Vienaip ar kitaip, technika ir automobiliai yra tie dalykai, kuriems negaliu likti abejinga. Dėl to vis sutinku su kokia nors smagia avantiūra, kaip „išbandykite mūsų produktą”. O ypač sutinku tais atvejais, kai įsipareigojimo „rašykite tik gerai” nėra.

Štai taip į mano rankas pateko gero katino dydžio „Samsung Wireless Audio 360 R7” garsiakalbis. Iš vaizdo primenantis branduolinės raketos galvutę, iš garso – visai neblogą namų aparatą.

IMG_2162

Kol kas daug neklausiau. Vakar pasiligojusi jo visai nečiupinau, šiandien namo parsibasčiau tik vakarop, tad kaimynams galvų ir lubų barškint dideliu garsu nenorėjau. Visgi pirmas įspūdis tikrai yra.

IMG_2163

Kaip jis atrodo

Nepaisant mano pastebėjimo, kad R7 garsiakalbis primena raketos galvutę, jis dailus ir tinkamas šiuolaikiškiems namams. Neužima daug vietos, tinkamas visiems kampams, į kuriuos nėra daugiau ko pastatyti.

IMG_2165

Didžioji dalis paviršiaus, iš lietimui labai jaukaus plastiko. Tik jo nepatartina čiupinėti purvinom, riebiom rankom, mat lieka dėmės, kurias nuvalyti ne taip ir lengva. Garsiakalbio koja blizgaus metalo ir štai ten tai tikrai lieka dėmės nuo pirštų. Panašiai, kaip su kokia chromuota automobilio dalimi – prisilietei ir tuoj vėl valyk.

IMG_2167

Garsiakalbio viršuje nedidukas aukštiems dažniams skirtas garsiakalbis, viduryje, ties „įkirpimu”, vidutiniams ir žemiems dažniams skirta kolonėlė. Virš įkirpimo lietimui jautrūs subtilūs „mygtukai” (tiksliau jų piešinėliai, mat niekas ten fiziškai nesispaudžia, tik liečiasi). Man šita dalis – viena gražiausių visame įrenginyje.

IMG_2174

Vienintelis laidas, esantis drauge su garsiakalbiu, skirtas maitinimui. Jis, beje, gana trumpas, todėl norint pasistatyti įrenginį vidury kambario ir, pavyzdžiui, šokti aplink, greičiausiai reikės ir prailgintuvo.

IMG_2169

Kaip jis veikia

Veikimo principas labai paprastas. Pirmiausia reikia parsisiųsti mobiliąją programėlę iš „Google Play” (mano atveju, nes naudoju „Android”, bet tinka ir obuoliams) „Samsung Multiroom”.

Tada garsiakalbis jungiamas į elektros tinklą, mobilusis – prie belaidžio interneto tinklo. Paspaudus „Add Speaker” telefonas pats suras garsiakalbį, o tuomet teks įrašyti belaidžio interneto slaptažodį.

IMG_2178

Ir viskas – įrenginys prijungtas. Galite leisti muziką iš telefono, galite – iš kelių internetinių grotuvų tarnybų. Tiesa, pastarosioms visur reikia susikurti vartotojo profilius, tad užtruksit.

Atrodo, paprasta prisijungti pirmą kartą, bet man jungiantis antrą kartą teko prisijungimus suvesti rankiniu būdu – kažkodėl programėlė pamiršo, kas yra kas. O tada, sumanę su brangiausiuoju paklausyti liquid dnb, kurio nuolatos klausomės per interneto radiją di.fm, supratome, kad pasileidus radiją per atskirą programėlę galimybės transliuoti garsą per R7 nėra. Arba bent jau neradom (bet labiau esu tikra, kad nėra). Tas atrodo… ehm.. keistai.

IMG_2180

Beje, „Samsung Multiroom” bent jau „Google Play” programėlių parduotuvėje vertinama 3,6 balo iš galimų 5. Tai kiek daugiau nei tiesiog vidutiniška programėlė. Man greitai pasinaudojus neužkliuvo taip labai, kaip paties prietaiso negebėjimas transliuoti VISOS muzikos, kurią groja išmanusis telefonas su paleista programėle.

Kaip jis groja

Aš neslėpsiu. Iš kiekvieno prietaiso, net mažiausio cypsiuko, man norisi tokio pat garso, kokį turiu savo automobilyje – su žemais, sodriais, stipriais dažniais. Nes be boso linijos muzika yra ne muzika.

Bet gi kai susigrąžini loginį mąstymą, supranti, kad naivu tikėtis iš ganėtinai nedidelio prietaiso žemų dažnių, kai žemiems dažniams atkurti reikalingas ir tūris, ir anga oro srautui, ir galia, ir t.t.

IMG_2183

Tad „Samsung Wireless Audio 360 R7” groja ganėtinai kokybiškai, švariai, garsiai, tačiau muzikos gurmanai pasiges platesnio dažnių diapazono – ausis ilgėsis ir aukščiausių dažnių, suteikiančių muzikai prieskonių, ir žemiausių, suteikiančių sodrumo. Visgi skambesys, kaip sako brangiausias, užtektinai teisingas, kad klausyti būtų skanu.

Kiek jis kainuoja

399 Eur. Nemažai, sakykim.

Ko man trūksta

Maitinimo laido ilgio. Reklaminėje medžiagoje šitas dailus kiaušinis interjere statomas su trikoju, o greta prierašo, kad „su šiuo trikoju galite garsiakalbį statyti bet kur kambaryje” yra ir žvaigždutė, nurodanti, kad maitinimo šaltinis garsiakalbiui vis tiek reikalingas. Tad nori nenori, teks jį kišti į kampą, kur rozetė netoli, arba ieškoti prailgintuvo, kuris, kaip žinia, interjerui nieko gražaus neduoda.

„Samsung” galėjo šią problemą išspręsti į garsiakalbį įdėję bateriją, leidžiančią įrenginiui išgroti bent porą valandų. Nori pasidžiaugti, pasistatei pakrautą, pagrojai, išsikrovė, vėl įjungei. Juk dabar nelaikysi vidury kambario laidų raizgalynės, kad tą garsą 360 laipsnių kampu išgirstum.

Trūksta man ir laisvės groti tą, ką užsigeidi. Aš kažkaip esu pratusi, kad visi prie išmanaus įrenginio jungiami devaisai džiugina galimybe klausyti, ko beužsimanai. „Youtube”, „Facebook” vaizdo įrašo, di.fm, bet kurio kito garso šaltinio, nesančio įrenginio programėlės leistinų šaltinių sąraše. Šitą, reikia tikėtis, anksčiau ar vėliau kompanija išspręs.

Po savaitės pasistengsiu nufilmuoti, kaip naudotis šiuo įrenginiu ir pamėginsiu perteikti, kaip gi jis skamba. Galop, tikiuosi, sulauksiu „Samsung” komentaro dėl to, ar iš tiesų neįmanoma klausytis visko, ko tik nori.

4 thoughts on “360 laipsnių kampu grojantis „Samsung Wireless Audio 360 R7”: pirmas įspūdis”

  1. O kaip prie kompo prijungti…..ar tai įmanoma?

  2. Rasa, Samsung tikino, jog tikrai įmanoma, bet mums namie nepavyko niekaip. Gal mūsų rankos kreivos tiesiog, aisku, tas irgi įmanoma :)

  3. Nu geras, va tokie va daikčiukai įdomiai atrodo ir traukia akį.. O kaip garso kokybe panaudoję ilgiau, likot patenkinti, užtenka? Aš prie savo kolonėlių stiprintuvą prisijungiau, džiaugiuosi

  4. Žiauriai gerai tie nešiojami dalykai, visokių wireless dalykų prisipirkau, čia darosi kaip priklausomybė. O šiaip yra nuostabu, kad nesi pririštas prie daikto vienoj vietoj, pvz pirkom nešiojamą oro kondicionierių, irgi labai gerai, nes nereikia įmontuoti į sieną, kai kraustysimės į kitus namus neliks jokių žymių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *