Kai galvoju apie nuosavą blogą (ir tokie dalykai dažniausiai man ateina kokią pusę keturių nakties), svarstau, ką galėčiau čia rašyti, kad jūs ateitumėt paskaityti. Ir išnaršiusi internetą supratau, kad mano bloge trūksta „how to” rašinių. Tai, pykit nepykit, rašysiu!

Nesu viso pasaulio ekspertė, bet, tikiu, kai kurie dalykai, su kuriais teko susidurti ir kurie kažko išmokė, yra naudingi ne man vienai. Rašysiu, kaip kokiu Photoshop’u paslėpti raukšles ar spuogus, kaip išsirinkti tinkamą telefoną, kaip tikroviškai nupiešti akį, kaip išsirinkti norimą prietaisą, kaip atpažinti, kokie automobilio gedimai kamuoja jūsų „ratus” ir kaip tarpusavy suderinti tinkamas spalvas ar paprasčiausiai pasidaryti gražią puokštę.

Ir pradėsiu nuo baisiai moteriško dalyko – kaip išsirinkti tinkamą epiliatorių. Šiaip jau, jokia pasaulio moteris, matyt, nenorės pasakoti viešai anoniminei auditorijai, su kokiais vargais susidūrė besirinkdama tą plaukus pešantį prietaisą, bet aš išdrįsiu :)

Epiliatorių pasaulį atradau prieš dvejus metus. Iki tol visada čiupdavau skustuvą į rankas ir po akimirkos kitos džiaugdavosi glotniomis kojomis. Bet, BET! Aš iš prigimties turiu gražių stiprių plaukų geną ir brūžinimas skutimosi peiliukais, panašu, mėgino pažadinti tą geną mano kojose. Pavargau nuo kasdien besibadančių kojų, nuo stiprėjančių plaukelių ir pan. Žinau, ne viena mergina keliauja visokių depiliacijų vašku, cukrumi, kuo tik nori, tačiau aš esu a) tinginė, b) niekada neturiu užtektinai laiko sau. Įsivaizduokite, kad aš, moteris, kuriai 15 min. išgulėti ramiai vonioje yra kančia, eis pas kažką ir prašysis depiliacijos vašku ar kitkuo. Praktiškai neįmanoma.

Patarimo pasiklausiau brangiausio mamos, ji, sakė, jau 15 metų epiliatoriais žaidžia. Ir paskolino man savo seną prietaisą pabandymui. Pamėginau tą patį vakarą, supratau, kad skauda žvėriškai, bet pasikankinti verta. O dabar namie turiu bent tris prietaisus. Visus juo sieja tas pats vardas: brangiausio mamos epiliatorių gamino „Braun”, sesės, kuri iškeliavo į užsienį ir paliko saviškį man, irgi ta pati kompanija, mano nuosavas irgi kurtas „Braun”. Ir per dvejus metus spėjau atrasti, kas palengvina naudojimąsi epiliatoriumi, kada pešant skauda mažiau, kas peša geriau ir ką daryti po pešimo. Dalinuosi!

1. Kai žvalgotės į epiliatorius, rinkitės tą, kuris turi kuo daugiau pincetų. Praktika parodė, kad kuo mažiau pincetų, tuo ilgiau užtrunki epiliuodamas reikiamas vietas. Pavyzdžiui, mano pirmasis epiliatorius eilėje turi 4 pincetus. Aišku, galvutė sukasi greitai ir pešama greitai, tačiau kojų epiliacija man įprastai trukdavo vos ne 3 valandas (tą lėmė, aišku, ir plaukelių stiprumas, tankis).

Braun Silk epil galvutes pincetai

2. Pasiskaitykite, kokio ilgio plaukelius įveikia epiliatorius. Įprastai senesni modeliai gerai peša tik ilgesnius plaukelius, naujesni pačiumpa ir dar visai trumpučius. Pavyzdžiui, mano turimas naujausias „Braun Silk Epil 7” išpeša ir kelių milimetrų ilgio plaukelius.

Braun epiliatoriaus pincetai

3. Turintys įkraunamą akumuliatorių epiliatoriai labai patogūs, tikrai! Jeigu, pavyzdžiui, Jūsų vonios kambaryje vos viena rozetė, bet ir ta itin nepatogioje vietoje, o epiliatoriaus laidas trumpas, įkraunamą akumuliatorių turintis įrenginys išgelbės. Tačiau minusas tas, kad bent man vieno įkrovimo abiems kojoms neužtenka. Gal per ilgai „užsižaidžiu”, bet spėju nusipešiot tik pusantros kojos, tada tenka įkrauti akumuliatorių ir naudotis vėl. Gerai tai, kad galima įkrauti vos vos ir pabaigti darbą, blogai tai, kad tokie įkrovimai trumpina akumuliatoriaus gyvenimo trukmę.

Braun naumu SPA

4. Atsparus vandeniui ar ne? Slidus klausimas. Mano šviežiausias epiliatorius tinkamas naudoti ir duše, mat atjungiamas nuo laidų ir turi įkraunamą akumuliatorių. Tačiau ar dažnai jį naudoju duše? Ne. Nes nepatogu, nes nieko nematau, be to, drėgni plaukeliai visai nenori atlipti nuo kojų ir jei dabar užtrunku pusantros valandos, duše pešiodama plaukelius užtrukčiau triskart tiek. Mėginau kojas epiliuotis ir vonioje, kai buvau iškeliavusi į užsienį. Ta pati problema: plaukeliai prilipę, o per šlapią odą epiliatorius labai jau nemaloniai „važiuoja”.

Braun epiliatoriaus pakuote

5. Kokie priedai būtini? Žinoma, pats būtiniausias epiliatoriaus priedas – galvutė su pincetais. Pastarosios, beje, itin įvairios. Senasis epiliatorius talpos, kur renkasi pešami plaukeliai, neturi, o naujausias kailiuką kaupia specialioje dėklėje greta galvutės su pincetais. Visai naudingas priedais, jei nesmagu po epiliatoriaus procedūrų šluoti grindis. Greta pincetų galvutės dar neretai būna šepetukas nuvalyti plaukeliams.

Braun Silk Epil 7

Tačiau epiliatoriai komplektuojami su įvairiausiais priedais. Pavyzdžiui, pincetų galvute jautrioms zonoms, tokioms kaip bikini, pažastys ir pan. Taip pat tarp tokių priedų yra ir skutimo/kirpimo galvutė, itin patogi, pavyzdžiui, susidorojant su pažastų augmenija. Moderniuose rinkiniuose yra visai su plaukų rovimu nesusijusių priedų. Pavyzdžiui, naujausio „Braun” pakuotėje yra du didesni ir mažesni šepetukai. Vienas skirtas viso kūno šveitimui ir masažui duše (epiliatorius atsparus vandeniui), kitas, nededamas ant epiliatoriaus korpuso, skirtas veido šveitimui (eksfoliacija, arba negyvų ląstelių nušveitimas).

Braun silk epil skutimo galvyte

Tačiau renkantis privalu galvoti racionaliai. Pavyzdžiui, aš odos šveitimo galvučių nenaudoju, nes, paprasčiausiai, tingiu ir neturiu laiko. Net jas nufotografuoti pamiršau. Užtat kirpimo/skutimo galvutę (viršuje) nuo senesnio epiliatoriaus naudoju itin dažnai.

6. Kokia turėtų būti kaina? Jos pačios įvairiausios, bet aš rekomenduočiau rinktis patikrintus vardus. Pirmiausia dėl to, kad panorus vieno ar kito priedo jį susirasti bus lengva ir, greičiausiai, nereikės laukti mėnesių, kol reikiamas produktas atkeliaus iš Kinijos. Tad, sakyčiau, sumokėjus 200 Lt jau galima įsigyti padorų epiliatorių su plaukų pešimo galvute. Turintys papildomų priedų epiliatoriai kainuos brangiau.

Braun epiliatorius

 

7. Ar labai skauda? Skauda, nemeluosiu. Tiesa, skausmas labai subjektyvus. Man, pavyzdžiui, skausminga pradėti procedūrą ir epiliatoriumi naudotis aplink čiurnas, kelius. Kitkas – pakenčiama. Svarbu, teisingai pradėti procedūrą.

Braun epiliatoriaus galvute ir sepetelis

8. Kaip teisingai naudotis epiliatoriumi? Visų pirma labai svarbu kūno dalį, nuo kurios šalinsite plaukus, nuplauti karštu vandeniu. Plaunant galima netgi šiek tiek odą pašveisti šveitikliais (bent lengvai). Karštas vanduo padeda išsiplėsti poroms, todėl plaukai pešami lengviau. Dėl tos pačios priežasties epiliatorius maloniausiai naudojamas šiltoje, ne šaltoje, patalpoje.

Kad procedūra būtų lengvesnė, epiliuokite patempusios į viršų reikiamą odos plotą ir neskubėkite epiliatoriumi braukti per visą koją – imkitės mažesnių gabaliukų ir dirbkite nuosekliai.

Po procedūros patartina odą nuprausti ir kiek pašveisti šveitikliu, kad plaukeliai neįaugtų. Būkite švelnios, priešingu atveju skaudės! Po prausimosi galima odą ištepti raminamuoju tepalu arba netepti niekuo – čia jau nuo jūsų odos, uždegiminių ir kitų procesų priklauso. Aš elgiuos įvairiai.

Dažniausiai išpešamo plauko vieta kiek parausta, atsiranda tarsi raudona dėmė, todėl po procedūros nupešiota kūno dalis atrodys tarsi išberta. Prisiminkite tai ir neikite niekur atidengusi sudirgintos odos.

Plaukai neatauga gana ilgai, o kai atauga, auga nevienodai, todėl galite epiliatorių naudoti dažniau pešdamos pavienius plaukelius.

Ir sėkmės renkantis tinkamiausią prietaisą!

23 thoughts on “Kaip išsirinkti tinkamą epiliatorių?”

 1. Labai įdomus įrašas, anksčiau neteko tokio asmeniško įrašo apie epiliatorius skaityti,o tie visi reklaminiai įrašai į iškylančius klausimus nelabai ir atsako. Pavyzdžiui, nemaniau, kad procedūra trunka taip ilgai :) Bet šiaip visai sudomino tie epiliatoriai, reikės pasidairyti! Mat aš irgi tokia ne itin mėgstanti eiti į depiliacijos salonus ( o kur dar tas faktas, kad prieš ten einant reikia ilgas kasas ant kojų užsiauginti…), o peiliukai labai jau dirgina odą… Tiesa, dar norėjau paklausti, kokio ilgio turi būti plaukeliai, kad jau pavyktų su tuo „mandriausiu” epiliatoriumi juos išpešti?

 2. Živile, ačiū už komentarą! Pačiai labai keista rašyti tokius asmeniškus įrašus, bet kita vertus, jei be jų apskritai – sunku būtų :)
  Su tuo mandriausiu, Braun Silk Epil 7 + Home Spa, užtenka kelių mm ilgio. Vakar pati dar kartą įsitikinau tuo, nes drąsiai išpeša plaukelį, kuris išlindęs iš odos 2 mm. Tik reikia nutaikyti kruopščiai epiliatorių ir vos spustelėti prie odos arba per tą pačią vietą kelissyk pravažiuoti, kad pincetai sučiuptų plauką. Su senesniais plaukeliai turėjo būti maždaug 5 mm ilgio, o čia jau taip… nemažai. Aš kai brunetė, tai ir matydavosi neprastai, ir jausdavausi bjauriai laukdama, kol plaukai pailgės :D

 3. O aš du kartus buvau įsigijusi tokį daiktą. Pirmą kartą kai ką tik pasirodė LT. Na patiko ravėtis, nes aš iš tų, kur jei ryte koją nusiskuto, o vakare reikia būt gražiai, tai teks daryt antrą kartą. Bet… man žiauriai įauginėjo plaukai, nepaisant patarimų. Įaugdavo, virsdavo žaizdelėmis. Atidaviau mamai. Po kelių metų nusprendžiau suteikti antrą šansą. Jau daugiau visokių patarimų atsirado, kaip kada šveist ir pan… Nusipirkau naują epiliatorių, su šaldymu (nenaudojau :) ), ir ką, nepaisant kovos, plaukai vistiek skaudžiai įauginėjo. Pirkau net visokius ten kremus, kurie saugo nuo įaugimo, šveičiau… Tad netinka man epiliatorius, o labai gaila. Nes namie skustuvu aš galiu ir porą kartų per dieną pasinaudoti, ne bėda, bet va jei kur išvažiuoji, kad ir baidarių žygį :/

 4. Man kažkiek tik įauga, anksčiau buvo labiau. Padariau labai paprastą ir gal kiek kvailą dalyką, bet.. Žodžiu, dabar kas kartą eidama į dušą pašveičiu odą plaukams skirta kempine. Ta tokia, kuri šiaip įprastai skirta gražiems kuodams ant galvos formuoti. Man liko kažkaip nenaudojama, pamėginau kartą… Ir daug geriau nei ten kokie šveitikliai, platesniu plotu šveičia odą ir jei kažkas bando įaugti greitai atkabina viską. Gal jautriaskūrėms labai prastai būtų, bet bent man – absoliučiai veikia ir pasiteisina šita kvailystė.
  Va tokia ta kempinė: http://img.tarpmergaiciu.lt/images/2/ff8080813b8d0e2f013b8f41625b09bc.jpg

 5. Na aš įtariu pas mane toks plaukų ir odos tipas, kad nepadės, šveičiau aš visokiomis šiurkštybėmis, kartais ir po kelis kartus per dieną, tikrai buvau užsibrėžus tikslą su tuo sukovot. Raut įvairiomis kryptimis ir pan… Užtat turiu svajonę lazerinę ar impulsinę epiliaciją, bet su tokiais savo plaukais labai bijau, kad tai gali būti pinigų išmetimas kaip už homeopatiją :)

 6. Suprantu tave, išties. Pati apie save taip galvojau, nes nu tikrai nesu iš tų kelis plaukelius turinčių mergiočių. Bet epiliatorius labai veiksmingas man yra. Tik va, jei plaukeliai įauga, tada ne kažkas.. O visos tos depiliacijos vašku, cukrumi ir pan? Neveikia ir jos?

 7. Labas, gal gali man surasti butent koky tu epiliatoriu naudoji? Ir atsiusti man i el.pasta?:) Dabar kaip tik ieskau epiliatoriaus ir dairausi butent Braun, tai norecia zinoti koki butent esi isvandzius, nes noriu patikimo:)Aciu:)

 8. Inga, tekste yra tiksliai parašyta, kurį aš naudoju :) Braun Silk Epil 7 :)

 9. Labu, As skaityti moku, bet tu pabandyk i google ivest Braun silk epil 7, ir ten ne vienas modelis yra tad…

 10. Aš tikiu tikiu, kad skaityti moki :) Pasitikrinau ir Google, bet tada sunku ir ką pasakyt. Pas mane yra Braun Silk Epil 7 (mačiau yra visokie ten dual ir t.t., bet maniškis konkrečiai taip ir vadinasi, be jokių papildomų žodžių). Komplekte buvo šveistukas besisukantis veidui, šveitimo galvutė, dedama ant epiliatoriaus ir viskas. Dabar ieškočiau dar papildomos kirpimo galvutės :) Nuorodoj toks komplektas, kokį turiu, tik su papildoma kirpimo galvute:

  http://ecx.images-amazon.com/images/I/81AZuE4–JL._SL1500_.jpg

 11. Sveikute, o kur galima rasti galvuciu, nes mano be pesiojimo galvutes, tik su skutimo.

 12. Giedre, greičiausiai internete arba specializuotose parduotuvėse, mat maniškis buvo sukomplektuotas.

 13. Sveikutes.As ir turiu problema didziulia su plaukais ant kojos skusti tnka vasara per diena net kelis kartus.Taigi nusprendziau eiti i vaskine depiliacija,kelis kartus buvau tikrai patiko padeda neatauga ilgai ir pan.Bet irgi neturiu laiko ir noro taigi nusprendziau isbandyti epiliatoriu issirinkau toki ” Philips HP6423/02 Satinelle Legs And Body Womens Epilator with Shaving Head” manau bus geras.Pasiskaiciau komentaru kad po epiliatoriu i augineja plaukai dar labiau,tai biski baisoka pirkti,jei rimtai taip bus.Nu zodziu meginsiu vistiek ne karve kainuoja.;D patarimu buvo tikrai idomu pasiskaityti reikes pasinaudoti;)

 14. Va va, o man epiliatorius nepadejo (gal 3 pakeiciau). Visada blogai pasibaigia, ir kantrybes neturiu. gaila kad negaliu pirkti epiliatoriaus, išmuša spuogais ir iauga plaukeliai pastoviai. Blogiausia yra tai, kad nebegaliu užsiimti pati depiliacija o kainuoja taip brangiai. Galiausiai liko akcijų tykoti braziliškai depiliacijai.

 15. man ir iaugineja ir beria.Zodziu vistiek tex rinktis depiliacija vasku ;(

 16. Labai patiko straipsnis bei komentaras apie plaukeliu iaugima, susiduriu su ju iaugimu ir nuolatinais spuogeliais, todel ne nezinau, ko imtis, reiks pabandyt tavo metoda su kempine, o siaip epiliatoriumi esu patenkinta ir ptiu ptiu bet man neskauda!

 17. Vaidikės, aš labai tikiuosi, kad padės kempinė, bet šiaip, vis dar ieškau švelnesnės priemonės, nes kaip bebūtų, odą reikia tausoti :)

 18. Norėjau paklausti kuri procedūra ilgiau trunka epiliatoriaus ar depiliavimo vašku? Depiliuojuos pati, tad ilgiau uztrunka, nei salone, bet epiliatoriaus dar nebandžiau mąstau ar verta pirkti, nes jei ilgiau užtrunka, nei su vašku gal neverta pirkti, nes turiu vasko sildytuva visas tas priemones…

 19. **, ačiū už komentarą. Man sunku įvertinti, kiek trunka procedūra naudojantis vašku, tačiau epiliatorius, jei kūno augmenija tankesnė, tikrai reikalauja mažiausiai valandos darbo.

 20. Hi admin, i’ve been reading your site for some time and I really
  like coming back here. I can see that you probably don’t make money on your page.

  I know one cool method of earning money, I think you will like it.
  Search google for: dracko’s tricks

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *