Pastaruoju metu viskas, ką rašiau apie naujus namus, buvo su tokiu (daugiau ar mažiau) neigiamu atspalviu. Ir tada, kai peržiūrėjau, kas parašyta, supratau, kad iš tiesų gi nepaisant visų nesąmonių, nelogiškų kliūčių ir kitų stringančių reikalų, dėl naujų namų aš tikrai laiminga. Aišku, laiminga ir dėl to, kad visi strigę reikalai ir kliuvę dalykai pasibaigę.

Yra daug smulkmenų, kurios iš tiesų leidžia įvertinti namų kokybę, vietos privalumus ir tai, kas jau padaryta. Ir tos smulkmenos bendrai susideda į nevaldomą džiaugsmą laikant rankose savų namų raktus. Sakau „savų”, nors dar du metus oficialiai būsiu nuomininkė, tačiau esu visiškai tikra, kad po dvejų metų bankas dar kartą tars „taip” ir jau tada savi namai taps tikrai savais.

Pirmiausia renkantis „Žvėryno namus” reikia įvertinti vietą mieste.

Man atrodė, kad buvimas prie „Panoramos”, langai į gatvę, greta judri T. Narbuto gatvė yra blogis.

Iš principo, kiek miegame, tai tik retkarčiais pavyksta nugirsti, kad pro šalį važiuoja didelis autobusas ir vilkikas. Triukšmo kažkiek daugiau, kai veikia greta esančiuose garažuose įsikūrę verslai, tačiau ir tas nė kiek netrukdo.

Man labai svarbus faktas, kad panorėjusi galiu eiti pėsčiom pasivaikščioti į Vingio parką, į greta esantį Senosios Šeškinės miškelį, taip pat – į darbą ar į Senamiestį. Jei darau kaip įprasta – iki darbo man gal 3 minutės. Net keista, kai galimybės įvažiuoti į stovėjimo aikštelę laukiu ilgiau nei iki jos važiuoju nuo namų.

Ai, ir tai, kad šalia „Panorama”, džiugina irgi. Nes iš didžiausių Vilniaus prekybos ir pramogų centrų „Panorama” yra man mieliausias. Didelė stovėjimo aikštelė garantuoja, kad greta namų nėra balagano, o parduotuvės užtikrina, kad prireikus bus galima padaryti viską: tiek nusipirkti dešros, tiek batų. Šitą kaimynystę sėkmingai iš naudojau per „Lietuvos metų automobilio” konkursą, kai supratau, kad neturiu ką apsirengti. Per valandą spėjau pasimatuoti gal dešimt skirtingų suknelių, nusipirkti vieną, nusipirkti viską, ko reikia papildomai, ir atvažiuoti anksčiau į renginio vietą.

Radiatoriai jau šyla :) Sakė, kad jei bus žiemą labai šalta, bus galima dar pareguliuoti šildymo punktą, kad šilumos būtų daugiau.
Radiatoriai jau šyla :) Sakė, kad jei bus žiemą labai šalta, bus galima dar pareguliuoti šildymo punktą, kad šilumos būtų daugiau.

Kaimynė iš ketvirto aukšto, architektė Rita, vietą mieste irgi įvertino kaip ypatingą. Ji kuria butą, kuriame dar nežino, ar gyvens, mat viską vadina savo projektu.

„Gal ir gyvensiu”, – gūžtelėjo pečiais.

Ir papasakojo, kad dar nė neužėjusi į namo laiptinę žinojo, kad tikrai šiame projekte pirks butą.

„Nes čia ypatinga aura. O aš ją jaučiu”, – sako, ir aš ja tikiu.

Man „Žvėryno namai” irgi turi aurą. Aišku, aplinka čia ir yra dalis žavesio. Nedaug naujos statybos daugiabučių turi pievas, takelius, pasodintus žolynus, gėlynus ir… greta namų paliktus medžius. Aš patyliukais vis svaigstu, kaip vasarą tiesiuosi pledą, trauksiu į lauką elektrinį grilį ir skaitysiu knygas po medžiu.

O kur dar tujos ir metalinė tvorelė, apsauganti kiemą nuo nepageidautinų svečių? Tiesa, kol kas, kol statybininkų daugiau nei gyventojų, atgrubnagiai vis vartelius atlapotus palieka. Bet ilgainiui, manau, susitvarkys ši problema.

Pliusą dedu ir už daugiabučio kokybę. Aišku, kol kas, kol visi gyventojai kuriasi, kol pirmyn atgal nešiojami įvairūs prietaisai, medžiagos, kitkas – laiptinė atrodo ganėtinai aptrinta (bet pažadėta, kad ji bus atnaujinta).

Visgi džiugina storos sienos. Lauko, man rodos, yra 50 cm storio, tarp kaimynų – 38 cm (gal ir storesnės, čia iš statybininkų ir betonuotojų girdėjau). Langai dviejų kamerų, o patys butai tokie sandarūs, kad mano katinui miegoti ant palangės prisispaudus prie lango rėmo – pats smagiausias dalykas.

Man žiauriai patinka mūro sienos pirmame aukšte. Jos garantuoja tikrai gerą garso izoliaciją. Kiek gerą? Kol kas neturime durų tarp kambarių (nes išsirinkti jas – kažkoks košmaras), tačiau jeigu aš ką nors sakau vonioj garsiai, miegamajame vos girdėti. Tad jei ankstesniame bute prabusdavau nuo menkiausio triukšmelio, naujame miegu kaip meška, nesvarbu, kas vyksta aplink.

Vonioj liko tik tos plytelės, kurias reikia pjaustyti - visai nedaug :)
Vonioj liko tik tos plytelės, kurias reikia pjaustyti – visai nedaug :)

Ir kažkurį vakarą su brangiausiu aptarėme, kad „Hanner” pasakymas, jog parduoda protingai išplanuotus butus, yra visiška tiesa. Mes dar neatsikraustę buvom užsimoję griauti sienas, jas stumdyti, kažką keisti, o dabar pasistatėme gipso sieną ten, kur turėjo būti drabužinės (ar sieninės spintos) siena, ir viskas. Virtuvė tinka idealiai, į didelę vonią telpa viskas, ko reikia, miegamasis erdvus, o svetainės baldus dėliodami pastebėjom, kad viskas gausis vos ne taip, kaip paišyta „Hanner” architektų.

Mano didžiausia baimė renkantis butą su langais į Rytus (ir šiek tiek užkabinant pietinę pusę), kad bus tamsu. Bet kasryt atsibudusi nuo to, kiek šviesu namie, išsigąstu, kad pramigau. Negana to, kai saulė pasisuka į vakarinę pusę, nuo per gatvę esančių namų, gretimų namų langų į butą vėl plieskia saulės šviesa. Tobula.

Katinui prireikė geros savaitės įvertinti visus namų privalumus ir šilumą. Jei anksčiau miegodavo po antklode dienomis, dabar - miega ant palangės.
Katinui prireikė geros savaitės įvertinti visus namų privalumus ir šilumą. Jei anksčiau miegodavo po antklode dienomis, dabar – miega ant palangės.

Ir kai „Hanner” išsprendė visus rūpesčius dėl elektros, vandens, šildymo (ačiū jiems už parodytą dėmesį ir rūpestį), kažkaip nublanksta ir tas faktas, kad teko palaukti, pasipykti, patrepsėt kojom ir pasiskųst. Dabar vėl laukiu, kol jau bus užbaigti visi namų statybos galiukai, įsižiebs lemputės ant Kalėdų eglės ir galėsiu gerti kavą stebėdama rytinę saulę per savo namų langus.

Man rodos, visi kiti įrašai bus apie tai, kaip gi namai gimsta. Nes šypsenų, šilumos ir jaukumo šiandien į valias.

Dovanos, arba dar tiksliau - jaukumas ir šiluma, atkeliavę tiesiai su p. Zalogos vizitu į mano darbo biurą. Smagu :)
Dovanos, arba dar tiksliau – jaukumas ir šiluma, atkeliavę tiesiai su p. Zalogos vizitu į mano darbo biurą. Smagu :)

4 thoughts on “Žvėryno namai – privalumai ir džiaugsmai”

 1. Dina, kaip gerai, kad viskas į gera!
  O man tie butai – turbūt vieninteliai visame mieste, kuriuose mielai įsikurčiau:) Sveikinu, smagu!
  O mes planuojame mažui kambarį įrenginėti, bet tai galvoju tai truks šimtą kartą ilgiau, nei jums visą butą susikonstruoti:) Šaunuoliai:)

 2. Laura, ačiū! :)
  O aš manau, kad mažam kaip tik bus įdomiau ir lengviau konstruoti, nes galėsi visiškai kreizuoti. Čia gi kuriant namus dar tenka pagalvot apie kalną visokių dalykų. Pavyzdžiui, buvo ginčas dėl užuolaidų, buvo ginčas dėl to, kur stovės vonios spintelė, buvo ginčas dėl to, kaip pasukta skalbimo mašina. Ir dar visokios smulkmenos, kurių reikia mirtinai, bet taip tiiiiiiiiiiiiiiiiiiiingisi :D

  Būtinai parodyk, kaip atrodys mažiaus kambarys :) Smalsu!

 3. O tai ta gera garso izoliacija ir mūro sienos tik pirmame aukšte? Ar ir kituose?

 4. Nu jo.. Nusiperki butą prestižinėj vietoj ir neišpildo lūkesčių, tikrai liūdna ir gaila. Aš ten kiek buvau apžiūrėjęs, tai gražiai įrengti labai, ir matosi kokybiškos medžiagos, nuo tapetų iki ruletų taip sakant..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *