių ten dauguma) ir saulė kyla tiesiai pro ilgiausią Europoje “Vasco da Gama” tiltą. Dukart, kartais triskart per parą būna potvyniai ir atoslūgiai, todėl galima grožėtis lėtai atsitraukiančiu ir vėl lėtai pakylančiu vandeniu. Žodžiu, ir pusryčiai, ir vakarienės terasoje yra kažkas ypatingo. Vaizdai va tokie (mobiliojo kadrai) :)

20150702_072914

20150701_190506

Mano giliu įsitikinimu, geriausia keliauti į Portugaliją arba rudeniop, kokį rugsėjį, spalį, kai pas juos dar tikrai labai labai šilta. Esu buvusi ten spalio pabaigoje, lapkričio pradžioje – tobulas oras. Arba ankstyvą pavasarį, kai Lietuvoje dar žadamos šalnos ir pumpurai tik nedrąsiai sprogsta. Ten jau viskas žalia ir ten jau šilta. Vasarą, deja, Portugalija labai karšta ir visa nurudusi, o dienomis miestukai miega iki kol oro temperatūra kiek nukrenta.

Čia kažkiek vaizdų iš mano pasivaikščiojimo po viešbučio apylinkes. Sako, kad ten, kai buvo olimpinės žaidynės Portugalijoje, ėmė ir ant šiukšlyno pastatė miestą, pasodino sodus. Dėl to viskas kaip kokie Naujininkai. Daug smagiau lankytis senojoje Lisabonos ir kitų miestelių dalyse.

Blogas_Lisboa4

Blogas_Lisboa5

Blogas_Lisboa6

Blogas_Lisboa7

Blogas_Lisboa8

Blogas_Lisboa9

Blogas_Lisboa10

Blogas_Lisboa11

Blogas_Lisboa12

Blogas_Lisboa13

Tarp privalomų aplankyti vietų – toliausiai į Vakarus išsikišęs Europos taškas Cabo da Roca. Uolos, milžiniškas kryžius (pastarųjų, beje, čia gausu), švyturys, kaktusais apžėlę kalnai.. Pasakiškai gražu.

Blogas_Lisboa15

Blogas_Lisboa16

Blogas_Lisboa17

Blogas_Lisboa18

Tačiau pavojinga. Tvoros čia ne šiaip sau, tačiau turistai norėdami gražesnių kadrų lipa už jų, fotografuojasi bekraščio vandenyno fone. Iki nelaimės visai netoli, o kažkuriais metais šitaip žuvo du turistai, našlaičiais palikę porą vaikų. Darėsi asmenukę, o pūstelėjęs vėjas nušlavė ant uolų.

Blogas_Lisboa19

Greta Cabo da Roca yra ir senovinis Sintros miestelis. Jį, viliuosi, kažkada pavyks aplankyti, mat čia gausu senovinių pilių ir pilaičių. Žodžiu, yra į ką akis paganyti.

O jeigu norisi pasivartyti ant smėliuko, gražių paplūdimių yra važiuojant nuo Cabo da Roca link Cascais (tariasi lyg ir Kaškaiš) miestelio ir tolyn Lisabonos link.

Blogas_Lisboa20

Blogas_Lisboa21

Dar vienas privalomas aplankyti objektas – restoranas “O Mercado do Peixe” Lisabonos prieigose (suprasti, kur jau Lisabona, o kur ne, man gana sunku). Tiesa, geriausia ten eiti tiems, kurie mėgsta žuvį ir jūrų gėrybes.

Atėjus ten galima išsirinkti visiškai šviežią mėgiamą žuvį, kurią čia pat išdoroja ir kepa ant grilio, esančio vidury restorano. Visą laiką galite matyti, kas vyksta su jūsų maistu. O kaip užkandžiai pateikiamos geldelės, tobulai skanios krevetės, vietoje kepta duona, sviestas, sūris. Žuvį patiekia su pernelyg nepretenzingom salotom ir su lupenomis virtomis mažytėmis bulvytėmis. Visa tai tam, kad niekas neužgožtų nuostabaus pačios žuvies skonio.

Desertas, žinoma, tradicinis portugališkas saldumynas: trapios tešlos pyragaitis įdarytas kažkuo panašiu į lengvą pudingą. Vadinasi Pasteis de Nata. Tokių, beje, supakuotų į dėželes yra ir parsivežti. Visai verta.

Blogas_Lisboa23

Blogas_Lisboa22

Blogas_Lisboa24

Blogas_Lisboa252 thoughts on “Šveicarija ir Portugalija pro automobilio langą”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *