Jau porą metų vis girdžiu, kad turėčiau dalyvauti visokiose varžybose. Bėda ta, kad mano mažoji „Corolla“ netinkama visoms varžyboms. Iš pradžių, ji tiesiog nevažiavo taip greitai, kaip norėčiau. Dabar ji vis dar nevažiuoja, bet kartu, ji turi pernelyg brangių elementų tam, kad važiuočiau varžybose. Tad belieka naudotis progomis, kai kažkas varžybos automobilį duoda. Tokiomis, kokios sulaukiau šį savaitgalį.

Kartu su kolegomis iš Delfi.lt, Lrytas.lt vykome į pirmą kartą Lietuvoje surengtą International Mini Meeting (IMM), arba dar kitaip – tarptautinį „Mini“ automobilių susitikimą. Lietuviai prieš porą metų pasidžiaugė, kad toks vyks Lietuvoje, o paskutiniais skaičiavimais į Zarasų salą, kur surengtas renginys, suvažiavo bent 800 svečių iš užsienio ir 500 „Mini“.

18042083501_6246e6bf90_k

Su kolegom mynėm iki Zarasų ne tik tam, kad surinktume medžiagos reportažams, bet ir tam, kad sudalyvautume kartu su kolegomis iš Vokietijos, Italijos, Suomijos ir kitur klasikiniame ralyje. Šis nuo to ralio, prie kurio lietuviai pratę, skiriasi tuo, kad važiavimas čia – gana elegantiškas. Spėti į duotą laiko normą turi, tačiau be to, turi dar ir krūvą užduočių atlikti. Neatliktos jos kainuoja baudų minutes, tad bene svarbiausia čia – elgtis protingai.

18041272895_cf4cd74abd_k

Aš tradiciškai važiavau su savo miela kolege ir bičiule Ilona iš Lrytas.lt. Mudvi lyg ir turėtume konkuruoti tarpusavyje, bet rašymo stilius, temos, auditorija taip smarkiai skiriasi, kad bičiuliautis niekas netrukdo. Kadangi žadame viename ekipaže startuoti ir XX Press rally birželio 5-6 dienomis, ir šiame ralyje sėdome į tas pozicijas, kuriose kiekviena privalome treniruotis. Aš šturmanė, ji – vairuotoja.

18037961292_68a1b83a1b_k

Po vienos treniruotės slalomo aikštelėje žinau, kad mano, kaip šturmanės, pareiga, padaryti viską, kad vairuotojas sugebėtų atlikti savo darbą ir važiuotų kuo greičiau. Realiai, netgi kokių kūgelių nuo kelio patraukimas (ar medžio nutempimas), laiko kortų nunešimas, visų svarbių detalių išsiaiškinimas ir, žinoma, sakymas, kur važiuoti.

18014780026_901abe28a5_k

Taip ir čia: gavome kelio knygą su joje nurodytu maršrutu ir užduotimis. Tiesa, ši buvo gerokai paprastesnė ir žaismingesnė nei tikra ralio knyga. Pasigedau, pavyzdžiui, nurodytų atstumų tarp tarpinių punktų, kruopštesnių nurodymų, kur keliauti. Pavyzdžiui, buvo momentas, kai nuo vieno punkto iki kito buvo žiauriai ilgas atstumas ir aš, nors viską nurodžiau savo vairuotojai teisingai, pradėjau nervintis, kad galbūt kažkur padariau klaidą ir dabar miname visai ne ten, kur reikia.

17855019569_b1c0f1c1ff_k

Buvo ir juokingų momentų. Pavyzdžiui, turėjom užduotį – iššifruoti užrašą, užrašytą kurčnebylių gestais. Kiekvienas gestas buvo sukabintas ant didžiulių hidroelektrinės vamzdžių. Mano kolegė, aukštesnė nei aš, klampojo ir korteles tikrino apačioje. Aš gi, gal -niolika žemesnė, bėgau vamzdžiu ir tikrinau.

17420732713_9cc6ea76a6_k

Patikrinome du iš trijų vamzdžių, ji nukeliavo iki mašinos, o manęs paprašė pereiti ant kito vamzdžio ir sužiūrėti korteles ten. „Šok žemyn“ – pasakė, o aš, kaip bijanti aukščio, dar kiek pasilaužiau ir nučiuožiau žemyn atsargiai. Paaiškėjo, kad taip dariau veltui, mat vamzdžiai aukštesni nei aš, kortelių nemačiau, o įlipau į pelkę. Teko lipt atgal ir bėgt tikrinti trečio vamzdžio. Juokingiausia, kad ant visų trijų vamzdžių buvo tas pats užrašas. Tą, aišku, supratau, kai jau buvau išsitepusi kaip velniūkštis.

17418678924_532130259d_k

Tad atlikome visas užduotis, atkeliavome iki finišo, sulaukėme, kol buvo mūsų laikas, pasižymėjome finiše. Pirmame etape gavom 20 sek. baudos ir, nepaisant to, laimėjome pirmąją vietą. Smagiausia, kad antroje vietoje liko jau senstelėjęs, bet vis tiek ralio legenda vadinamas „skrajojantis suomis“ Rauno Aaltonenas. Jis, sužinojęs, kas pelnė pergalę, juokėsi, kad jam niekada nesiseka ten, kur įsikiša moterys.

10548124_10206765576643190_6426371173639748522_o

Ir visgi, šturmane negali, matyt, gimti, reikia daug mokytis. Pavyzdžiui, nustoti kalbėti greitakalbe. Nes mudvi su mano vairuotoja skiriamės kaip diena ir naktis, aš esu degtuko tipo mergiotė, tad vos kas, pradedu tarškėt greitakalbe. Ilonai tuomet atrodo, kad aš stresuoju, automatiškai, jauduliu užsikrečia ir ji. Arba, pavyzdžiui, reikia išmokti kryptis nurodyti kaip į/iš mano ir į/iš tavo. Dar būtina visas detales susirašyti. Akylai stebėti laiką, kad nevėluotume ir nebūtume per anksti (ralyje geriau vėliau negu per anksti, mat vėluojant baudos – sekundėmis, per anksti atvykus – minutėmis). Stebėti tarpinius atstumus, nepraleisti posūkių ir t.t. Žodžiu, laukia dar daug daug darbo.

Beje, daugiau nuotraukų rasite čia, o mano įspūdžius, kaip viskas vyko ir kas ten buvo, čia.

2 thoughts on “Pirma vieta tarp žurnalistų „Mini Classic Rally“!”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.