Tądien po nerealiai sunkios darbo dienos tarptautinėje automobilių parodoje Frankfurte sliūkinom vos pavilkdamos kojas iki viešbučio.

Nuo parodos iki jo kelias nei trumpas, nei ilgas – apie 2 km. Bet kai visą dieną praleidi lakstydamas nuo vieno parodos galo į kitą, o parodos plotas – daugiau nei dukart didesnis nei Vilniaus Akropolis, be to, paroda išdėliota pastatuose per 2-3 aukštus, tai nusikali nesveikai.

Ir tuomet prie pagrindinės traukinių stoties Frankfurte pastebėjom šį gražuolį – „Porsche 911 Targa“. Aišku, kaip nepastebėsi senovinio automobilio pilkai rusvame fone iš tolo šviečiančio geltona spalva? O ypač, kai prieš kelis mėnesius teko bandyti naujausius „Targa“ modelius lenktynių trasoje Ispanijoje.

20150915_191555

Stabtelėjom fotografuoti, o tą akimirką atėjo ir jo savininkas. Apyjaunis kostiumuotas vyrukas pasitiko bičiulį ir iki stoties atvažiavo ne kokiu šiuolaikišku patogiu, o ryškiaspalviu oldschool modeliu. Net keistoka, nes vyras išties aukštaūgis, o „Porsche“, nesvarbu, ar seni, ar visiškai nauji, ne visada patogūs aukštiems.

Anyway, pamatęs mus automobilio savininkas nė kiek nesutriko – akivaizdu, dėmesio jam užtenka net ir Vokietijoje, kur senovinių „Porsche“, matyt, daugiau nei kur kitur visame pasaulyje.

Prieš įsėsdamas į savo senuką jis spėjo išduoti, kad automobilis – 1973 m. laidos, o ryški geltona spalva – visiškai originali. Pastebėjom ir tai, kad ant automobilio sumontuoti originalūs „Porsche Fuchs“ ratai (anuos, beje, kompanija gamina iki pat šių dienų). O tada nurūko, palikdamas mus klausytis smagaus oru aušinamo variklio garso. Jei internetas nemeluoja (nes savininko paklausti nespėjom), po modelio kapotu burzgė 2,4 l darbinio tūrio benzininis variklis.

Beje, ar žinojote, kad „Porsche“ buvo pirmieji panaudoję „Targa“ vardą nusakyti stogo konstrukcijai? Ir iki šiol stogui vadinti žodžio „targa“ negali naudoti niekas kitas?

Ir, jeigu imtume skaičiuoti pinigus, už tokio amžiaus geros būklės „Porsche 911 Targa“ reikėtų atiduoti apie 90.000-100.000 Eur.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.