Kada paskutinį kartą jums teko išsiplauti galvą apsistačius kibirais, pasipilsčius šilto ir šalto vandens tokiomis dalimis, kad būtų ne per šalta, ir galvos oda nenusiluptų nuo karščio?

Spėju, paskutinį kartą taip turėjo nutikti gūdžiam kaimely pas močiutes ir senelius, turistaujant ar kenčiant tas privalomas vasarines „karšto vandens nebus – profilaktika” dienas?

O aš va, sėdžiu šlapius plaukus susisukus į rankšluostį po tokių maudynių prieš keliolika minučių ir rašau šį blogo įrašą. „Hanner” ir Žvėryno namai!

Visgi iš tiesų, ir mūsų padangėje nušvito šiek tiek vilties. Įjungė šildymą, pažadėjo karštą vandenį dar šią savaitę ir rūsyje nutūpė mūsų butui priskirtas elektros skaitliukas. Tad beliko darbuotis ir užbaigti viską, kas mums reikalinga, kad galėtume gyventi.

Tad galiu šypsotis. Tik štai patvirtinti, kad „Hanner” visada duoda tai, ką pažada, kada pažada, ir kad Žvėryno namuose gyvenimas labai saldus, kol kas negaliu.

Vaizdinė medžiaga, kaip kepamės valgyti. Elektros nebuvo, todėl teko traukti turistinę krosnelę ir vidury buto susikurti "laužą".
Vaizdinė medžiaga, kaip kepamės valgyti. Elektros nebuvo, todėl teko traukti turistinę krosnelę ir vidury buto susikurti „laužą”.

Pamenat, rašiau, kad „Hanner” vis pasakoja, kaip ilgai išperkamosios nuomos klientai laukia elektros skaitliukų? Man ir valdybos pirmininko asistentas Rytis Zaloga sakė, kad pats yra „Rent to Buy” klientas, ir skaitliuko laukė 4 savaites. Ir statybų vadovas Mindaugas Šilabritas tikino, kad yra žmonių, kurie skaitliuko laukė 3 savaites, todėl mums, esą, laukti taip pat teks ilgai.

Patikrinti, kiek tiesos tame, ką sako „Hanner”, nusprendžiau praėjusios savaitės pabaigoje, kai įsikraustėm, savaitę pragyvenom be elektros energijos ir viskas, ką girdėjom, tai tik nuolatinius skundus, koks nepastumiamas ir nepajudinamas despotas yra LESTO, kurio žmonės ir turėjo atnešti mūsų skaitliuką. Tas pats p. Zaloga sakė, kad procesai tokie, jog tik pralaukę tam tikrą laiką jie gali LESTO paraginti kažką daryti, tada turi praeiti dar savaitė ar dvi, ir elektra jau bus.

Kaimynas gruodžio pradžioje nusipirko butą ir skaitliukas atsirado po poros dienų.
Kaimynas gruodžio pradžioje nusipirko butą ir skaitliukas atsirado po poros dienų.

Galiu dar priminti, kad sutartį su „Hanner” pasirašėm spalį, lapkričio pirmomis dienomis pasakėm, kad mums jau labai reikia elektros. Mus informavo, kad skaitiklis bus užsakytas.

LESTO pranešė, kad skaitiklio užsakymas iš „Hanner” buvo gautas lapkričio 30 d. Ne lapkričio pradžioje, ne spalį, kai pasirašėm sutartį, net ne lapkričio viduryje – grynai dieną prieš mums įsikraustant. Visą tą laiką laukėm, klausėm pažadų, žiūrėjom, kaip statybų vadovas stebisi, kad skaitliuko dar neturim, klausėm, koks negeras jo kolega, kažką ne taip padaręs.

Dar LESTO pabrėžė, kad jų įprasta praktika – po sutarties pasirašymo skaitliuką įrengti per porą dienų.

Nesakau, nėra šventi nei LESTO, nei kokie kiti, tačiau „Hanner” su savo melu atrodo daugiau nei apgailėtinai.

Tad gruodžio 8 dieną pagaliau atsirado mums priklausantis skaitliukas. Tą pačią dieną susipirkom beveik visas reikalingas rozetes, jungiklius, bandymų, atradimų, sėkmių ir nesėkmių metodu išsiaiškinom, kaip teka elektra bute ir… tadam! Yra šviesa, yra viskas.

Elektrą jungėmės visur bandymų, sėkmių ir nesėkmių metodu.
Elektrą jungėmės visur bandymų, sėkmių ir nesėkmių metodu.

Kalbant apie šildymą, jis neatrodo adekvatus. Radiatoriai tai visiškai drungni, tai šiltesni, karštų jų dar neteko čiupinėti. Mums aiškino, jog šitaip šilumos punktas reaguoja į temperatūrą lauke. Tačiau bėda ta, kad įsijungus visus tris bute esančius radiatorius tokiu oru ir juos atsisukus maksimaliai, vargu ar pavyktų turėti šiltą butą. Visgi, radiatoriai gyvybę rodo, tai reiškia, kad kai tik apytakos ratas padidės (atsiras daugiau besišildančių butų), ir radiatoriai kais labiau. Tad kantriai šildomės ir džiovinam buto sienas.

Su šiltu vandeniu kiek blogiau. Mat pirmiausia jį žadėjo pirmadienį. Tada p. Zaloga paskambino, pranešė, kad darbininkai nespėja ir vanduo tikrai tikrai atsiras antradienį. Antradienio naktį tikrinam vamzdžius, nes, blemba, o gal gal gal? Ne, atsukus karšto vandens kranus, tiekimą ir kitką, bėga ledinis vanduo ir nė kiek nešyla.

Kai pirmą sykį statybų vadovo pasiklausiau apie šiltą vandenį, jis ėmė aiškinti, kad gali jį įjungti nors dabar, bet sąskaitos gyventojams bus kosminės, kol jų nedaug. Tiesa, logiškai paaiškinti, kodėl, nesugebėjo – esą nenupirktus butus dengia „Hanner”, nupirktus – patys gyventojai, tačiau kažkur kažkaip viskas turi pabrangti tiek, kad gyventojams neapsimoka turėti karšto vandens.

Kitą tiesą atradau namų forume, kur buvo pasakyta, jog tas pats statybų vadovas atviravo, kad karštas vanduo bus įjungtas tik tada, kai name bus bent 12 gyventojų – esą kai mažiau, „Hanner” visai neapsimoka įjungti jo.

Žodžiu, kantrybės dar lašas liko, klausysim „Hanner” pažadų toliau. Kitas įrašas, pažadu, bus apie statybas ir namų įrengimo rūpesčius.

Taip atrodo į namus mažais žingsniais ateinanti civilizacija.
Taip atrodo į namus mažais žingsniais ateinanti civilizacija.

P.S.: perskaičiau „lrytas.lt” visiškai neredaguoto PR gabalą apie tai, kaip įsigyti butą be pradinio įnašo. Ir asilui aišku, kad viskas čia apie „Rent to Buy”. Ten į pabaigą greičiausiai išgalvoti gyventojai aiškino, kad smagu, jog šitaip perkant galima gyventi būste ir dar gi – kad būstas nepabrangsta. Tiesa ta, kad su išperkamąja nuoma būstas pabrangsta. Nežymiai, tiesa, tačiau mokėti už jį teks daugiau.

Užtenka atsidaryti visus išperkamosios nuomos pasiūlymus ir matosi dvi eilutės: „Būsto kaina” ir „būsto kaina perkant išperkamąja nuoma”. Skirtumas – 5 tūkst. ir daugiau eurų. Pavyzdžiui, mūsų butas mums dėl išperkamosios nuomos pabrango 6 tūkst. eurų. Tai – nebloga kelionė į užsienį, vidutinio amžiaus automobilis ir pan.

Ir ankstų rytą teko paredaguoti savo paskutinius žodžius. Sulaukiau Tado Litevkos, dirbančio „Hanner”, laiško su patikslinimu. Buvau patikina, kad gyventojai neišgalvoti ir tuomet, kai jie rašėsi sutartis, jiems būsto pabrangimo nebuvo. Būsto pabrangimo nėra ir dabar, pvz., Ozo namuose (nes Bajorų kalvos jau išparduotos). Pridedu neredaguotą citatą iš laiško, kad susidarytumėte teisingą įspūdį ir atsiprašau „Hanner” už galbūt perdėtą įtarumą tam, ką skaitau ir matau jų PR pranešimuose.

Laba diena, Dina,

Rašau Jums dėl Jūsų naujausio įrašo bloge dina.lt. Norėjau Jums patikslinti, kad Lrytas.lt pasirodęs straipsnis ir jame cituojami pašnekovai nėra išgalvoti. Du pašnekovai gyvena „Ozo namų“ gyvenvietėje, viena pašnekovė gyvena „Bajorų kalvose“.


Apie pabrangimą kalbėjo klientė, kuri gyvena „Bajorų kalvose“. Tada, kai ji pirko butą nebuvo taikomas joks pabrangimas, todėl jos pasisakymas nėra melagingas. Kitas dalykas, pabrangimas buvo pradėtas taikyti tik tada, kai susidomėjusių klientų „Rent2Buy“ paslauga buvo daugiau, nei bendrovė pajėgė priimti. Įvyko natūralus veiksmas, skirtas kiek sumažinti klientų srautus.


Šiuo metu pabrangimas yra taikomas tik „Žvėryno namuose“, kuriuose „Rent2Buy“ paslauga taikoma tik dalinai, tai yra tik pirmuose aukštuose. „Ozo namuose“ pabrangimas nėra taikomas.”

18 thoughts on “Elektra, šiluma, maudynės ir kiti vargai Hanner statytuose Žvėryno namuose”

 1. Sveiki, mes planuojame pirkti butą 3-čiajame žvėryno namų etape, gal galite pakomentuoti apie šių namų kokybę?

 2. Sveiki, Aiste!

  Šitų namų statybas stebime, galima sakyti, nuo pat pamatų. Pamenu, dar kažkada ėjome ir žiūrėjome, kad smagu, jog pamatai izoliuoti, kad namas mūrijamas, ne dėliojamas iš blokų ir t.t.

  Jei įsigysite ir atsikraustysite iš A ar A+ energetinio efektyvumo namo, labiausiai nuvils tai, kad butuose nėra rekuperacijos sistemos. Kitaip tariant, jie patys „nekvėpuoja”. Dėl to, jei atsikraustysite į dar menkai apgyvendintą butą ir rudeniop, teks kęsti nuolat rasojančius langus, vėdinti ir džiovinti namus atidarinėjant langus. Jeigu namas padžius, tuomet teks prisiminti, kad gartraukis gaminant valgyti, ventiliatorius maudantis ir mikroventiliacija languose – būtini.

  Čia, mano akimis žiūrint, rimčiausias butų trūkumas, kuris, tiesa, pakenčiamas. Na, gal tik man vis atrodo, kad čia labai blogai, todėl isteriškai valau tuos aprasojusius langų pakraščius ir t.t.

  Džiugina sienų storis. Bent mūsų name 38 cm tarp kaimynų butų, tiek užtenka, kad nesigirdėtų, kas vyksta už sienos. Na, nebent kaimynai gręžia, gremžia sienas ir t.t. Į grindis dėta ne tik šilumos, bet ir garso izoliacijos, tad pagal idėją turėtų būti taip pat tylu. Tiesa, kaimynų virš galvos dar neturime, todėl galiu vertinti tik iš to, kad statybininkai girdisi tik tada, kai dirba tikrai triukšmingus darbus.

  Langai dviejų stiklo paketų, todėl gerai izoliuoja ir sudėti tikrai kokybiškai, nėra jokių skersvėjų. Pirmame aukšte (bent antrame etape) sienos tarp kambarių ne gipso kartono, o mūro – tai, mano akimis žiūrint, privalumas. Be to, bent antrame etape pirmų dviejų aukštų išorinės sienos yra storesnės, mat jos tarsi nešančiosios. Kylant aukščiau – viskas plonėja.

  Privalumu vadinčiau ir butų formą – daug erdvės fantazijai.

  Blogiausias dalykas, matyt, laikotarpis, kol vyksta statybos darbai kaimyniniuose butuose, aplink, nes samdomi darbininkai nesaugo absoliučiai nieko. Visi laiptinių kampai nudaužyti, sienos nubraukytos, pakabinamos lubos kai kur kiaurai permerktos ir ištrupėjusios. Nepatikėtum, kad namas – kelių mėnesių senumo. Tiesa, šią vietą Hanner žada pataisyti ir visiems gyventojams įsikūrus padaryti laiptinių apdailą iš naujo.

  Aiste, tikiuosi, bent lašą pagelbėjau :) Jei kiltų klausimų – rašykit!

 3. Dina, dar norejau paklausti, ar esta stebejusi, kaip Hanner baigia savo etapo paskutinius butu pardavimus ? Ar jie pradeda taikyti didesnes nuolaidas ? Kaip isparduoda likusi papildoma turta – parkavimus ir sandeliukus ?

 4. Dina, dar norejau pasiteirauti, kiek Jusu etape kainavo sandeliukas uz km2 ir vidutine parkavimo vieta ?

 5. Ar perkant buta Jusu etape, buvo leidziama isigyti 2 lygiagrecias pozemines stovejimo aiksteles ?

 6. Dar Jusu bandziau klausti apie vidutine parkavimo aiksteles kaina ir sandeliuko kaina uz m2 Jusu etape ?

 7. Atrodė, kad jau buvau atsakiusi į šį klausimą. Nei vieno, nei kito neįsivaizduoju, nesidomėjau.

 8. Esat rasiusi, kad tiek sandeliuka, tiek parkavimo vieta buvot isigije su butu ? Ar gal tik sandeliuka ? Nes saket, kad turit garaza.

 9. Kažką painiojat, nes tikrai nesu niekur rašiusi, kad pirkome parkavimo vietą, nes jos nepirkome. Sandėliuką taip pat pirkome gerokai vėliau ir iš privataus asmens.

 10. Atsiprasau, galbut kazka supainiojau. O koks Jusu sandeliuko dydis ir kokia buvo kaina perkant privaciai ? Noriu siek tiek susidaryti nuomone apie tokio turto verte. Dekoju uz informacija.

 11. Tony, negaliu atskleisti to, kas yra konfidencialus komercinis susitarimas. Jo dydis – kiek virš 5 kvadratinių metrų.

 12. Nemanau, kad tai didele paslaptis apytikriai nurodyti tokio turto verte. Juk konkreciu asmeniniu detaliu cia neprasau. Kokia apytikre kaina gaunasi uz 1 m2 ?

 13. Viena yra, ką manot jūs, kita, ką noriu atskleisti aš. Jei domina kainos, kreipkitės į Hanner ir susižinosit.

 14. Sveika, mum teko susidurti, vedėmės rekuperacinę sistemą.. Kur šildo ir vėdina vienu kartu. Gali man parašyti, papasakosiu plačiau.

 15. Ar patartumete pirkti busta is Hanner? Mane domina „Verkiu sodas”. Bet kiek teko skaityt, tai, kad jie kaip ir bankrutave…. Aciu uz atsakyma.

 16. Man šiek tiek keista, kad pas jus yra radiatoriai. Nauja statyba dažniausiai su grindiniu šildymu būna. Po jūsų blogo pasiskaičius apie tą hanner esu laaabai priešiškos nuomonės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *