Aš nesu nei profesionali fotografė, nei, juolab, profesionali retušuotoja. Mokausi visko kasdien po truputį, bet, pagalvojau, kad kai kuo jau galėčiau ir pasidalinti.

Daugelis, norintys gražesnių nuotraukų, užsuka į forumus pasiklausti, kaip pašalinti dėmes, spuogus, strazdanas ir pan. nuo veido, dėmes nuo automobilio ir pan. Būdų yra itin daug. Pavyzdžiui, mano brangiausias trindamas tai, kas jam nepatinka nuotraukoje, „Microsoft Paint“ programoje kantriai kopijuoja plotelį po plotelio, kol reikiamą vietą perdengia taip, kad nesimatytų erzinančių dėmių, šešėlių ir pan. Aš darau viską sudėtingiau (nes moterys ir šiaip sudėtingesnės) ir naudoju „Adobe Photoshop“.

Čia būdų, kaip panaikinti tai, ko nereikia nuotraukoje, taip pat kalnas. Bet jei kažko reikia greitai, aš visada naudoju priemones iš šio meniu:

priemones spuogu naikinimui

Įprastai šis menių iškviečiamas klaviatūroje paspaudus raidę J. Užvedus ant mažo trikampio šalia mygtuko meniu juostoje atrandamas ir skleistinis sąrašas, kuriame dėmių šalinimui 4 tinkamos priemonės ir penktoji, paskutinė, raudonų akių nuotraukoje naikinimui. Tad rodau, kokį nuotraukos gabaliuką pasiėmiau, ką kiekviena priemonė daro ir kas gaunasi padirbėjus su visom šiom priemonėm.

smakras su spuogais_1

Tenesupyksta mano fotografuotas modelis. Nors stengtasi probleminę vietą paslėpti po makiažu, anas nepridengė bėdų. Tad koreguojant nuotraukas teko dengti ir šią vietą. Pradėkim iš pradžių.

Spot healing brush tool analizuoja aplink dėmę esantį plotą ir, juo užpaišant dėmę, dažniausiai ją perdengia taip, kaip atrodo aplink esantis plotas. Priemonė ideali mažų raukšlelių naikinimui, paraudusių kraujagyslių akyje balinimui ir pan. Tačiau jei norite užpaišyti dėmę, esančią arti kažkokio objekto (pvz., auskaro, lūpų ar pan.), Spot healing brush tool’as būtinai pagriebs kraštelį ir dėmę išteps. Tokioms vietoms dailinti labiau tinka kita priemonė – Healing Brush Tool.

Spot Healing Brush Tool idealiai tinkamas mažų plotų tvarkymui
Spot Healing Brush Tool idealiai tinkamas mažų plotų tvarkymui

Healing Brush Tool labai panašus į Spot healing brush tool, tačiau jei pastarasis tinka pavienių dėmių naikinimui, šis sugeba sekti, iš kurio ploto imate odos pavyzdį. Kitaip tariant, prieš pradėdami juo naikinti dėmes nuo veido turite nurodyti tinkamos odos plotelį. Tą padaryti reikia laikant ALT mygtuką klaviatūroje ir padedant žymeklį į norimą vietą. Taip nurodote pavyzdinį plotą. Tuomet viską atleidę piešiate ant dėmės, kurią norite paslėpti, ir ši persidengia spalva, tekstūra ir t.t. to ploto, kurį nurodėt kaip pavyzdį.

Prieš imantis redagavimo reikia laikant ALT mygtuką klaviatūroje pele nurodyti plotą, kuris bus pavyzdiniu
Prieš imantis redagavimo reikia laikant ALT mygtuką klaviatūroje pele nurodyti plotą, kuris bus pavyzdiniu

Patch tool puikiai tinka dirbant su didesniais plotais. Su šia priemone apvedate pasirinktą plotą ir tempiate jį ANT to ploto, kuris tinka dėmėtos vietos uždengimui. Tempdami matote ir tai, koks rezultatas būtų „padėjus“ tempiamą plotą vienoje ar kitoje vietoje. Jeigu dėmė didesnė, gali būti, kad veiksmą reikės kartoti kelissyk, mat Patch tool neiškerpa grubiai jūsų apvestos vietos, o šiek tiek sulieja kraštines.

Tempdami matote, kokios spalvos galėtų būti pažymėtas redaguojamas plotas, jei jį "paleistumėte" kažkurioje vietoje
Tempdami matote, kokios spalvos galėtų būti pažymėtas redaguojamas plotas, jei jį „paleistumėte“ kažkurioje vietoje

Content aware-move tool visiškai priešinga priemonė visoms ankstesnėms. Ši ne trina dėmes, bet leidžia jas nuimti nuo redaguojamo objekto ir perkelti kitur. Plotas, kuriame buvo dėmė, po pašalinimo dengiamas pagal aplink esantį plotą, o nuimtas dėmes galite sukrauti kažkur kitur, pvz., nereikalingame nuotraukos krašte. Kartu ši priemonė gali praversti tuo atveju, jeigu norite sutvarkyti aplink kažką esantį plotą nepaliesdami svarbios detalės. Apveskite ją Content aware-move tool’u, atsidėkite į šalį, sutvarkykite reikiamą plotą ir grąžinkite reikiamą detalę į vietą.

Priemonė leidžia nutempti pažymėtą detalę į šalį, o plotas be jos apdorojamas taip, kad neišsiskirtų iš aplinkos
Priemonė leidžia nutempti pažymėtą detalę į šalį, o plotas be jos apdorojamas taip, kad neišsiskirtų iš aplinkos

Štai toks rezultatas greituku panaudojus visas mano trumpai aptartas priemones. Aišku, suprantu, naudojant pelę greitai dirbti reikia įgusti, aš gi „Photoshop“ naudoju kartu su „Wacom Bamboo“ planšete piešimui, tad praktiškai dirbu taip, tarsi turėčiau ant stalo pasidėjusi popierinę nuotrauką ir redaguočiau ją pieštuku ir trintuku. Turiu minty, patogiai.

smakras be spuogu_1

Kaip bebūtų, ateityje pasistengsiu pasidalyti ir kitomis paprastomis nuotraukų redagavimo idėjomis „Adobe Photoshop“ programa. Kartais tiesiog išversiu tai, ką atrasiu internete ir kas, mano nuomone, yra itin naudinga, o kartais parodysiu ir pačios išmoktus dalykus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.