Dešimt dienų aš gyvenu su „Windows 10“. Kitaip tariant, gavau pasiūlymą dešimt dienų bandyti naują „Windows“ operacinę sistemą. Kiek juokinga, mat dalyje namų kompiuterių „Windows 10“ sukasi jau gana seniai. Pora nešiojamųjų ir vienas stacionarus kompiuteris. Vienintelis, kurio kietajame diske vis dar sukasi senieji „Windows 7“, liko mano stacionarus kompiuteris, kadangi atlieku nemažai grafinių darbų ir bijau, kad senosios programos bus ne visai suderinamos su nauja operacine sistema.

Kaip bebūtų, tai, kas pateko į mano rankas iš „Microsoft Lietuva“ atstovybės – „Dell“ planšetė su „Windows 10“. Pastaroji, beje, turi gausybę priedų, net ir išorinę klaviatūrą (kurios negavau), tad esant reikalui tabletas išties gali pakeisti nešiojamąjį kompiuterį. Man, kas mėnesį bent po kartą išskrendančiai į užsienį ir nuolatos rašančiai tekstus kažkur pakeliui iš taško A į tašką B, tai ypač aktualu.

Būtent tekstų rašymas kažkur Lietuvos vidury per tobulai gražią savaitgalio kelionę ir leido atrasti iki beprotybės nervinančią „Windows 10“ problemą, su kuria galimai susidurti galima tik planšetiniuose kompiuteriuose.

Žodžiu, ėmiausi rašyti ilgutėliausią tekstą apie vieną matytų automobilių į vz.lt. Kaip žinia, ne visai patogu tą daryti naudojantis tik klaviatūra ekrane, tačiau išorinės neturėjau, teko suktis su tuo, kas buvo po ranka.

Prirašiau teksto tiek, kiek matėsi ekrane, ir berašydama toliau supratau, kad klaviatūra man užstoja pusę ekrano, o slankiklis, kuris leistų kilstelėti langą, kuriame rašau, aukščiau – neatsiranda. Bandžiau vienaip, bandžiau kitaip, situacija nesikeitė. Pasitelkiau kelias papildomas protingas galvas – sprendimo neradom. Tiksliau, radom: vienintelis dalykas, ką galėjau padaryti – tai susimažinti šriftą. Šitaip, mažinant iki negalėjimo, pavyko užbaigti tekstą.

12036808_10207766881715191_6927071946013540883_n

Tokia pati problema kilo ir tuomet, kai prireikė vesti slaptažodžius į pašto programą, prieinamą per naršyklę. Klaviatūra užstojo ekrano viduryje atsidūrusi slaptažodžio ir vartotojo vardo langelį. Nors pasiusk, betampant klaviatūrą, langą, sukiojant tabletą neįvyko jokių pokyčių. Teko tempti žemyn klaviatūrą, kiek tas įmanoma, atsidengti kiek daugiau ekrano, ir suvesti visus reikalingus duomenis.

20150923_094532

Situacija, nepriklausomai nuo to, kokiu režimu veikia įrenginys (tablet mode ar įprastu), nesikeičia.

20150923_102101

Galop paaiškėjo, kad inžinieriai dar neišsprendė šios problemos ir neišmokė įrenginių suprasti, kad tą momentą, kai ekrane iššoka klaviatūra, derėtų atsirasti slankikliui, pasislinkti langui ar bent jau ekranui pasidalyti į dvi dalis, šitaip leidžiant ir rašyti patogiai, ir nesukti galvos, kur galima padėti klaviatūrą ar kaip ją sumažinti taip, kad visi klavišai vis dar būtų panaudojami.

Beje, žinot, kiek rašiau tą tekstą portalui apie automobilį su “Dell” planšete ir minėta klaviatūros-ekrano problema? Kokias 3 valandas. Matyt, sumušiau visus įmanomus savo lėto rašymo rekordus.

Ir dar: nešiojamajame kompiuteryje ir stacionariame tokių problemų tikrai nėra.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *