PERSPĖJIMAS: šis tekstas perpublikuotas iš mano senojo tinklaraščio Nemiegu.lt. 

Jeigu jums sparčiai besikeičiančių išmaniųjų telefonų negana ir dar nepavargote nuo vienas po kito leidžiamų naujų, naujesnių, naujausių gaminių, galiu jums papasakoti apie „Google Nexus 5“ išmanųjį telefoną, gamintą LG.

Būtent tokį beveik mėnesį nešiojuosi savo kišenėje. Turiu prisipažinti, kad po ilgos pertraukos tai buvo tas „Android“ operacinę sistemą turintis išmanusis telefonas, kurio nenumečiau į šalį po dienos kitos „žaidimų“.

IMG_1121

Kuo ypatingas šitas LG išmanusis? Pirmiausia turiu pasakyti, kad LG nuo tada, kai ėmė leisti gudrius telefonus, varomus ne kompanijos nuosava, o „Android“ operacine sistema, man ėmė labai patikti. Dailaus dizaino, kokybiški, tvirtai gulintys lankoje, lengvi. Ne išimtis ir šis LG išmanusis, pažymėtas dar ir „Google Nexus 5“ vardu. Teko išbandyti ir ketvirtąjį „Nexus“ – šis patinka labiau.

Pirmiausia jis labai greitas. Visad mėgstu žaisti žaidimus, ne bet kokius, o turinčius geresnę grafiką, užimančius nemažai vietos, reikalaujančius didesnių telefono resursų. Parsisiunčiau kelis, užimančius po ne mažiau nei 1,5 Gb vietos telefono atmintyje (telefonas standartu mažiausiai turi 16 Gb), įsijungiau ir žaidžiau. Pora žaidimų buvo veiksmo – bėgti, lėkti, vykdyti užduotis, lenktyniauti. Dar vienas – gana detalią grafiką turintis RPG žaidimas serveryje „online“ – ir šis veikė be jokių trukdžių.

IMG_1134

Ir būtų keista, jei tų trukdžių būtų, mat keturių branduolių 2,26 Ghz spartos procesorius, „Adreno 330“ vaizdo korta ir 2 Gb darbinės atminties (RAM) labiau primena kompiuterį nei telefoną. Visus duomenis apie telefoną galite rasti čia.

Dar man labai patiko šio modelio dizainas. Ankstesnis „Nexus“ turėjo tokią blizgią, besikeičiančių spalvų nugarėlę ir buvo storesnis. Šis gi itin plonas, turi baltą elegantišką nugarėlę ir visiškai juodą priekį, krovimui ir ausinėms skirtas angas bei po porą mygtukų iš abiejų šonų, kurių beveik nesimato.

IMG_1135

Juodas ekranas yra „Full HD“ raiškos bei turi 445 taškus viename colyje, kas reiškia puikų ir ryškų vaizdą.Prie to, žinoma, prisideda „True HD IPS“  ekraną ir „Corning Gorilla Glass 3“ ekraną. Dūžti jis gal lengvai ir nedūžta, telefono nesistengiau mėtyti ant grindų, tačiau įbrėžimams baisiai atsparus nėra –  jau po mėnesio ant ekrano atsirado labiau ištrinta vieta.

Pratusi prie įvairiausių režimų ir pasirinkimų telefono kameros režime, jų ieškojau ir čia. Nusivilsite, jei esate linkę žaisti, mat čia tėra 360 laipsnių fotografavimo režimas, panoramos režimas, video ir foto. Spręsdamas pagal aplinkos veiksnius, telefonas pats parenka tinkamiausią fotografijai režimą. Ir taip, nors tamsoje nuotraukos nėra puikios kaip ir ankstesniame „Nexus“, dieną jos tikrai geros kokybės. Efektams teks diegtis papildomų programėlių, bet man tai nesukėlė jokių sunkumų – šiaip ar taip mėgstu apdoroti nuotraukas. Tiesa, kol kas patogesnio telefono nuotraukoms nei „Nokia“ modeliai – dar nemačiau.

IMG_1130

Papildyta: nepaminėjau, kad skirtingus scenų režimus rasite kaip ir HDR režimą, tačiau jie tikrai neprimins tos gausos, kokią, pvz., siūlo HTC, “Sony” ar “Samsung”.

Kas erzino labiausiai? Ogi tai, kad „Google“ dėl kažkokių priežąsčių SMS žinutes sujungė su „Google Hangouts“ programėle, kurioje ne tik vardą ar telefono numerį klaidu rašyti (mat nuolatos matote savo „Google +“ kontaktus) – ši programėlė buvo standartinė ir numatytoji SMS siuntimui. Norisi kažko kito? Reikia ieškoti internete, taip paprastai susigrąžinti įprasto SMS žinučių vaizdo neišeis. Nebent sugalvosite neprijungti savo „Gmail“ paskyros, tačiau be jos ir iš „Google Play“ parduotuvės nieko neatsisiųsite.

IMG_1133

Visgi, telefonas tiems, kurie pratę prie „Android“, turėtų nuoširdžiai patikti. Spartos užteks net ir sudėtingiems veiksmams atlikti, baterija normaliai naudojantis telefonu (ne nuolatos kabant internete) atlaikys ir dvi paras, nuotraukos dienos šviesoje bus gražios ir kokybiškos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *