Vasaros renginių atspindžiai: mano smarkiai pamiltas “Chill ‘n’ Grill”

Turiu pastebėti, kad dabar, spaliui įsijungus antrąją pavarą, šitą įrašą, taip ir neišpublikuotą, atkapsčiau blogo archyvuose. Ir pamaniau, kad kada, jei ne dabar, kai gresia pirmosios tikros šalnos, galima pasidalinti saulėtais prisiminimais. Tai ir dalinuosi!

Tiko tiko ir nutiko praėjusį savaitgalį “Chill’n’Grill”. Nesu baisi festivalių gerbėja, ypač nesu nakvynės gamtoje gerbėja (galiu iš bėdos, jei nakvoti reikia po stogu, ne palapinėj, ir nakvojant yra šilta bei nėra vabalų). Tačiau šito laukdama taip iškutenau sau nervus, kad, tiesą sakant, prasidėjusį savaitgalį sutikau su giliu atodūsiu. Aišku, atsidusau po to, kai išvažiavau iš Vilniaus visa įpykusi dėl kamščių gatvėse, parduotuvėse, dėl to, kad nėra mažų vienkartinių kepsninių, dėl to, kad nežinau, ką noriu pasiimti į gamtą.

IMG_1732

“Chill’n’Grill” yra šeštus metus vykstantis automobilių kultūros festivalis gamtoje. Kai kalbinau organizatorius JDM.lt prieš festą, jie pasakojo, kad kadaise atgyvenę visas krizes, nesėkmes, nelaimes ir kitką sumanė, kad reikėtų su bičiuliais susitikti kur nors prie vandens telkinio ir susitikus nepamiršti automobilių. Nes automobiliai yra dalykas, vienijantis daugelį. Susitiko taip, kad į aikštelę netilpo visi norintis. Tad buvo pamintyta, jog reikia viso festivalio.

IMG_1554

Ir per šešerius metus “Chill’n’Grill”, kurį organizuoja japoniškų automobilių gerbėjų klubas JDM.lt, išaugo į festivalį greta milžiniško ežero, milžiniškoje pievoje su bent pora šimtų parodos dalyvių, matyt, ne ką mažiau lankytojų, su keliolika apgyvendintų namelių ir ištisu palapinių miesteliu. Ir netgi dviem gyvo garso koncertais. Na, kažkas tokio!

IMG_1341

Negaliu sakyti, kad visi automobiliai, atrinkti į parodą, buvo wow. Nebuvo. Buvo tokių, dėl kurių teko gūžtelėti pečiais ir pasvarstyti, kodėl jie čia. Galbūt, sakiau, dėl skaičiaus, galbūt dėl to, kad modeliai reti ir niekur nepasirodantys. Čia jau reikėtų organizatorių klausti. Tačiau jei reikėtų vertinti tuos geruosius, kurie pasirodė, jų buvo DAUG. Dailūs ratai, išpuoselėti kėbulai, pneumatinės važiuoklės, labai žemi static’ai, ryškios spalvos, clean ratai, perfect fitment’ai ir daug stance’o. Visko buvo.

IMG_1313

Bet, žinot, kai darbe dėlioju milžiniškų nuotraukų galerijas iš tokių festivalių, kaip “Gudvudas”, kaip “Worthersee”, kaip “Raceism” ir pan., aš su tokiu pavydu žvelgiu į žmones, kurių kraujyje degalai, kurių galvos pramuštos lenktynėmis, ratais, automobiliais, detalėmis ir kitais reikalais, ir kurie sugeba visą tai suderinti su pasibuvimu gamtoj drauge su bičiuliais, kepsniais, maudynėmis, saule ir kitais reikalais. Ir tada, kai žvilgteli į “Chill’n’Grill”, iki kurio, neslėpsiu, skaičiavau dienas, yra žiauriai faina, kad Lietuvoje turime kažką panašaus. Ačiū, JDM.lt. Kokį milijoną kartų ačiū. Ir aš jau dabar laukiu kitų metų :)

IMG_1400

Daugiau nuotraukų, kaip visada, yra va čia. O praėjusių metų įspūdžiai apie Chill’n’Grill Dainų slėnyje (rodos) Varėnoje yra sudėti va čia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *