Savaitės pabaigoj atsikėlus rytą į darbą apima jausmas, kad tuoj mirsiu. Vos kelios dienos darbo, o nuovargis neproporcingo dydžio.

Žinoma, gal dėl to, kad dirbame daug, o miegu aš gerokai mažiau nei reikėtų. Nuo 9 iki 18 valandos sėdžiu darbe, po darbo persirengiu ir imuosi į rankas kokį įrankį ir einu glaistyti, šveisti sienų, šluoti, dar kažką daryti. Anksčiausiai darbus baigėm vidurnaktį, vėliausiai – gerokai po pirmos nakties. Tad kol grįžęs į nuomojamą butą susikrapštai, miego lieka visiškai nedaug – kažkur iki 5 valandų. Žodžiu, per savaitę susidarė toks nemenkas miego trūkumas.

Užtat rezultatai yra neblogi. Su tuo mus abu galiu ir pasveikinti. Ir sprendimų nemažai, ir darbų nemažai. Kaip sakė bičiuliai, dirbam sparčiau nei kokie „Hanner” darbininkai.

Paskaityti, kas yra išperkamoji nuoma bei kaip rinktis butą galite čia, o čia galite paskaityti apie tai, kas reikalina buto kanalizacijai.

2 kambariai į 3

Pirmiausia nusprendėm, kad 2 kambarių buto mums maža. Reikia trijų. Sprendimas gimė žvalgantis po 15 kvadratinių metrų miegamajį, kurio viename gale, lyg ir logiška, lova, kitame gale plano braižytojai atitvėrė stumdomomis durimis lyg ir spintą, lyg ir sandėliuką.

Mes, aišku, pirkdami butą su daline apdaila gavome tik didelį plotą ir jokių stumdomų durų. Iš pradžių galvojom, kad gal reikėtų atsitverti tą plotą tiesiog knygų spintomis. Bet kai brangiausias paprieštaravo, kad knygos jam gražu ir iš jų sienos jis nedarys, pradėjom galvoti apie gipskartonio sieną.

Tuomet bevaikščiodama po savo būsimą svetainę supratau, kad čia brangiausias suplanavęs ne tik sofas, kilimą ir TV, bet dar ir stacionarių kompiuterių stalus sugrūsti. Kitaip tariant, šūdų malūnas, nes iš suplanuotos dailios šviesios erdvės lieka kažkoks užgrūstas sandėlis. Pasiūliau stacionarius kompiuterius pernešti į tą miegamojo gabalėlį, kuris turėtų virsti „tamsiu kambariuku”.

Iš pradžių man buvo pasakyta NE. Tada išmiegota naktis ir tas NE virto O KODĖL GI NE? Ir štai, atskirta: svetainėje bus erdvė poilsiui, greta miegamojo atsidurs nedidukas 5 kvadratų kambarys, kuriame tilps du stacionarūs kompiuteriai, o sėdintiems už nugarų bus milžiniška, lubas siekianti lentyna daiktams. Jei planas pavyks, jos apačioje nemaža erdvė bus skirta ir dviračiams.

uzrasu knyga

Su ta siena nebuvo lengva, reikia prisipažinti. Pirmas darbas – susibraižyti visą planą, kaip kas turės atrodyti, išsimatuoti ir susiskaičiuoti, kiek reikės gipskartonio tvirtinimo elementų. Patirtis sako, kad kiek beskaičiuosi, tiek dar reikės, taip ir buvo – jau beveik pasistatę karkasą važiavom dar šiek tiek detalių.

siena

Įprastai statant gipso kartono sieną dedami du gipskartonio lakštai. Mes nusprendėm, kad kadangi mūsų siena yra iš principo spinta iš abejų pusių, dėti tik vieną lakštą. Na, ir dėl taupumo, ir dėl visko. Tarp lakštų kimšome 10 cm vatos tarpą, kad tas, kas sėdės prie kompiuterio, netrukdytų tam, kuris labiau norės miego. Šonines sieneles sutvirtinom medžio tašais.

Galiausiai gi, kadangi vietoje vienerių durų formuojame arką, kurioje bus galima sukti į kairę arba į dešinę, atsidaryti miegamojo arba sandėliuko/kompiuterinės/tamsaus kambariuko duris, susiformavo tokia vos ne antresolinė erdvė. Į šią irgi tilps kalnas rečiau naudojamų arba sezoninių daiktų.

siena 2

Didžioji blogybė kol kas, kad viską reikės glaistyti, o kai kur iš nepatyrimo gipso kartono kraštai patrupėjo. Ten teks formuoti glaisto kampus, kraštus ir t.t.

Plius, tam, kad spintoje atsirastų lentynos, reikės galvoti karkasą, mat gipskartonis vargu ar gebės išlaikyti tiek, kiek mums reikės.

Glaistymas – mano darbas, tad dar pasidomėjau, kaip elgtis su armavimo tinkleliu. Šis gi padeda sutvirtinti gipskartonio sienų siūles. Tept glaisto sluoksnį, įtaisot armavimo tinklelį, tada jį gerai prilipinat, o užbaigimui dar sluoksnį glaisto. Visus tarpus, kitką vėlgi glaistyti reikia gausiai, kad glaistas priliptų prie kitų paviršių ir sutvirtintų sieną. Žiūrėsim, gal pavyks.

siena 3

Sienos ir vonia

Namuose pagaliau yra karštas ir šaltas vanduo, taip pat – vonios grindys. Pastarosioms trūksta tik vieno – betono. Skaičiavom vienaip, skaičiavom kitaip… bet reikia 0,4 kubo betono. Kadangi smėlio netampysim ir nesipliurzysim, nusprendėm, kad reikia pirkti jau gatavą betono mišinį, kuriam tereikia vandens. Bendrai kainuotų apie 60 eurų.

O tada prasidėjo panika, kad galbūt nesugebėsim išbetonuoti vonios grindų lygiai. Pasižvalgėm po rinką, bet gana brangu samdyti kažką, kas galėtų sutvarkyti vonios grindis. Ir tuomet į pagalbą atėjo „Hanner”, pasiūlę sumokėti jų rangovams, kurie atsivežtų savų medžiagų ir išbetonuotų už 120 eurų. Pagalvojom, kad šitaip rizika, jog vonia bus kreiva, kur kas menkesnė, ir sutikom. Minusas didžiausias – reikia laukti. Kol kas planas toks, kad betonas atsiguls vonioj tik lapkričio 11 dieną, o tuomet dar savaitę kažkur džius, kol bus įmanoma ant jo kažką klijuoti.

vonia

Beje, vienas iš putų polisterolio sluoknių ne visai tinkamas. Minkštesnis nei reikėtų grindim. Tad tam, kad vėliau, jei kartais jis sukristų, neįsmuktų vonios grindys, į betoną reikia įmaišyti fibros, kuri pastarąjį sutvirtina. Na, dar vienas būdas – tiesti tinklelį, bet šis gerokai brangesnis.

Kol vonia „stovi vietoj”, nuglaistėm visas sienas. Čia man patikęs darbas, rodos, galėčiau glaistyt ir glaistyt. Užtaisėm skyles, plyšiukus, suformavom kampus, kur jie buvo negražūs. Bet šiaip visi, kas ateina, sako, kad mūsų namų sienos labai lygios. Prasčiausiai tinkuotas koridorius, ten ir nelygu, ir šiaip. Aišku, ir viso buto sienos nėra tiesiog, kažkoks lengvas nuokrypis yra, tas jaučiasi kažką montuojant, darant. Bet netrukdo.

Kai glaistas išdžiuvo, dar ėjau kartą per visur ir plyšelius glaisčiau likusius. O kai jau pradėjau šveisti (čia BŪTINAS statyboms skirtas respiratorius. Užsidėjusi medicininį ir vieną kambarį šveisdama, rodos, sutraukiau į save visas įmanomas dulkes), supratau, kad jei sienos lygios, geriausia smarkiai nepersistengti su glaistu, mat šveisti tikrai sunku.

Šveitimui naudojam 120 ir 150 smulkumo švitrinio popieriaus kempinėles. Šios visai neblogai pašalina visokius guzelius, glaisto likučius, šiukšlytes ir nušveičia plyšelius. Visgi sunkiausios vietos – sudūrimai, langų palangės, mat ten teks padirbėti papildomai tiek glaistu, tiek šveistukais.

Beje, kad nekartotumėte mano klaidų: nesvarbu, ką su sienom darot, prieš visus šveitimus, tarp jų ir prieš bet kokį veiksmą ant jų yra BŪTINA sienas gruntuoti. Gruntas suriša dulkes, tad šansai, kad kažkas, ką padarėt ant sienos, vėliau atšoks, gerokai sumažėja.

siena 4

Kita pamoka – suslėpti visus daiktus. Nes po šveitimo buvau balta aš, sienos, grindys, kelnės, batai – viskas.

siena 5

Jpeg

Jei viskas eisis, kaip numatyta, labai tikiuosi, kad šios savaitės pabaigoje jau galėsim imtis sienų dažymo. Būtų valio valio.

Ak, ir dar – bute žiauriai drėgna. Pasistatėm drėgmės surinkėją, bet jam vienam ilgai teks dirbti. Kaip dar tą drėgmę galima išgarinti?

5 thoughts on “Kaip butas su dviem kambariais virto trijų kambarių butu”

  1. Žiauri drėgmė patalpose – labai didelis blogis. Drėgmės priešas – tinkamas vėdinimas. Spėju, kad pastato energetinio efektyvumo klasė bus B, todėl Hanner tikrai nepasivargino su rekuperacine sistema. Išeitis viena – vėdinti. Kaip? Paprasčiausias būdas atverti langus :) Sėkmės darbuose!

  2. Kaip pirštu į akį!
    Mes tik galvojam: o lauke gal dar drėgniau ir atlapoję langus prisileisime tik dar daugiau drėgmės?
    Ar visgi išsigaruotų, išsivėdintų?

  3. Miela Dina, tikrai turi išsivėdinti atidarius langus (gyvenu, kur iš visų pusių garuoja ežerai, šiuo metu ypač drėgna, bet vis tiek kažkokiu mistiniu būdu išsivėdina kondensatas ant langų). Tai padės, žinoma, tik tada, jei tai darysite reguliariai. Tris kartus per parą plačiai atidarykit, palikit 10-15 min (jei yra galimybė padaryti skersvėjį, tai iš viso fantastika). Tokiu būdu patirsite mažesnį šilumos nuostolį, negu vėdinant mikroventiliacijos būdu. Na, ir teks susitaikyti su tuo amžiams, kol gyvensite tame bute, nebent su laiku įsirengtumėte individualią rekuperacinę sistemą. Ji būtų idealiausias sprendimas.

  4. Mėginsime! Galbūt ne veltui taisyklėse įrašyta privaloma valanda vėdinimo? :) Ačiū už patarimą!

  5. Skaitau aš jūsų senus įrašus, žiūriu į tuos remontus, ir toks iš kart prisiminimas kaip šveisdavau grindis kiekvieną dieną atvažiavus apžiūrėti kaip einasi darbai. Tos dulkės dar ilgai persekiojo, gaila nežinojau, kad galiu pati nevargt, o įmonę pasisamdyt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *