Turiu savo silpnybę – mergaitišką apsikeitimo drabužiais puslapio forumą. Skaitau ten viską iš eilės, pradedant “Ar galiu būti nėščia, nes maudžiausi vienoje vonioje su vaikinu”, baigiant “Nusivyliau dovana”. Pastaroji tema tapo idėja šiam įrašui.

Skaičiau, matyt, šimtus merginų įrašų, kuriuose jos guodėsi, kokias nuviliančias dovanas šiemet per Kalėdas gavo. Temos autorė liūdėjo, kad jos geriausia draugė nepataikė su dovana ir nupirko nekokybišką kreivą šleivą papuošalą. Ir ją dar galiu suprasti, mat man geriausia draugė yra tas asmuo, kuris tave pažįsta labai gerai, girdi slapčiausius dalykus ir bent jau rinkdamas dovaną turi galimybę išrinkti kad ir niekutį, tačiau jaudinantį ir brangų. Tačiau kitos guodėsi gautais čekiais, netinkamais aukso/sidabro papuošalais, saldainiais ir t.t.

Ir tada pradėjau galvoti. Pati šiems metams “dovanų lietaus” epiteto nepriskirčiau. Na, gavau “darbines” dovanas – vyno, saldainių ir t.t. Ir gavom su brangiausiu bendrų, pasikeitėm dovanomis su drauge. Ar jaučiuosi nelaiminga, kad negavau kalno dovanų? Anaiptol. Nes aš rinkdama dovanas niekada negalvoju, ką gausiu atgal. Tiesiog klausausi to, ką pasakoja esantys aplink, galvoju, kas galėtų juos nudžiuginti, įdedu kalną širdies į įvairias didesnes ir mažesnes smulkmenas ir dovanoju atsakingai. Kitaip tariant, pagalvodama, kas vienam ar kitam žmogui galėtų patikti.

Ar esu tikra, kad visuomet mano dovanos buvo taiklios ir pradžiugino tuos, kuriems jos buvo skirtos? Tikrai ne. Tikrai gali būti, kad kartais nepataikiau, kartais neapgalvojau visko pakankamai, kartais suklydau. Kur gi tie dalykai, kad kažkas kažkam alergiškas ar tiesiog nemėgsta vieno ar kito skonio, kvapo, dalyko. Taip nutinka. Nutinka net tiems, kuriuos pažįsti kuo geriausiai. Esu ir pati gavusi krūvą nevykusių ar nereikalingų dovanų (žiauriai nemėgstu statulėlių, pliušinių žaislų ir kitų dalykų, kurie neturi funkcijos ar nepavergia mano širdies, papuošalų, neatitinkančių manęs pačios, o ir šiaip papuošalų beveik niekada nenešioju).

Vienintelė išimtis iš mano padovanotų “nevykusių” dovanų – antra pusė. Kažkaip galvoju, kad į pačių artimiausių norus įsiklausyti reikia atidžiai ir klausytis kantriai. Na, tikrai, vargu ar per mėnesį pavyks išrinkti tinkamą dovaną mylimam žmogui. Pamenu, kažkada klausiausi daugiau nei pusmetį, kol tiksliai žinojau, ko nori, kodėl nori, kur daiktą rasti norimą, suorganizavau atvežimą iki Lietuvos, o galiausiai, kai jau jis nieko nesitikėjo, pažadinau ir įteikiau. Ašarų vertos akimirkos. Buvo momentų, kai nebuvo pinigų visiškai, sąskaitose švilpė vėjai ir padovanoti, ko norėjau, negalėjau. Ką dariau? Pirkau dėžę skanėstų, kuriuos dievina, ir dovanojau. Esu padovanojusi ir didžiausią dėžę automobilio priežiūros priemonių, nes jų visuomet reikia. Žodžiu, noriu pasakyti, kad net pinigų neturėjimas neturėtų sustabdyti nuo dovanos, kuri rodo rūpestį ir įsiklausymą.

O ką daryti, jei idėjų nėra visiškai? Juk būna ir tokių akimirkų. Tada geriausia nedovanoti nieko. Tokiais atvejais geriausia susikviesti visus į namus, kavinę, pasivaikščioti, jaukiai pasėdėti, pasikalbėti, suvalgyti skanėstų, pabūti drauge. Nes, mano brangieji, laikas šiandien yra pati svarbiausia ir vertingiausia valiuta, kurios neturi niekas. Tad kai nėra idėjų Kalėdų dovanai, skirkite savo laiką ir dėmesį. Bus tobula!

6 thoughts on “Nevykusios Kalėdų dovanos: ar tikrai tokia tragedija ir kaip jos išvengti”

  1. Šiemet ir aš pamaniau, kad svarbiausia – ne niekučiai paskutinę akimirką pirkti, o laikas – praleistas virtuvėje. Granola, aliejus, skrudinti riešutai, imbieriniai sausainiai ir dar šis tas – noriu tikėt, kad tai buvo kone geriausia, ką kada esu dovanojusi:)

  2. Wow, superinis postas:) Tai reikia negalvoti paskutinę akimirką jei tikrai norim nudžiugint artimą žmogų, kitų atveju geriau nedovanoti nieko o tik linksmai kartu praleisti laiką :)

  3. As dazniausiai apie dovanas pradedu dalvoti pries du menesius, Toks laiko tarpas manau yra ganetinai ilgas, bet vistiek ne visada pavyksta nustebinti taip kad nuosirdziai dziaugtusi.

  4. Niekada nepalieku dovanų pirkimo paskutinei savaitei. Žinau koks galvos skausmas tada užgriūna, kuris verčia pirkti bele ką. Žodžiu, rūpinuosi iš daug anksčiau, būna dar, kad pridedu ir piniginę dovanėlę įspūdingame vokelyje.

  5. Sakoma dovanotam arkliui į dantis nežiūrima, bet aš irgi už kokybiškas dovanas.. Už kažką, kas tarnaus ilgai,ar tai buities prietaisai, ar kažkokie kokybiški auksiniai papuošalai,auskarai.. Tų nevykusių dovanų kaip žvakidės ar puodeliai, tai niekur nepabėgsim nuo jų :D

  6. Kartais taip nutinka, kad gal kažką pamiršai, gal negalvojai, kad susitiksit, ir šast dovanos reikia šiandien/ryt/poryt.. Turbūt geriausios dovanos yra valgomos, o moterims, minimalistiniai papuošalai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *