Šiandien žiūrėdama kažkurį žinių reportažą išgirdau klausimą „Ar žinote, kas yra šventinis stresas?”. „Aišku”, pagalvojau.

O tada pagavau save mąstant, kad stresas man visai ne dėl švenčių. Šiemet jos kaip niekad.. na, tokios. Tikriausiai pirmi metai, kai klausiu mamos, ar atvažiuos Kalėdoms pas mane. Pirmi metai, kai draugo mamos prašau atkeliauti pas mus arbatos Kalėdų rytą. Ir vietoje to, kad liūdėčiau, jog dar neturiu orkaitės, svarstau, kur čia rasti saldėsių ir skanėstų receptų, kurie tinkami ir tiems, be orkaitės.

Ir netgi kamščiai, kurie šiemet prasidėjo kaip niekad anksti, visiškai neerzina. Žiopliai, slunkiai ir idiotai kelyje, žinoma, vis dar išveda iš kantrybės. Bet ką darau grūstyje? Pasigarsinu muziką ir dainuoju. Net kažkada, kai valandą taksi važiavau iki „Mototojos” ir valandą nuo jų atgal, sėdėjau bandomame „Lexus”, barbenau pirštais į vairą ir… dainavau.

Kodėl čia taip? Nes, o, namai pagaliau namai. Ir atsibusti, grįžti, išeiti ir vėl pareiti į juos, ieškoti ir į pirkinių sąrašus dėliotis smulkmenas, toks malonus darbas, kad vaje (kur kas mažiau malonus darbas – užbaigti visokias smulkmenas. Pavyzdžiui, virtuvėj, kur suklijuotos visos plytelės, netgi tarpai užglaistyti, trūksta tik dviejų plytelių. Vienos ant grindų, kitos – ant sienos. Ir visur taip).

Seniai rodžiau, kaip atrodo namai dabar, taigi – pasakoju nuo tos vietos, kur sustojau.

Vienintelė vieta, kurioje mažiausiai padaryta – koridorius. Kažkaip su juo, kaip su grindų plovimu – viską darai, darai ir traukies išėjimo link. Tai smagu, kad laukia ilgi laisvadieniai, tikiuosi, pavyks nusivalyti lubas, pašveisti sienas, kur pataisėm kai kurias skylutes ir nugruntavus nudažyti.

Plytelės, beje, jau suklotos – likę užglaistyti jų tarpus. Na, ir priklijuoti vieną plytelę. Nes, nežinau, ar jums būna taip, bet mums, kai esam pervargę, būna. Visos plytelės turi brūkšnelių raštą, tad, natūralu, jeigu jau dėlioji visus viena kryptimi, norisi, kad taip ir liktų. Bet pervargęs imi ir, pyst, išpjauni plytelę kitaip. Tai dar ačiū Dievui, kad nepriklijavom. Bet ji viena ir belikusi.

Kalbant apie plytelių klijavimą – iš pradžių norėjome samdyti žmogų, kuris jas suklijuotų. Tačiau užmanymas toks, kad klijuojamos ne tik grindys, bet ir sienos iki lubų. Bendrai gaunasi iki 30 kvadratinių metrų plytelių. Vidutinė klijavimo kaina – apie 10 Eur už kvadratą. Paskaičiavom ir supratom – brangu!

Ačiū bičiuliui (beje, jei reikia žmogaus, kuris galėtų jūsų automobilį priversti groti gražiai, kreipkitės kontaktų – auksarankis), kuris savo namus savom rankoms stato. Jis drauge su brangiausiu suklojo grindis ir pirmą eilę ant sienų. Sako, tiek padėjus toliau jau vienas juokas.

Vonioj liko tik tos plytelės, kurias reikia pjaustyti - visai nedaug :)
Vonioj liko tik tos plytelės, kurias reikia pjaustyti – visai nedaug :)

Panašu, jog tai tiesa. Ilgiausiai trunka tinkamos klijų masės užsimaišymas. Kad ši būtų ne per kieta, ne per skysta, tinkama tepti ant sienų. Toliau dėliojamos plytelės, tarpai tarp jų daromi naudojant specialius kryželius arba plytelių lyginimo sistemą. Pastaroji brangoka, be to, pradžią darėme su kryžiukais, todėl nusprendėm, kad liekame prie kryžiukų. Visgi tas, kas klijuoja plyteles, privalo išlaikyti jas viename lygyje – tam naudojamas gulsčiukas, pirštai, akys ir t.t.

namai_gipso siena

Kalbant apie mūsų sprendimą, kaip atskirti darbo kampą-sandėliuką nuo miegamojo, jis dabar nė iš tolo nepanašus į tai, ką matot nuotraukoje. Bet norėjau parodyti procesą. Gipso kartonas, metalo profiliai, tarp jų – 10 cm storio vata, kad būtų geresnė garso izoliacija. Nuotraukoje aiškiai matosi, kur bus sieninė spinta (kuriai vis dar nerandam tinkamų stelažų), analogiška erdvė ir miegamojo pusėje. Viršuje, kur du „Neptūno” buteliai – vieta daiktams, kurių nereikia dažnai. Ten, pvz., mano riedučiai, RC modeliai ir kitkas.

Toliau teko planuoti, kaip gi atrodys virtuvė. Iš pradžių mąstėm, kad koridoriaus plyteles jungsime su virtuvės ir šios eis skersa linija iki pat radiatoriaus ir virtuvės lango. Tada klodami laminatą supratom, kad čia – galbūt kvaila mintis. Nes ankstesniame bute buvo būtent taip padaryta, tai, spėkit, kur nusiaudavo draugai? Ogi priėję virtuvę. Žiemą išnešiodavo tešlas po visą butą ir kol nepradėdavau pykti, tol nesuprasdavo net, ką daro blogai.

Tad ėmėm ir koridorių pavertėm viena plytelių zona. Ten palikus batus toliau žengiama ant laminato. Virtuvėje, kurioje sukantis neišvengiamai apsitaško grindys ir kitkas, kažkas nukrenta, vėlgi plytelės (maždaug 1,5×3,1 plotas).

namai_tuscia virtuve

namai_plyteliu klijavimas

namai_virtuve
Nuotraukoje, kadangi skubėjome dėti virtuvę, užglaistyta tik dalis plytelių, kurios buvo žūtbūt reikalingos. Likusi dalis bus glaistoma netrukus :)

Virtuvę rinkomės iš IKEA. Pirmiausia dėl to, kad taip atrodė kur kas paprasčiau nei ieškoti, kas galėtų pagaminti mums būtent tai, ko reikia. Antriausia dėl to, kad nežinojom, ko mums reikia. Kad nežinojom, paaiškėjo kai jau dėliojau daiktus, nes virtuvės rakandų kur kas daugiau nei vietos spintelėse.

Kaip bebūtų, pasiėmėme IKEA „Metod” sistemą, kuriai taikoma 25 metų garantija. Ši sistema leidžia labai patogiai išsidėlioti reikalingas spinteles, pasirinkti, ar jos bus kampinės, ar ne, ar kabančios, ar pastatomos. Tuomet atskirai renkatės durelių stilių, rankenų, dėliojat lentynas, stalčius ir kitką. Mums įkvėpimu tapo IKEA ekspozicijoje buvusi virtuvė, todėl su stalčiais nebuvo taip sunku, kaip manėm.

Sunkiausia buvo sulaukti virtuvės – teko sėdėt kokią valandą. Čia, jei nesupratot, sarkazmo lašas, mat iš tiesų, tiek luktelėti ir viską gauti gatavą į rankas – tobula. Dieną laukėm stalviršio, mat pastarojo neturėjo vietoje, tačiau ir tai neužtruko. Kitas sunkus dalykas – indaplovė. Ši, anot daugumos, nestatoma prie sienos, tačiau kiti sako, kad nieko tokio. Mes irgi taip galvojom – nieko tokio. Ir pasistatėm.

Kiek kebliau susijungti viską į normalią nuotėkų, vandens padavimo sistemas. Jei nuotėkų sistema veikė iš karto, vandens padavimas vis streikavo. Izoliuodami jungtis naudojom pakulas, o per šias, blemba, vis prasisunkdavo lašas kitas ir tekdavo viską daryti iš naujo. Sakytumei, reikėjo naudoti tefloninę juostą, bet ana nepasiteisino dar vonioj. Kaip bebūtų, indaplovė funkcionuoja puikiai, oficialiai galim būti tinginiais.

Dar patys pjovėmės angas kaitlentei, kriauklei. Kruopštumo ir tikslumo reikalaujantis darbas, bet, panašu, viskas pavyko. Beje, kad žinotumėt, koks skanus normaliai pagamintas maistas!

namai_kaitlente

namai_kriaukles kompiliacija

namai_kriaukle

Aš suprantu, kad galbūt ne vienam mūsų virtuvės spalvų sprendimas atrodo nykus. Na, ta balta, metalo ir šokolado juoda. Tačiau specialiai šias kontrastingas spalvas derinome taip, kad jos viena kitą pabrėžtų, kad išlaikytume sąskambį su pilkomis lubomis, gartraukio vamzdžiu ir t.t. Dėl šios priežasties ir žibintai atsivežti iš IKEA Business skyriaus. Ir netgi smulkioji ir stambioji buitinė technika pasirinkta sidabro spalvos (kas, beje, įžūliai brangiau nei, pvz., balti daiktai).

namai_gartraukis

Montuojant gartraukį kilo šiokių tokių keblumų. „Hanner” čia, akivaizdu, suplanavę į spintelę montuojamą arba metalo aptaisą turintį gartraukį, todėl laidai – žiauriai nepatogiai padaryti. Kitas dalykas – ventiliatoriaus vamzdis yra taip arti lubų, kad teko kvadratinį ventiliatorių paversti apvaliu. Oi keikėmės.

Beje, tik porą kartų mums reikėjo brangiausiojo tėvo „Peugeot” autobusiuko. Visais kitais atvejais išnaudojome mano bandomas mašinas. Pavyzdžiui, autobusiuku keliavo virtuvė.

Jpeg

Jpeg

Jpeg

Pavyzdžiui, čiužinys lovai atkeliavo drauge su „Ford S-Max”. Kaip galit įsivaizduoti, tilpo be vargo.

Jpeg

Į „Mazda CX-3” tilpo vonios spintelė, kriauklė ir spintelė kriauklei. VIsi žiūrėjo, nes atrodė gana keistai, bet.. pavyko. O su „Land Rover Discovery Sport” stogo bagažinės atsivežėme putų politerolio voniai. Juokingai atrodėm vien dėl to, kad neturėdami tvirtinimų didžiulį kubą ant stogo rišom siūlais.

Jpeg

Gal sunkiausia buvo su sofos atsigabenimu. Ji, rupūžė, parduodama visa, todėl visa ir turi tilpti. Vežti ją nusprendėm su mano „Corolla”. Ir dar ten pat turėjo tilpti TV staliukas. Tilpo, bet važiavom atidaryta bagažine, o jos pririšimui paaukojau striukės raištelį.

Jpeg

Aišku, dar liko daug. Velniškai daug. Reikia nusipirkti lovą, nes kol kas gerasis čiužinys ant „euro palečių” pakylos. Modernu, bet šiaip – nepatogu. Dar reikia susiklijuoti ir užsiglaistyti visas trūkstamas plyteles, susidėlioti grindjuostes, metalinius skirtukus tarp plytelių-laminato, susitvarkyti koridorių… Ir dar galėčiau tęsti, tęsti ir tęsti.

Ar yra dalykų, kurie užknisa? Aišku yra, kaip be jų. Didžiausias vargas šiandien yra šildymas. Už lango pliusinė temperatūra, todėl šildymo punkte naudojama temperatūrų kreivė nepakankama, kad šildymo užtektų radiatoriams. Atsukti visu smarkumu jie tokie… Na, drungni būtų geriausiai juos apibūdinantis žodis. Jeigu bandome šildytis tik jais, bute temperatūra krenta žemiau 18 laipsnių, tenka jungtis elektrinius šildytuvus. Kol kas kenčiam, bet, matyt, teks kreiptis į „Hanner” ir prašyti ištaisyti šitą situaciją. Argumentas „Mes taupom jūsų pinigus” niekinis, nes kai reikia šildytis elektra, tai toks ir taupymas.

namai_katinjas

O šiaip tai, wuhu, Kalėdos čia pat :) Jaukių švenčių su pačiais brangiausiais ir mylimiausiais :)

namai_kaledu_eglute

6 thoughts on “Žvėryno namai ir įkurtuvės: IKEA virtuvė, plytelių klijavimas ir taškai ant „i””

 1. Sveika, Dina,
  Susidomėjau Žvėryno namais ir išperkamąją nuoma, grįžtam ir grįžtam prie šito, tačiau žengti paskutinį žingsnį vis nedrįstam. Perskaičiau visus tavo post’us, buvo labai naudinga, informacijos apie šiuos butus internete tikrai nedaug.
  Kadangi patys šiuo metu nuomojamės butą pirmame aukšte ir dalinai naujame name (2006) labai idomu ar jūsų butas nėra šaltas? Ypač, kai dabar už lango -20oC. Nes mes šalam ir turim jungti visas elektrinių radiatorių pajėgas :) Aišku, mūsų dvi sienos žiūri laukan, o po apačia nešildomi sandeliukai, gal čia ir yra paslaptis, bet kol kas labai įtariai žiūrim į pirmą aukštą.
  Taip pat idomu kaip su parkavimu, nes čia irgi turim problemų, kadangi prie nuomojamo buto neturim vietelės automobiliams, tenka kelis ratus apsukti, kol atrandi kur įsisprausti. O prie šito projekto minusų kaip tik ir yra nurodytas nepakankamas parkavimo vietų skaičius. Taip pat, kaip supratau į jas ir negalima pretenduoti, jei esi nuomininkas.
  Labai lauksiu atsakymo :)

 2. Danute, ačiū už gerą žodį ir smagu, kad mano įrašai kažkiek pagelbėja renkantis ir ieškant savų namų :)

  Dėl šildymo tikrai negaliu skųstis. Atrodytų – trys langai, visi skirtinguose kampuose, galėtų būti šalta, tačiau taip tikrai nėra. Katinas miega ant visų palangių, nes skersvėjo jokio, o radiatoriai spaudžiant tokiam šalčiui laaaaaaaaaaaaabai karšti. Bute be didesnių pastangų – 21-23 laipsniai šilumos. Kaip priklauso, dar ir išvėdinam nuolatos, nes kol kas, kadangi name nedaug gyventojų, visos sienos ganėtinai įdrėkusios, be to, ir du kaimyniniai butai negyvenami.
  Dėl sandėliukų apačioje tikrai jokio didesnio šalčio nejusti. Aš, tiesą sakant, savo šlepetes suplėšiau ir išmečiau lauk, tai antrą savaitę namuose vienomis kojinėmis. Kontrastas didžiausias tik vonioje – ten grindys tikrai labai šaltos. Bet turim savą paaiškinimą: vonios grindys betonuotos lapkritį, todėl, matyt, yra drėgnesnės nei visame bute, tad labiau traukia šaltį. Kadangi vonioj nesėdim, tai kažkaip ir nėra kuo skųstis.

  Su parkingu liūdniau. Kol kas, kol gyventojų nedaug, yra aikštelių, kur galima pasistatyti automobilį kone prieš langus, jomis ir naudojamės. Juokiamės, kad blogiausiu atveju – visada greta Panorama, kur galima pastatyti automobilį. Be to, ruošiamės rašyti raštą ir savivaldybei, kad pakeistų gatvės ženklinimą, mat dabar be jokio reikalo yra sukabinti ženklai „sustoti ir stovėti” draudžiama. Jei jų nebūtų, dalis automobilių tikrai rastų vietos prie namų.

  O po poros metų, pasibaigus nuomos laikotarpiui, prašysime banko finansuoti ir šeimyninę parkingo vietą :)

  Tikiuosi, kažkiek pagelbėjau :)

 3. Ačiū už super greitą atsakymą! :)
  Džiaugiuosi, kad nereikia šalti, jei už lango spaudžiant šalčiui, bute tokia temperatūra, vadinasi nėra ko pergyventi ir mums.
  Na, planuojam keliauti į banką, kol kas tik pasišnekėti, bet negali žinoti gal ir mes busim dar vieni Žvėryno namų kamynai :)

 4. Linkiu, kad pasisektų! :) Būtų išties smagu „kaimynintis” :)
  O iš asmeninės patirties galiu pasakyti, kad „Swedbank” išrašydami garantinį raštą buvo super draugiški, geranoriški ir išsiklausinėjo visų smulkmenų, DnB gi nužiūrėjo nuo galvos iki kojų, išsitraukė skaičiuotuvą iš stalčiaus ir pasakė „Ne” :) Tad jei kartais vienas bankas purtytų galvą, nenusileiskit, eikit į antrą :)

 5. Tobula virtuvytė, labai gražiai įsirengėt. Kaitlentę irgi gerą išsirinkot, bus lengva valyti elektrinę, o ne dujinę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *