Kaip greitai greitai ta metų pabaiga ateina! Bandai planuoti darbus ir matai, kad nė velnio čia nesuplanuosi – laiko nebėra niekam. Visgi dar iki Naujųjų, jau eurinių, metų noriu aprašyti „BIOK laboratorijos” produktus, man pasiūlytus išbandyti.

Kalbu apie „Rasa Magic Hair” liniją mėlynose pakuotėse – „Extreme Moisture System”. Pastarosios gavimu pasidžiaugiau dar lapkričio viduryje, tad prabėgo visas mėnuo, kai mano plaukai lepinami ypatingai drėkinančiais šampūnu ir kondicionieriumi, o greta gautųjų dar susiveikiau ir nenuplaunamą balzamą. Po sąžiningo naudojimo mėnesį, kai šampūno liko pusė pakuotės, kondicionieriaus ir balzamo daugiau, galiu papasakoti apie savo įspūdžius. Tad palaipsniui.

Kvapas

Kai buvau paauglė, mėgau tirštus, saldžius, sunkius kvapus. Visokie cinamonai, šokoladai ir pan. buvo pats tas. Tačiau kai suaugau, atėjo metas daug gaivesniems, lengvesniems kvapams. Na, net sunku apibūdinti, kokiems: kai pūsteli vėjas ir atneša kažkur toli žydinčių obelų, vandens kvapus, dievinu arbūzo, meliono, citrusinių vaisių gaivą. Visų šių kvapų mišinys – tobulas. Saldėsiams lieka laiko tik tuomet, kai ateina šaltasis metų sezonas.

Ir „Extreme Moisture System” linijos kvapas yra būtent toks. Labai gaivus, energingas ir, svarbiausia, ilgai liekantis. Gaivą lengva užuosti antrą dieną po galvos plovimo ir netgi trečią. Tiesą sakant, žvelgdama į ryškią mėlyną pakuotę tokio kvapo tikėtis tik ir galėčiau.

balzamas

Poveikis

Mano plaukai ganėtinai ilgi ir stori, sakyčiau, normalaus tipo. Kažkada, kai plaudavau galvą kasdien, atrodė, kad jie linkę riebaluotis. Not! Greičiau smegenys riebalavosi, nes galvą plauti, džiovinti karšto oro stove ir t.t. kasdien – nieko gero plaukams. Pamažu pripratinau plaukus ir galvą plaunu dažniau tik tuo atveju, kai einu į sporto klubą – tai maždaug kas 2,5 dienos.

Tačiau po to laiko man plaukų drėkinimas kažkodėl vis asocijuodavosi su greitai besiriebaluojančiais plaukais, tad drėkinamosios „Rasos” serijos ėmiausi gana nedrąsiai. Ir likau maloniai nustebusi, mat kaip ir anksčiau, plaukus galėjau plauti kas 3-4 dienas, ne dažniau. Kartu po kiekvieno plovimo su kondicionieriumi ir nenuplaunamu balzamu, jie tapdavo švelnūs, lengvi, įgaudavo gražią apimtį ir ne taip smarkiai veldavosi (dažniausiai būnu palaidais plaukais, o kai velkuosi striukę, megztinius su kapišonais ir pan., plaukai nemenkai susivelia ir įprastai po ilgesnio pasivažinėjimo automobiliu, pabuvimo lauke, turiu iššukuoti kaltūną. Su „Rasa Magic Hair” drėkinančia linija kaltūną šukuoti tenka rečiau.

Kas dar man patinka? Tai, kad plaukai iš tiesų labai sveikai atrodo. Nesvarbu, ar susirišu ilgą uodą sporto klube, ar susisuku kuoduką, ar esu jais palaidais – jie gražūs, blizgantys, stori, vilnijantys. Nežinau, aišku, ar čia jie patys iš savęs ir dėl to, pvz., kad valgau daug mandarinų, ar dėl to, kad prie visų šitų gerų dalykų prisideda naujos priemonės plaukams.

kondicionierius

Pojūtis

Turiu įprotį lįsdama po dušu nestabdyti vandens, todėl kas kartą, kai pilu į delną šampūną, jei tik nenutaikau tinkamai, besilenkdama padėti buteliuko į vietą, pusę delno išlaistau. „Rasa” šampūnas ganėtinai tirštas, o kondicionierius ir nenuplaunamas balzamas primena kremą, tad apskritai nėra linkę lengvai nutekėti.

Negaliu pasakyti, kad šampūnas labai gerai putoja. Tiesą sakant, jei, pvz., galvą plaunu grįžusi po sporto klubo, šampūno tenka užsidėti dukart, mat pirmą kartą plaukai neputoja taip, kaip norėčiau, ir pritrūkstu „švarių plaukų” jausmo. Dėl šito šampūnas man baigiasi kur greičiau nei balzamai ir kondicionieriai. Pastarųjų ant plaukų tepu lazdyno riešuto dydžio kiekį. Gal reikėtų kiek daugiau, nes mano laukai tankūs ir tikrai ilgi.

Kondicionieriaus stengiuosi netepti ant šaknų, užsitepusi palaikau 2-3 minutes ir nuskalauju. Balzamą ant plaukų tepu kelias minutes pabuvusi su rankšluosčiu arba juos bent jau nusausinusi. Vėlgi, netepu per visą ilgį, orientuojuosi labiau į galiukus. O toliau – priklausomai nuo laiko. Jeigu turiu užtektinai, leidžiu plaukams džiūti natūraliai, jeigu ne – džiovinu džiovintuvu, tačiau vis tiek bent penketą minučių prieš tai pavaikštau plaukus susupusi į rankšluostį.

Sudėtis

„Extreme Moisture System” sudėtis man patiko mažiausiai. Čia radau ir gana agresyvaus ploviklio, skatinančio priemonės putojimą, ir parabenų. Nedelsdama išsiunčiau užklausą į „BIOK laboratoriją“ pasiteiraudama, kodėl jie šias medžiagas naudoja. Viena priežasčių man aiški ir taip: greičiausiai pagaminti visiškai natūralius daiktus ir pardavinėti už tokią žemą kainą (trijų priemonių komplektas kainuoja apie 25 Lt) būtų neįmanoma. O štai ką man atsakė „BIOK Laboratorija”:

RASA formulėse naudojamas SLES – sodium laureth sulfate (jis yra švelnesnis), nes SLS – sodium lauryl sulfate – yra agresyvesnė aktyvi paviršiaus medžiaga.

SLES naudojamas receptūroje kaip paviršiaus aktyvi medžiaga, kad šampūnas geriau putotų ir išplautų dulkes, riebalus bei kitus nešvarumus nuo plaukų, nes tai yra svarbiausia šampūno funkcija. Be to, sudėtyje šios medžiagos kiekis yra nedidelis, tad negalima teigti, kad šioje formulėje esanti žaliava sausina plaukus. Formulė – sudedamųjų dalių kompleskas, todėl geriausiam rezultatui pasiekti naudojame galvos odą atstatančių, apsaugančių, drėkinančių medžiagų (hialurono rūgštis, amisol trio) bei plaukams skirtų kondicionuojančių medžiagų. Taip pat papildomai naudojamos kaukės arba kondicionieriai, dar labiau apsaugantys plauko struktūrą bei paviršių nuo neigiamo aplinkos poveikio.

Aš būsiu atvira. Visiškai natūralias priemones naudojau tuomet, kai stengiausi atstatyti plaukų išvaizdą, kai šie buvo nusilpę ir nušiurę lyg žiurkės uodega. Tuomet man smarkiai pagelbėjo ta pati „BIOK Laboratorija” ir „Margaritos” produktų serija. O dabar galiu sau leisti bandyti pačias įvairiausias priemones ir tas faktas, kad produktų sudėty atradau ne pačių sveikiausių priemonių, manęs nešokiravo ir neatstūmė.

sampunas

Pakuotė

Produkto pakuotės iš tiesų nemažos. Šampūno talpa – 250 ml, kondicionieriaus – 200 ml, balzamo – 150 ml. Paskaičiuota labai logiškai, kad visos priemonės būtų sunaudotos vienu metu (taip normaliems žmonėms tikrai išeina, manau).

Lengvai atsidaro ir užsidaro, neišbėga, plius, statant kamšteliu žemyn, akivaizdu, kad bus įmanoma išnaudoti tikrai beveik visą pakuotės turinį. Akį džiugina ir ryški mėlyna spalva (mėgstu ryškias spalvas).

Kas nepatiko?

Kai pirmą sykį parašiau kažką apie „Rasa Magic Hair” seriją, netrukus mano bloge atsirado užklausų „kaip naudoti”. Ir iš tiesų, ant pakuotės nėra parašyta, kokį kiekį gamintojas rekomenduoja dėti ant plaukų, kiek ilgai laikyti, ar tepti ant šaknų ir t.t. Tokį aprašą gali rasti tik internete, tačiau… kai tu jau esi duše ar vonioje ir sėdi visas šlapias, gal gūglinti, kaip naudoti, kiek per vėlu ir nepatogu?

Visgi iš principo, priemonės išties labai geros. Per lapkritį ir gruodį spėjau jas rekomenduoti ne vienai draugei, o rekomenduoti galiu tik tai, kas man iš tiesų patiko. Ar pirksiu dar? Net neabejoju, kad šitoms mėlynose pakuotėse esančioms priemonėms lentyna mano vonioje rezervuota ilgam.

Ir pabaigai – video, kuriame ne tik „Rasa Magic Hair” linija „Extreme Moisture System”, bet ir manosios pirmosios „Memebox” turinys.

4 thoughts on “„Rasa“ linija „Extreme Moisture System“: kvepia, drėkina, tik pasakykit, kaip naudoti”

  1. Štai kaip būna. Užėjau palinkėti kitokių, naujesnių, geresnių metų, o čia mėlynos pakuotės ir kažkokia kosmetika į mane žiūri :) Ir kas galėjo sugalvoti mėlynas pakuotes moterims? Tikrai reikėtų išsitrinkti galvą.

    Su artėjančiais, miela Dina :)
    Dar linkiu nesuaugti. Man nuojauta kužda, kad esu vyresnė šiek tiek, bet tikrai nesu suaugusi, nes tai labai neįdomu. Kažkokia nesąmonė būti suaugusia.

    Turiningų įrašų, prasmingo laiko!

  2. Puikus straipsnis. Man patinka RASA serijos kosmetika, puiku, kad paminėti ir privalumai, ir trūkumai. Aš noriu rekomenduoti šį savo tinklalapį, taip pat apie kosmetiką ir grožį: Porcelianinelele.wordpress.com

  3. Na, maniškis daugiau apie automobilius, matyt, nei apie kosmetiką, bet ačiū už gerą žodį.

  4. Aš rekomenduocęiau kietaji šampūna jis ekonomiškesnis ir kokybiškesnis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *