Aš ir kosmetika – čia tai bent pokštas. Bent jau taip manytų daugelis mane pažįstančių žmonių.

Kodėl? Nes man ne tiek ir mažai metų, o, pavyzdžiui, tinkamai naudotis makiažo pagrindais, pudromis, sausomis ir kreminėmis, vis dar nemoku. Net vadinamaisiais BB kremais, turinčiais spalvą, nesugebu. Kiekvienas mano bandymas pasidaryti makiažą naudojant tokius spalvą turinčius produktus baigiasi veido nusiprausimu ir ėjimu lauk pasitepus tik kremu. Netgi akių dažymasis užima laiko – rankos dreba, blakstienos limpa, šešėliai nesidengia, antakiai lieka neberyškūs ir pan.

Va todėl šiandien į kosmetikos ženklo „Bobbi Brown“ prekybos pradžios Lietuvoje pristatymą ėjau nusiteikusi smalsiai. Tema kaip diena ir naktis skyrėsi nuo to, ką rašau įprastai – nei labai verslas, nei automobiliai. Ir auditorija buvo gan keista – blogeriai, gyvenimo būdo, laisvalaikio žurnalistai. Oh well.. Pasidariau arbatos, susitariau dėl pokalbio apie verslą, ir sėdau klausyti į Lietuvą atvykusio Eduardo Ferreira’os, „Bobbi Brown“ makiažo meistro, paskaitos apie kasdienį makiažą. Taip taip – tą patį, kuris atrodo taip, tarsi moteris buvo tobulai graži ir visai nepasidažiusi.

Pasirodo, tokiam makiažui atlikti reikalinga tona produktų. Bent man taip atrodo. Kremai, pudros, maskuokliai paakiams, maskuokliai akims, skaistalai, bronzinės pudros, lūpų balzamai, blizgesiai, šešėliai, tušas, „plunksnelė“ ir t.t., ir t.t. Dar svarbiau tai, kad visu šituo reikia mokėti naudotis. Visgi, kai p. Ferrera viską pasakojo ir rodė, atrodė, kad pasidaryti tokį makiažą žiauriai lengva. Tad dalinuosi savo užrašais ir pastabomis – gal pravers tokioms pat makiažo pasidaryti nemokančioms „damoms“ :)

Va taip atrodo Ferreira sukurtas rezultatas. Gražu!
Va taip atrodo Ferreira sukurtas rezultatas. Gražu!

1. Prieš tepant pudrą, veidas padengiamas drėkinamuoju kremu, lūpos – balzamu. „Bobbi Brown“ vizažistas giria kremus, mat, sako, jie visi tinkami naudoti kaip makiažo pagrindai, be to, yra kvapnūs ir be jokio silikono, užkemšančio odos poras.

2. Pudrą „Bobbi Brown“ pakuoja kaip kokius pieštukus. Ir išsirinkti galima ją paprastai – pasuki veidą šonu, tepi brūkšnį ant skruosto ir renkies tą, kuri susilieja su natūralia veido spalva. Per šviesi bus blyški, per tamsi atrodys oranžinė. Pudra turi būti nematoma. Jeigu ji matoma – labai labai labai blogai. Beje, Ferreira papasakojo apie savo ir bičiulės, kuri pasiguodė, kad ant podiumo visi modeliai yra labai balti, pokalbį. Anot jo, grožis yra labiau stilius nei mada ir kitaip nei ant podiumo, realiame gyvenime būti gražiai reiškia atrodyti sveikai. Ponas dar pridūrė, kad pudra išlieka 8 valandas. Pudrą jis tempė ir pirštais, ir teptuku, pradėjo nuo nosies. Užbaigęs procedūrą dar teptuku kelissyk brūkštelėjo su kompaktinės pudros dulkele per blizgančias vietas: nosį, skruostus, kaktą. Beje, kompaktinę pudrą jis pataria naudoti tais atvejais, kai oda nėra sausa ir kai nėra didelių šalčių.

pudra

3. Žiauriai man patiko Ferreira’os pareiškimas, kad svarbu ne atrodyti kaip kažkas, svarbu žinoti, kas tu esi, ir atrodyti taip. Ir dar kalba apie tai, kad moterys amžinai pastebi savo trūkumus ir nemato privalumų. Jos jaudinasi, pvz., dėl plonų lūpų ir pamiršta apie nuostabias akis, eikvoja energiją slėpti lūpoms arba jas dažyti taip, kad šios atrodytų gražesnės. Tada, sako Eduardo Ferreira, jos paverčia savo taip nemėgiamas lūpas ryškiomis ir į jas krypsta visų dėmesys, užuot tą darius būtų užtekę išryškinti akis ir niekas nematytų tų lūpų, visi žavėtųsi akimis.

4. Paakius užmaskuoti galima specialiu maskuokliu, maskuoti patariama ir antakių zoną. Atsirinkti paprasta, mat „Bobbi Brown“ maskuoklius pavadinusi tokiom spalvom, kokios spalvos yra pudros. Ir maskuoti vizažistas pataria šiukštu ne pirštais, o teptuku, mat pirštais nepavyks padengti smulkių dalelyčių ir tepti plonu sluoksniu, be to, ant veido liks pirštų antspaudai.

5. Bronzantai, bronzinės pudros – su šiom svarbu nepersistengti ir neišsirinkti itin tamsaus atspalvio. Jos, sako Ferreira, yra tarsi saulės bučiniai, todėl lengvai teptuku patapšnoti rekomenduojama tik per tas vietas, kurias natūraliai liestų saulė. Kitaip sakant, kai įtraukiami žandai ir šepetėliu grubiai braukoma pirmyn atgal per skruostikaulį – nėra tas tinkamas būdas kontūruoti veidą. Ir nepamirškite kaklo!

brozine pudra

6. Kaip tepti skaistalus? Nusišypsoti ir tepti skruostikaulių viršų – tą dalį, kuri kyla, kai šypsotės. Ir vos vos, lengvai lengvai. Beje, Ferreira sako, kad lūpų ir skruostų atspalvis turi sutapti.

7. Antakiams „Bobbi Brown“ turi ne pieštukus ar šešėlius, bet dviejų spalvų savotiškus kreminius dažus. Taigi, antakius reikia sušukuoti ir, specialiu šepetuku sumaišius spalvas ir patikrinus atspalvį ant rankos, pamažu ryškinti antakius (užpildant juose tuščias, plaukelių nedengiamas, vietas).

8. Užmaskavus patamsėjusius paakius tepami kreminiai šešėliai, o gylio suteikiama ant viršaus akių kraštuose tepami birūs šešėliai. Mitas, kad kreminių ir birių tarpusavyje maišyti negalima. Galima, sako Ferreira, nes „Bobbi Brown“ leidžia kosmetiką sluoksniuoti.

9. Galiausiai tepamas akių kontūras. Pastarasis parduodamas tarsi rašalo indelyje, yra želinis, ir parduodamas kartu su specialiu teptuku. Istorija šio produkto labai juokinga: Bobbi Brown prieš 20 metų ėjo į rytinį TV šou ir užmiršo akių kontūrą. Moteris nepasimetė, panaudojo kontūrui tušą, o vakare valydama makiažą pastebėjo, kad šis išliko tobulas. Tada paskambino produktų vadovui ir paprašė šio sukurti kažką panašaus ir sudėti į rašalo indelį. Tokia forma ir liko.

eyeliner

Nubrėžti tobulą kontūrą anot Ferreira’os paprasta. Aukščiausiame akies voko taške dėkite tašką ir nuo jo voko išorinio kampo link brėžkite visiškai tiesią liniją (ne pagal blakstienas!). Nuo linijos iki blakstienų linijos užpildykite plotą. Tuomet nuo vidinio akies kampo iki anksčiau padėto taško brėžkite plonytėlaitę liniją. Ir štai – kontūras tobulas. Jis, sako vizažistas, išlieka 12 valandų.

eyeliner 2

10. Tušas, pasak Ferreira’os, turi būti tik juodas. Ne rudas, mėlynas, žalias ar violetinis. Nes su tokiu tušu nudažytomis blakstienomis galima būti tik dvejose vietose – 90-ųjų vakarėlyje arba vakarėlyje Marse, kur visi, matyt, yra keisti.

11. Paskutinis žingsnis – blizgesys ar lūpų dažai. Kaip ir minėta, jie turi atitikti skruostų atspalvį.

Darbo daug. Bet, mačiau, internete plauko vaizdo įrašai, kuriuose „Bobbi Brown“ vizažistai pasakoja, kad realiai dieninio makiažo darymas gali trukti vos 5 minutes. Šiaip ar taip, gavau dovanų šiokių tokių „Bobbi Brown“ produktų, tad, manau, ateityje pasidalinsiu ir jų apžvalgomis. Beje, „Bobbi Brown“ produktų kol kas galima fiziškai rasti tik Vilniuje, Panoramoje ir Akropolyje. Ten dirba konsultantai, kurie, be kita ko, darys ir makiažą bei mokys pasidaryti jį naudojant „Bobbi Brown“ produktus.

10744788_10205053299877341_189920646_n

3 thoughts on “„Bobbi Brown“ kosmetika atkeliavo, arba kaip pasidaryti tobulą dieninį makiažą?”

  1. Iš tiesų, tik nepigi ji :) Bet kita vertus, visi geri dalykai yra nepigūs. Aš ryt imsiuos pagaliau bandyti tušą ir eyeliner’į kurį gavau dovanų :)

  2. O man nuo tos bobby brown pudros kimba veidas…kaip suprast?? O tiek siule kol isiuke, kad pirkciau…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.