PERSPĖJIMAS: šis tekstas perpublikuotas iš mano senojo tinklaraščio Nemiegu.lt

Jeigu manęs šiandien kas nors prieš valandą būtų paklausęs, kaip gyvenu, būčiau atvirai pasakius, kad šūdinai. Išliejau kokį trilitrį ašarų pas stomatologę, mat, pasirodo, turiu tokią įsisenėjusią bėdą, apie kurią nė nebūčiau pagalvojusi. Jos vardas periodontitas.

Aha, aš, kaip ir jūs, pasigūglinau ir pirmiausia pagalvojau, kad čia galbūt dėl kokios nors infekcijos, ar, nors neįmanoma, dėl kokio higienos trūkumo. Brangiausias higieną iš karto atmetė, nes, sakė, šitas variantas tikrai neįmanomas su mano dantų valymo kruošptumu ir t.t. Stomatologė tiesiai šviesiai pasakė: tokio didumo bėda arba nuo traumos, arba nuo mažytės plombos, kurią darydama kita stomatologė pamiršo uždėti apsauginę medžiagą.

Kokia grėsmė? Na, kad neteksiu dantų, žandikaulio, išretės kaulo medžiaga, dantys pasislinks žemiau, užkrėtimas pateks į kraują arba – pasveiksiu. Žodžiu, žiauriai liūdna. Beje, periodontito gydimas įprastai trunka kelis mėnesius, man stomatologė pažadėjo 3-4.

Kodėl apie tai rašau? Todėl, kad visgi perskaičiau daug medžiagos, nors gydytoja ir uždraudė skaityti visokią informaciją ir plepalus internete. Bet.. Jeigu valantis dantis kraujuoja dantenos, jos jautrios, mielieji, keiskite dantų pastą ir nukeliaukite pas stomatologą, nes kraujuojančios dantenos gali reikšti gingvitą, kuris gi – gali baigtis periodontitu.

Jeigu esate vienas iš tų, kurie alaus butelius moka atidarinėti ne tik į suoliuko kraštą, bet ir dantim, susirūpinkite, nes skilęs dantis, pažeidimas ar pan. gali sukelti infekciją, kurios pasekmė gali būti periodontitas.

Jeigu esate vienas iš tų, kurie mėgsta užkabinėti nekaltus žmones arba vienas tų, kurie dažnai gauna “į galvą”, saugokite žandikaulius, dantis, ypač priekinius, nes menka traumelė gali sukelti periodontitą.

Džiaugiuos tik tuo, kad jau kito mėnesio pabaigoje patirsiu, ką reiškia Jovitos pasakojimai apie jogą, o kol kas turiu daug modelino, todėl galiu užsiimti lipdymo menu. Na, darbe darbo irgi netrūksta, tai bent laikinai padės atitrūkti nuo baisių minčių.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *