Kaip Summer Burst Baltic sudrebino visą Vilnių

Šį savaitgalį Vilniuje abejingi likti turėjo tik Pašilaičių, Fabijoniškių ir Jeruzalės gyventojai. Nes visi kiti, akivaizdu, turėjo ką pasakyti apie Vingio parke vykusį Summer Burst Baltic koncertą. Na, arba festivalį. Nes LOGIN organizatoriai, pamenu, radijuje sakė, kad kadangi LOGIN vyksta tris dienas, reiškia, jie jau festivalis. Tai ir Summer Burst Baltic, matyt, festivalis, nes vyko nuo penktadienio iki sekmadienio.

Kai penktadienį išėjau į redakcijos, kuri yra Neries kairiajame krante, balkoną, išgirdau bumčikus. Pagalvojau, kad tikrai garsiai.

O po penktadienio nakties pasipylė vilniečių skundai. Tų, kurie festivalio gali klausytis taip, tarsi jame būtų, tų, kurie negali užmigdyti vaikų, nes groja per garsiai, ir tų, kurie keikė liberalus ir merą Remigijų Šimašių, mat, esą, šio vadovavimo laikotarpiu išprotės visas Vilnius.

Pasiskaitę skundų atsidarėm buto langus ir… gerai įsiklausę šeštadienį išgirdom šiokį tokį skambesį, ateinantį nuo Vingio parko. Tada pamąstėm, kad reikia eiti pasivaikščioti ir pasiklausyti, kaip gi skamba tas koncertas.

Šiaip, mūsų akim žiūrint, blogiausia, matyt, buvo tiems, kurių namai yra iš Naujamiesčio ir M. K. Čiurlionio gatvės pusėje. Nes ten skambesys iš Vingio parko buvo toks, kad oho – žemą dažnį jautei visu kūnu, ne tik kad ausimis.

Bet šiaip, tokie festivaliai yra miesto gyvybė. Ir kai eini Vingio parko takeliais, o ne vienas sutiktas žmogus prašo ne parūkyt ar šiaip ko, o klausia, į kurią čia pusę pėsčiųjų tiltas, visai smagu. Pernelyg nuotaikos nesugadino netgi du bjaurastys, kurie savo gėrimų tarą daužė mėtydami į požeminę perėją.

Tikroji blogybė, bent man, Summer Burst Baltic festivalyje buvo ne triukšmas. Nes vieną savaitgalį galima pakentėti. Ypač, kai mums teko kentėti ne vieną savaitgalį visokius remontus, kurie skamba taip, tarsi kas nors gręžtų tau į galvą.

Blogai buvo du dalykai. Pirmasis, mažesnis – policija. Nors policijos pareigūnų buvo ir jie patruliavo parko takuose, tačiau aplinkinius, kurie apšviesti ir naudojami, apvažiuodavo per retai. Valandą eidami vienu parko taku, kuriame laisviausiai telpa automobilis, policijos nematėme nė karto. Tad jeigu kas nors nuspręstų pasielgti blogai, galėtų netrukdomas tą padaryti ir tiesiog dingti.

Antras – pats blogiausias – taksi. Toks jausmas, kad į Vingio parką šeštadienio vakarą suvažiavo visi Vilniuje taksistais dirbantys idiotai. Greičio ribojimai ir pėsčiųjų zoną žymintis ženklai? Apie ką jūs! Minia keliu einančių žmonių, kurių dalis galbūt apsvaigę ar tiesiog neatsargūs? Pamirškit! Galiausiai lenktynės dėl klientų buvo tokios aršios, kad buvo ir tokių, kurie sugalvojo, kad galima lenkti vienas kitą.

Ypatingi linkėjimai su sidabriniu BMW E46, pažymėtu 1424 numeriu, važiavusiam fake “Uber” taksi vairuotojui (valstybinis numeris HGV 091), kuriam yra normalu minti tapkę iki dugno, lenkti per greičio ribojimo kalnelius ir pėsčiuosius. Iki nelaimės tokiom sąlygom – vienas žingsnis.

O pikčiausia, kad visos tos lenktynės ir lakstymai vyko tiesiog policijos pareigūnams už nugaros. Ir čia tas pasibaisėjimas labiau susijęs ne su festivaliu, o tuo, kad paprasto dalyko – taksi – nesukontroliavo niekas, nors sąlygos tam buvo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *