Čia bus hate speach kupinas postas, nepykite, nesusilaikau. Jautrius nervus turintiems ir tiems, kurie nemato nieko lietuviškame alkoholizme, siūlau net neskaityti.

Anądien per visur nuskambėjo vilniečio mobiliuoju telefonu nufilmuotas reikalas su girta kiemsarge. Pastaroji – suvargus bobelė, nešina didžiule lopeta.

“Kaip jūs taip dirbat, girta? Gi po ratais nukrisit, pervažiuos dar kas nors”, – šlitinėjančiai moteriai sako vilnietis.

O moteriškė iš tiesų – vos pastovi, vograuja, sako, kad nesupranta lietuviškai, kalbėk su ja, mat, rusiškai. Kai vyrukas pabando rusiškai pasakyti, kad jai tokiai dirbti negalima, ši atšauna “o aš ir nedirbu”. Ir vilki “Mano aplinka” ženklais pažymėtą uniforma, o ant peties – lopeta.

“O kodėl tada su kastuvu?” – klausia praeivis, o moteris nuoširdžiai nustemba – kokiu dar kastuvu, neturi ji jokio. Galiausiai į pareiškimą, kad automobiliai pervažiuos, ši vos apversdama liežuvį tėškia “aš pati jus užmušiu”. Ir nupėdina.

Vaizdo įrašas nuskriejo per internetą, portalus, pateko į televiziją. “Mano aplinka” netruko sureaguoti ir moteriškę atleido. O aš skaitau šiandien komentarus po tekstais ir linksta ausys.

komentarai 1

komentarai 2

komentarai 3

“Kaziolas nx”, “Gaidžius tokius spardyt”, “Kam ji trukdė”, “Taigi šventinis laikotarpis”, “Tegu pats pabando dirbti už 100 eurų ir negerti” ir panašūs adresuojami vaizdo įrašą dariusiam vilniečiui.

Suprask, žmogus darbo vietoje ir girtas – normalu. Nes gauna mažą algą, todėl kitaip negali. Be to, dar šventės – tai kam gi čia ta girta šlitinėjanti moterėlė gatvėje trukdo. Pamanyk, automobiliai gali pervažiuot, didelio daikto. O vienas iš tų tradicinių feisbuko ligonių, kurie kuria dvigubas anketas ir kur niekada nesuprasi, kuris komentuoja – ar vištiška išmintim besitaškanti “ji”, ar gaidžio drąsą demonstruojantis “jis” burnoja, kad, pamanyk, atsirado išmanūs telefonai ir tuoj visi pradėjo visus skųsti – tai kažkas girtas, tai mašina ne vietoj pastatyta, tai dar kas kliūva. Suprask, jeigu žmogus kažką blogai daro, matyt, taip reikia, ir jau peikti, skųsti, barti ar visokius asilus viešinti, šiukštu, nevalia.

Skaitau ir suprantu, kad greičiausiai tose šalyse, kur mūsų emigrantai važiuoja silkėms uodegų skusti ir vištoms kaklų sukioti, matyt, pernelyg ankšta, nes nemažai tų, dėl kurių svetimos gėdos jausmas vis dar pažįstamas, Lietuvoje dar likę ir pasidžiaugti, kad gyvenam tarp geriausios tautos dalies, vis dar negalim.

Skaitau, ir suprantu, kad dėl tokių idiotų nėra ko stebėtis, kad statyti automobilį neįgaliųjų vietoje vis dar normalu – “gi žmogus gal skubėjo, gal labai trumpam”.

Kad girti darbo vietoje – irgi nieko tokio. “Gi žmogui dirbti linksmiau”. Ir išgėrę prie vairo lygiai taip pat – normalu, nes “o kas gi čia blogo išgerti taurę ar kitą”.

Normalu ir tada, kai užmerkiamos akys, kai kaimynas vaikus kasdien iki klykimo lupa už sienos, kai kaimynė vaikšto su mėlynėm ir rankom išlaužytom, kai vaikigaliai statybose nudiria benamiui šuniui kailį ar paaugliai suspardo laiptinėje benamį. Nes, o “nx kaziolint, negi trukdo?”.

Skaitai komentarus ir norisi kaip tame paveiksle “Šauksmas” bėgt rėkiant ir neatsisukant į tokius, kuriems svarbiausias gyvenimo klausimas yra “Kaip priversti antrą pusę susikurti bendrą anketą feisbuke?”, didžiausias gyvenimo įvykis – “Ruki v Verch” koncertas jų gimto miestelio kultūrnamio salėje, o geriausia diena – penktadienis, nes galima visą savaitgalį liuobti iki sąmonės netekimo.

Tokiems duot moteriai į snukį – normalu, nes “kartais nusipelno”, tokie savo vaikams pasakų neskaito, nes gi “telikas ir multikai” geriau, tokie Lietuvą internete keikia visais įmanomais žodžiais, nes čia “paprastam žmogui išgyventi sunku ir uždirbti neįmanoma”, bet atėjus rinkimams balsuoja už paksus, graužinienes, uspaskichus ir vonžutaites, vėliau dažo violetinėm kreidelėm šaligatvius ir prašo “teisibės”. Tokie mėgsta išgerti ir kartais smarkiai padauginti, bet “o kam nepasitaiko”, tokie sėda prie vairo po šešių bokalų alaus, nes “o kaip namo grįši, negi taksi mokėsi – gal nepagaus”. Tokiems policija vis dar “mentai”, prezidentė – “boba”, kuriai ne vieta valdžioj, nes “ką tos bobos supranta, virtuvėj joms tik vieta”.

Tokius, žinot, norėčiau visus surinkti į vieną vietą, uždaryt ir devyniais užraktais apsaugoti, kad vėliau savo vaikus ir anūkus vesdama pro šalį galėčiau rodyti ir sakyti, kad mokytųsi, ugdytų vertybes ir nenumotų į šūdus, kurie kartais vyksta gyvenime, ranka, nes kitaip gali nutikti kaip visiems šitiems nelaimėliams.

Ir, taip, man kiemsargės gaila, nes akivaizdu ne iš gero gyvenimo tenka gatves lopeta gremžti. Bet kai pagalvoji,  greičiausiai, kai gyvenimas ne toks ir geras, pirmiausia reikėtų galvoti apie duoną, ne apie tai, kaip prisiliuobt. Aš, galbūt, nebūčiau viešinusi vaizdo įrašo per visą Lietuvą, bet tikrai būčiau parodžiusi darbovietei, kas vyksta.

Suprantu bendrovę, kuri gelbėdama reputaciją matė vienintelę išeitį – atleisti kiemsargę. Dar direktoriaus komentaras, kad, esą, užmokestis mažas, todėl pakviesti žmonių, kurie vakarą leidžia Filharmonijoje, nėra už ką. Mano akim žiūrint, “Mano aplinka” daugiau karmos taškų būtu pelniusi pasistengusi išsiaiškinti, kodėl darbuotoja girtauja, galbūt ir prabilusi apie alkoholizmo problemą ar padėjusi surasti kiemsargei kvalifikuotą pagalbą, o ne skubėjusi atsikratyti žmogaus. Juk moteriai, jei smegenys dar neprapiltos iki beviltiškumo, nuskambėjimas per visą Lietuvą būtų užtektinai gėdinga ir susiimti priverčianti pamoka.

Ir, aha, aš tiesiog iš principo nedengiau jokių komentatorių vardų nuotraukose, nes šūdo rašymas viešai negali būti dangstomas po kokiu nors “blūru” ar kitkuo.

2 thoughts on “Apie lietuvius, kurie turėtų emigruoti mūsų visų labui”

  1. Viskas turėjo būti paprastai. Paskambini 112, o ten jau jų reikalas pritaikys atvažiavę ATPK 178 str. ar ne.Bet kaip suprantu bernelis vaikšto gatvėmis ir visas svirduliuojančias moteris gėdina ? O dabar didžiausias gyvenimo įvykis – “ Smokie” koncertas gimto miestelio kultūrnamio salėje, nes ” Ruki v Verch” jau nebeįperkam :D

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *