Perfrazavus vieną TV reklamą – alio, valio ir PHP. Pasirodo, dalis Jūsų, kartais čia užsukančių, komentuoti negalėjote nieko dėl to, kad serverio, kuriame guli Dina.lt, ir interneto puslapio PHP versijos nesutapo. Ačiū Serveriai.lt už pagalbą.

Žadėjau prieš kurį laiką (iš tiesų, tikrai seniai) pasidalinti tuo, kaip gi atrodo sąskaitos gyvenant Hanner pastatytuose Žvėryno namuose. NT bendrovė akcentuoja, kad, pavyzdžiui, sąskaita už šildymą neturėtų viršyti 1,5 lito kvadratiniam metrui. Pavertus į eurus – ne daugiau nei 0,43 Eur kvadratiniam metrui. Tai, pavyzdžiui, šildymas mėnesiui turėtų mums kainuoti apie 21 Eur.

Tačiau mūsų namas vis dar nėra priduotas, todėl sąskaitas išrašo patys Hanner. Ir štai čia yra kabliukas. Pavyzdžiui, praėjusių metų pabaigoje darbuotojas, turėjęs nurašyti skaitliukus ir pateikti rodmenis tarnyboms, išrašančioms sąskaitas, nusprendė, kad viską galima apvalinti ar tiesiog šiaip rašyti iš lempos. Anot mano kolegos, gyvenančio gretimame name, vėliau jam teko apmokėti penkių mėnesių skolą.

Dabar, panašu, situacija geresnė, nes sąskaitos arčiau realybės. Sakau, arčiau, mat tai, ką nusirašome nuo skaitliukų patys ir vėliau tai, už ką mokame, kiek skiriasi. Pavyzdžiui, gautoje mokesčių sąskaitoje už vasarį nurodoma, kad už šildymą turime sumokėti 22 Eur. Mes gi patys skaičiuojame, kad šildymo prisukome maždaug 11 Eur daugiau. Tai pagal Hanner sąskaitą mums tikrai gaunasi jų žadėta suma už šildymą kvadratui, bet pagal mūsų – daugiau.

Tą pačią situaciją turėjome ir su sausio mėnesio sąskaita. Tąkart, kadangi šalčiausią mėnesį tikrai šildėmės be jokios sąžinės graužaties, atkeliavusi sąskaita siekė 30 Eur su trupučiu, tačiau turėjo būti didesnė.

Lygiai tas pats ir su elektros energija, ir su vandeniu.

saskaita

Tiesa, anksčiau pastatytų namų gyventojai patikino, kad antruosius metus šildymo sąskaitos mažėja. Tuo tikiu ir aš. Mat, įsivaizduokite, kiek šildytis turime mes, kai aplink vien negyvenami įdrėkę butai, ir kiek analogiško buto gyventojai name, kur viskas gyvenama.

Kas nekelia didelio susižavėjimo

Visgi dėl kai kurių eilučių gaunamoje sąskaitoje nesu linkusi džiaugtis. Pavyzdžiui, dėl laiptinių valymo, kurio kaina priklauso nuo buto ploto. 2,9 Eur už valymą kartą per savaitę. Ir dar gi – nekokybišką. Pavyzdžiui, pirmame aukšte šonuose esantys butai turi aliuminio duris, kurios neretai būna uždarytos – saugumas, tyla ir t.t. Laiptinių valytojai gi tuomet prašluoja laiptus, o kelias iki buto durų paskendęs smėlyje ir purve. Tingima pakelti ar patraukti į šoną kilimėlius, tad po jais – nors pasisėk ką nors. Tad kiek beskaičiuosi, už tokį darbą mokėti tokią sumą – kur kas daugiau nei derėtų.

Tiesa, namą valantys „Servico” bent jau jį retkarčiais išvalo. Pavyzdžiui, praėjusiais metais namus valė UAB „Švaros deivė”. Laiptinę išvalydavo kartą per mėnesį, užsirašydavo N valymų už buvusį laiką ir nerodydavo akių. Eidavai ir žliaugia visa laiptinė purvu, žemėm ir pan. Žodžiu, jei kieno namus valyti siūlysis šita įmonė, tai tikrai gerai pagalvokit – teko girdėti atsiliepimų, kad ji visur dirba taip pat.

Tačiau ne šventieji ir „Servico”. Pavyzdžiui, dabar daugiausiai klausimų kelia mokestis už garažo priežiūrą tiems, kas turi garažus, mat jis siekia 10 Eur. Nemenka suma, šiaip jau, o „Servico” aiškina, kad tiek kainuoja sezoninis garažo valymas, visokie ten kaupimai remontui ir t.t. Gyventojai ginčijasi, mat analogiškuose projektuose kitos bendrovės renka mažesnį mokestį (triskart), o be to, mokestis renkamas, o garažas dar valymo nematė.

Didelio džiaugsmo nekelia ir mokestis už šiukšles, mat jos vežamos kur kas rečiau nei norėtųsi, todėl konteineriai (pastarieji, beje, penkiems namams tėra keturi – trys rūšiavimo ir vienas komunalinėms atliekoms, toks gilus) nuolat apkrauti kalnu šiukšlių. Atrodo klaikiai, vasarą, matyt, klaikiai ir smirdės. O štai mūsų butas moka 3,39 Eur (pagal plotą), tai visas namas per mėnesį sumoka daugiau nei 100 Eur, o tokių namų – 5. Ne per daug? Žinoma, įmanomas ir toks variantas, kad tuštiems butams tenkantys mokesčiai išdalijami gyvenamiems, todėl kuo daugiau gyventojų bus, tuo kai kurie mokesčiai trauksis.

Kitame įraše papasakosiu apie būsto kokybę ir tai, ką radom statydami savo namus. O kažkada ir tai, kiek gi mums kainavo įsirengti būstą savo jėgomis.

15 thoughts on “Žvėryno namai: sąskaitos ir mokesčiai už šildymą, elektrą ir kitus dalykus”

 1. Įdomiai atrodo, kad karštas vanduo pigesnis už šaltą:)
  O šiaip atrodo dideli komunaliniai mokesčiai, lyg ir norėtusi mažesnių.
  Tiesa, kaip suprasti elektros kainą už vienetą? Kiek čia yra kWh? Tikrai daug atrodo 38 Eur, kai dabartiniame name moku ~25 Eur už du mėn.

 2. Tikrai nemaži tie mokesčiai, bet yra šiokios tokios logikos. Visiškai naujame name reikia laiko, kol jis įšils, tad ir šildymui tenka skirti daugiau lėšų pradžioje.
  Su elektra taip pat yra šiokių tokių niuansų. Namas dar nepriduotas komisijai, todėl skaičiavimus Hanner pateikia pats elektros tiekėjas ir jis skaičiuoja viską mistiniais vienetais. Mes gi savo ruožtu ne tik turim du stacionarius kompiuterius, kurie suvalgo nemažai elektros, bet dar ir dažnokai įjungiame drėgmės surinkėją. Dabar, žinoma, rečiau, galbūt kartą-du per savaitę, tačiau vis dar džioviname patalpas dirbtinai, iki kol jau galėsime nuolatos vėdinti neprarasdami kalno šilumos.
  Vasarį skaitliukai rodė 138 kWh dieną sunaudotos elektros ir 136 kWh naktį. Kadangi turime elektrinę viryklę, greičiausiai turėtume mokėti pagal dviejų laiko zonų tarifus su planu elektrinėms viryklėms. Tad gautųsi už mėnesį 32 Eur. Čia, kadangi įmonė pateikia įmonei, prisiskaičiuoja PVM. Dėl pastarosios dalies nesu tikra, reikėtų gauti atskirą Hanner paaiškinimą.

 3. Gyvenate name kuris nepriduotas, o elektra skaičiuojama mistiniais vienetais !? Kaip ten pas jus draudimas ? Ir šiaip tai, elektrinei viryklei yra tiek vieno, tiek dviejų laiko zonų tarifų planas.

 4. Mes perkam Zveryno Namu buta name nr. 7 ir labai noretume suzinoti, kiek mazdaug kainavo isurengti buta bei gal teko naudotis Hanner pilnos apdailos pasiulymu. Mes svarstome rinktis Premium paketa. Beje, dar klausimas apie garsus gyvenant name, kuriame zmones kuriasi.. ar labai ilgai ir garsiai visi remontai truko? Ar imanoma miegot iki 12-os val. dienos metu (dirbant velyva darba) ar nori nenori 8 ryto pazadina grezimas ir kalimas?

 5. Sveiki, Hirri,

  mes visus darbus (išskyrus betono liejimą vonioje ir santechnikos mazgų užtvirtinimą, kad atlaikytų reikiamą slėgį) darėme patys, todėl įsirengėme pigiai, mat kainavo medžiagos, ne darbas. Šiai dienai su dalimi buitinės technikos, keliomis R2B įmokomis ir baldais esame pasiekę maždaug 9.000 Eur sumą.
  Dėl klausimo apie miegą negaliu paguosti, tikrai. Patys esame naktibaldos ir daug dirbam vėlai vakarais, todėl mėgstam miegoti iki pietų bent savaitgaliais. Oficialiai dokumentuose, kuriuos pasirašo visi gyventojai, remontą daryti savaitgaliais draudžiama, tačiau buvo bent du mėnesiai, kai kiekvieną savaitgalį iš lovos pašokti priversdavo aplink skambantys perforatoriai. Patikėkit manim, jie tikrai girdisi, o jeigu kažkur arčiau jūsų buto sienų, tai ne tik nepamiegosite, bet ir namie negalėsite būti. Tikrai labiau apsimoka kraustytis tada, kai jau daugiau butų gyvenama.

 6. Nierka,

  žinom žinom, bet kol kas namas „nepriduotas”, o sąskaitas išrašo UAB „Statinių administravimas”, kurie aiškina, kad tokius duomenis (elektrą vienetais) gauna iš ESO.

 7. Labai aciu uz atsakyma :) Na teks kazkaip kenteti ir nesikraustyti ilgiau ir be abejo stebeti, ar aplink musiski kiti butai bus ispirkti greitu metu.

 8. Sveiki, norėjau paklausti ar Žveryno namams taikomas lengvatinis PVM už šildymą? Ačiū iš anksto.

 9. Sveiki, Mantai,

  pakeitus blogo dizainą kažkaip nesimato normaliai, tačiau, kiek suprantu iš gaunamų sąskaitų, tikrai netaikomas joks lengvatinis PVM bent kol kas šildymui, mat skaičiuojama 21%. Klausimas, kaip keisis situacija tada, kai namai bus priduoti ir pasirašysime tiesiogines sutartis su Vilniaus energija.

 10. Sveika, Dina!
  Superinis blog’as! :) matau, kad postai senoki, tačiau vis tiek labai smalsu – kaip jums sekasi dabar? Mes su draugu taip pat svarstome pasirinkti žvėryno namus, tačiau ketvirtame etape. Statybose patirties turime ne per daugiausia, bet taupumo dėlei, taip pat norėtųsi bandyti įsirengti savomis rankomis (su draugų pagalba, kur pritrūktų patirties ar patarimų). Man labai smalsu – kiek kainavo įsirengti taip, kad jau galima buvo „išgyventi” naujame bute ir koks įrengimas tai buvo? :) beje, kaip darėte su buto dizainu bei išplanavimu – ar samdėte pagalbą, ar ir tai sugalvojote patys? :)

 11. Greta,

  ar nebūsi prieš, jei atsakysiu atskiru blogo įrašu? :) Kaip tik metai sueis gruodžio 1 d. nuo tada, kai apsigyvenom, pasakoti yra laaaaaaaaaaaaabai daug ką :)

 12. O tai aliuminio durys normaliai atlaike salcius, nebuvo taip, kad jos neizoliuoja silumos ir del to laiptinej siek tiek salciau nei turetu but?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *