Turiu prisipažinti, kad šias funkcijas naudojau savo nešiojamajame kompiuteryje, tačiau gavusi planšetę be papildomos klaviatūros, įvertinau jas iš naujo. Teigiamai, žinoma.

Kodėl tik tada, kai gavau planšetę? Nes, matyt, iš prigimties esu lepi ir jei prietaisas nepatogus, tiesiog jo nenaudoju. O jei labai patinka ir yra belenkaip naudingas, tai naudoju, atradinėju ir t.t. Taip ir su mano nešiojamuoju kompiuteriu: aną baisiai myliu, visur kur naudoju, apskraidėm drauge pusę Europos, parašiau juo šimtus tekstų ir t.t. Ir jame stengiuos susitvarkyti viską taip, kad būtų maksimaliai patogu ir greita.

O štai gautas planšetinis kompiuteris, kurio komplekte – tik pakrovėjo laidas, man toks.. meh. Na, tiesiog, nemėgstu aš planšetinių kompiuterių. Man jie pliki, be jokių priedų, nepatogūs ir menkaverčiai. Na, juk tokiu įrenginiu patogiausia naršyti, žiūrėti filmus ir “Youtube”. Gal dar ką, bet tikrai nedaug. Gal todėl per „10 dienų su Windows 10“ iššūkį mieliau atradinėdama vis sėdu prie laptopo ar stacionaro?

Kaip bebūtų, drauge su „Windows 10“ atradau kelias funkcijas, kurios leidžia man „Dell“ planšetę paimti į rankas dažniau.

1. Paieškos laukas iš karto darbalaukyje

IMG_0998

Jokia paslaptis, planšetiniame kompiuteryje atrasti tai, ko reikia, sudėtingiau nei kokiam nešiojamam ar stacionariam. Nieko ypatingo, žinoma, net ir su sena operacine sistema paieška nebuvo kažkur paslėpta ar sudėtingai randama. Visgi čia ji patogioje vietoje, lengvai pasiekiama, nesvarbu, ar naudojamasi pele, pirštu ar kuo. Be to, kitaip nei daugelyje įrenginių su pačia įvairiausia įranga, šioje paieškoje ieškoti galima ne tik programų, bet ir turimų failų ir netgi nustatymų.

2. Lengvai randami nustatymai ir… skrydžio režimas

IMG_1000

Paspaudus vieną vienintelę piktogramą ekrane (nesvarbu, kokio tipo įrenginys, svarbu turi „Windows 10“) atidaromi visi reikalingiausi nustatymai. Čia ir „Bluetooth“, ir „Quiet Hours“ (pastarasis nutildo visus garselius ir kitokius reikalus, keliančius triukšmą), ir „Tablet Mode“. O svarbiausia, čia yra „Skrydžio režimas“. Funkcija, smarkiai apkarpanti įrenginio veiklą, tačiau paliekanti galimybę ilgiau gyventi „baterijai“. Tokios buvo telefonuose, o dabar atsirado ir kituose įrenginiuose. Išbandžiau šią funkciją sėdėdama Rygoje, oro uoste, kai tekstų rašyti dar buvo likę daug, o nešiojamo kompiuterio baterijos – gerokai mažiau. Prisidėjo beveik valanda darbo laiko. Tobula!

3. Daugybė darbalaukių

IMG_1002

Namie dirbu su dviem monitoriais. Anuos neretai dar padalinu į 3-4 dalis. Darbe turiu du monitorius, su kuriais elgiuos taip pat, kaip su naminiais. Kai darbo daug, reikia dažnai daryti viską vienu metu, kai kilnoti atidarytus langus ir ieškoti reikiamo užknisa, daugybė darbalaukių yra vienas džiaugsmas. Beje, pasirinkus „Tablet mode“ jie didesni ir riebesnį, jei planšetinis kompiuteris naudojamas įprastu režimu, į vieną langą darbalaukių telpa daugiau.

4. Draugystė su „Android“ ir „iOS“

IMG_1003 IMG_1006

Dar visai neseniai buvo laikai, kai skirtingų gamintojų išleistų įrenginių turėjimas reiškė, kad galimybių susieti juos tarpusavyje nebus, arba tai bus taip sudėtinga, kad reikės perskaityti pusę interneto, kol pavyks tą padaryti. Tačiau „Windows 10“ siūlo su kompiuteriu susieti telefoną, pasiekti muziką, nuotraukas, reikiamas programas ir kitus duomenis. Aš susiejau „Android“ mažylį ir tam, kad galėčiau padaryti viską, ką žada „Windows 10“, dar turėjau parsisiųsti „OneDrive“ programėlę iš „Google Play“. Bet easy! Viskas veikia ir džiugina.

Ta proga dar pasidžiaugsiu, kad, ačiū Dievui ir inžinieriams, jau yra įrenginių, kurie būdami kūdi maži, leidžia prie savęs jungti kalną kitokių. Peles, klaviatūras, telefonus ir t.t. Kitaip tariant, viskam yra tinkamos jungtys ir jos nepadaro, pvz., planšetinio kompiuterio panašaus į stacionarų.

5. Perskirtas ekranas ir.. išmanus vienas pirštas

IMG_1007

Apie ekranų perskyrimą dalimis jau kalbėjau. Žiauriai naudingas reikalas. Tiek naudingas, kad net nedideliame planšetiniame kompiuteryje jį naudojau rašydama, naršydama ir t.t. Kai vienu metu reikia dirbti, ir reikia matyti informaciją, reikalingą darbui. Beje, dalijasi langai į 1+1 ir 2+2. Kitaip tariant, vienu metu galima matyti iki keturių langų. Dabar padauginkite tai iš dar begalybės darbalaukių… Netelpa į galvą :)

Teigiamą įspūdį paliko ir labai vaikiškas dalykas – tai, kad daugeliui veiksmų planšetėje su „Windows 10“ užtenka vieno piršto. Paspaudi kartą – pažymėjai, paspaudi dukart – atidarei, paspaudei ir palaikei – tas pats, kas paspausti dešinį pelės klavišą, spaudi ir pieši kvadratą – pažymėjai, paspaudi ir neatleisdamas brauki iki kito lango – tempi failą arba kopijuoji. Kietai!

Beje, pirmąjį įrašą apie „Windows 10“ galite rasti čia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *