PERSPĖJIMAS: šis tekstas perpublikuotas iš mano senojo tinklaraščio Nemiegu.lt

Kas skaito mano užrašus ne vienerius metus, akivaizdžiai žino, kad didžiausia ir rimčiausia mano gyvenimo problema – dantys. Taip jau nutiko, kad paveldėjau netikusių genų šia prasme rinkinį – dabar va, dygsta protiniai dantys ir nė netelpa į burną, o dantų audinys itin minkštas ir prastas. Galbūt, kaip sako mano dantistė, jei nuo vaikystės būčiau kas du-tris mėnesius vežiota pasirodyti, situacija būtų kitokia nei yra dabar, tačiau „spūns after diner“.

Yra kaip yra. Geros dantistės rankose vyksta stebuklai, o aš susitaikiau su faktu, kad išsibalinti dantų chemiškai ar ten visaip kitaip, kaip tą daro dailiai įrudusios merginos, negaliu ir negalėsiu. Kodėl? Dėl to paties minkšto dantų audinio. Išsibalinusi dantis chemiškai jį dar labiau susilpninčiau ir, greičiausiai, dantys imtų paprasčiausiai trupėti.

Todėl esu balinančių dantų pastų fanatikė. Ir tuo pačiu – naudoju jas ir geriu itin daug kavos. Ok, jau pažadėjau sau žvilgtelėjusi į pastaruoju metu kylančias odos problemas, kad mažinsiu kavos kiekį iki 2-3 puodelių per dieną. Na, bet kuriuo atveju, kava dantų nedžiugina kaip ir visi ryškūs skysčiai, mėlynės, rūkymas ir t.t. O jeigu turi minkštą dantų audinį, problema dar opesnė, nes tamsi spalva įsigeria į dantų audinį kai jis suminkštėjęs ir, vėliau, laiku nespėjus, pvz., išsivalyti dantų ar pan., dantų audinys sukietėja ir pakitusi spalva lieka užsifiksavusi. Tokias pigmentines dėmes galima imti ir išbalinti chemiškai arba, drastišku atveju, išgręžti ir užplombuoti. Prastų genų gavėjams, tokiems kaip aš, tai nepatartina. Štai kodėl aš visada parduotuvėje rinksiuos balinančią dantų pastą.

Tai va, per ilgą laiką išbandžiau daugybę balinančių dantų pastų. Kadangi valausi dantis itin dažnai,  ilgai, dantų pastą pabaigiu greitai. Tad išbandyti teko ne vieną iš garsiausių gamintojų gaminių, pradedant kaina nuo 7Lt, baigiant ir tomis, kurios siekia 30 ir vos daugiau. Efektas labai panašus visų. Priekiniai dantys, kurie ir šiaip dažniausiai jaučia mažiausiai tų kenksmingų medžiagų poveikio, nes jie pirmi, greičiau nuskalaujami ir t.t., pašviesėja. Tačiau tikrieji gelsvos, papilkėjusios ir patamsėjusios šypsenos išdavikai – dantų eilės šonai. Kitaip tariant – nuo iltinių ir tolyn. Ir tai tiesa – pvz., mano iltiniai dantys visada būdavo gelsvesni lyginant su priekiniais. Ir darykite ką norite, visos balinančios pastos neįveikdavo nei pigmentinių dėmių ryškumo, nei gelsvumo, nieko.

Galiausiai ėjau į vieną interviu su lietuviškos kosmetikos gamintojais “BIOK Laboratorija”. Jie gi inovatoriai, o be to, pradėjo leisti įkandamos kainos dantų pastas iš natūralių priemonių ir t.t. Tai va, per tą interviu kompanijos vadovas paklausė manęs, ar esu drąsi, ir davė pasibandyti neįprastą dantų pastą. Kokią? Balinančią juodą “Ecodenta” pastą. Balinanti, nes joje yra anglies dalelių, kurias lietuviai nuo seno naudojo balinimui. Nuo tos anglies dantų pasta ir juoda. Keista, ar ne? Ir dar su žaliosios arbatos ekstraktais.

WP_000588

Žodžiu, mane perspėjo, kad dantų šepetėlis gali papilkėti, kad putos bus pilkšvos ir t.t. Taip ir buvo. Pirmą savo šitos dantų pastos tūbelę gavau praėjusių metų rudenį, o dabar jau baigiu antrą, kurią pati pirkau. Ir turiu pasakyti, kad dantų pasta tikrai veikia. Dantys dailiai pašviesėjo, pašviesėjo net tos vietos, kurios buvo neįveikiamos įprastoms balinančioms dantų pastoms. Kitaip tariant, dabar pati sau neprimenu triušio su dviem šviečiančiais dantimis, stovinčio prieš veidrodį. Be to, dantų pasta malonaus skonio – mėtinio, bet ne tokio užmušančiai vėsaus, graužiančio, sutraukiančio burną ir verčiančio valytis dantis kuo greičiau. Ir dar gi dantų pasta turi 93 proc. ekologiškų ar ekologiškos prigimties sudėtinių medžiagų.

Žodžiu. Nereklamuoju, nes už šitai man niekas nesumokėjo. Bet jei išbandėt krūvą dantų pastų dantų balinimui, o stiprių cheminių balinimo priemonių imtis nenorite, pamėginkite ir “Ecodenta” juodą pastą. Galų gale – 100 ml daili tūbelė kainuoja tik 10 litų. Čia gerokai pigiau nei esą veiksmingos dantų pastos iš konkurentų rankų. Esu beveik tikra, kad dantys turėtų pašviesėti bent tonu ar dviem. Aš  net manau, kad jei negerčiau tiek daug kavos, mano pačios dantys irgi būtų šviesesni nei yra dabar.

5 thoughts on “Ką lietuviai daro gerai, arba kokia dantų pasta išties balina dantis?”

  1. Labas, Dina . Labai puiku straipsnį prašiai!
    O dėl Juodosios ECODENTA dantų pastos aš irgi masčiau ar ji efektyvi ar ne.. Kadangi mačiau keletą atsiliepimų iš neigiamos pusės ,kalbant apie dantų pabalimą. Na bet nepabandęs-nesužinosi .
    Pats naudoju ECODENTA daugifunkcinę dantų pastą ir kurioje esantis fluoras užpildo mano dantyse esančias pilkšvas dėmeles ir dantys tampa vienspalviai, taigi rekomenduoju EKODENTOS gaminį ir aš .

  2. Naudojau. Pasigailėjau. Vos po poros menesiu teko kreiptis pas dantiste kad tvarkytu sios pastos zala. Visai nugriauze emali. prasidejo skilinejimai,gedimai. sakaiu gyvenime nebeimsiu tokio slamsto i rankas ;o

  3. Ineta, tikrai labai keista. Pati esu jautriadantė, t.y. ir emalis minkštas, ir dantistės kėdėj dažnas svečias. Bet apie šitą dantų pastą kol kas esu tikrai tik geros nuomonės. Galbūt be dantų pastos prisidėjo ir kiti dalykai, tarkim, mineralų nepakankamumas? Na, žinoma, kiekvieno organizmas reaguoja skirtingai.

  4. Aš irgi ankščiau pirkdavau ecodentos pastas, kol neatradau dar sveikesnių alternatyvų. Vis tik dantų neatstatysim, reikia saugoti..

  5. deja teko išgirsti, kad ecodenta šita juoda gadina dantis… irgi valiausi su ja, tikrai balina, atrodo.. bet nekažką, nes braižo emalį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.