Jūs man pasakykit, kas darosi pastaruoju metu su vairuotojais? Skaitau naujienas, žiūriu, ir kraupstu. Iki visiško pasiutimo, nes galvoje netelpa, kaip civilizuotoje valstybėje, dar vadinamoje automobilių kraštu, kai statistiškai trims žmonėms tenka po daugiau nei vieną automobilį, gali vykti tokie dalykai.

Apie ką aš čia?

Štai apie ką. Šią savaitę naujienų portalai mirgėjo, kad policininkams vėl teko lėkti ir gelbėti sunkiai sužeisto vaiko gyvybę. Viešbutyje ant poros metų vaiko užkrito televizorius, sulaužė kaukolę. Šis prarado sąmonę, paklaikę tėvai bandė vežti patys iki ligoninės, kol juos sustabdė policija. Vyrai netraukė baudos lapelių – čiupo vaiką ir minte mynė iki klinikų.

Ir vaizdo įraše matyti, kaip prieš įvažiavimą į žiedą automobilių grūstis. Policija važiuoja su švyturėliais, su garsiniu signalu. Ką daro vairuotojai? Nieko. Nei traukiasi, nei slenkasi, nei praleidžia. Nei ką nors apskritai daro. Taip, tarsi nematytų, tarsi neprivalėtų pasitraukti. Ir dar maišosi kely, o galop, policijai įvažiavus į žiedą, į šoną pareigūnams vos neįvažiuoja dar vienas ratuotas idiotas.

Antras atvejis šiąnakt. Kai žolės apsirūkęs VW autobusiuko vairuotojas partrenkė šaligatviu ėjusį vaikiną. Greitoji, su švyturiukais ir garsiniu signalu, bando išvažiuoti ir turi palaukti, kol kažkoks ponas su baltu SUV pravažiuos.

Ir nesuprantu: ar čia mes esam tokie akli, buki, kurti, nemąstantys, kad tos tarnybos su švyturėliais ir garsiniu signalu važiuoja dažniausiai gelbėdami kažkieno gyvybę ar skubėdami ją gelbėti? Bukos, susitraukusios nuo nenaudojimo pagal paskirtį, smegenėlės atsisako suvokti šitą faktą, kad kol kažkas plepa telefonu, sėdi, žiopso, krapšto nosį ir nesitraukia iš kelio, kažkieno gyvybė gęsta?

Ar tiesiog reikėtų kažkada nustoti kalbėti, kad nesitraukimas iš kelio specialiosioms tarnyboms yra baustinas, ir baudom apdalyti bent jau tuos, dėl kurių elgesio šią savaitę internetas ūžia?

2 thoughts on “Idiotai prie vairo, arba kodėl vairuotojai nebepraleidžia gyvybes gelbstinčių?”

  1. Kiek tėra oficialių automobilių su registruotais švyturėliais? Nu ne milijonas!
    Vietoj vieno bmw seimūnui aprūpinti visus tokius sertifikuotais registratoriais. Ir bausti visus visus. Be jokių išimčių.
    Pusė metų – ir padėtis imtų gerėti.

  2. Kaip ten sako, ne gaideliai, ne ereliai, o idiotai :D

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *