Nespėjom nei mirktelėti ir štai – Žvėryno namuose, naujos statybos daugiabučių kvartale, gyvename visus pusę metų! Ir per paskutinius kelius mėnesius savo pašto dėžutėje raudonai teko pasižymėti ne vieną laišką tų, kurie planuoja įsikurti čia ir turi daugybę klausimų.

Atsiprašau tų, kurie atsakymų laukė greičiau nei kad aš spėjau susikrapštyti parašyti viską viename blogo įraše. Pastaruoju metu aktyviai dirbu „Verslo žiniose” su vienu projektu, skraidau kaip pasiutus po pasaulį ir, kas labai smagu, bet kainuoja daugybę laiko, dirbu su automobilistų bendruomene JDM.lt ir vieną po kito leidžiame į pasaulį renginius, tokius kaip „JapMeet” – japoniškų automobilių kultūros gerbėjų susitikimus paskutinį mėnesio sekmadienį, „Cars, Coffeee & BBQ” – automobilistų sezono atidarymus ir uždarymus ir liepos 8-10 d. Alytaus rajone, Dauguose vyksiantį automobilių kultūros festivalį „Chill’n’Grill„. Žodžiu, pedal to the metal ir taip visą vasarą. Todėl kad ir kiek minčių kiltų apie Žvėryno namus, vis nespėju visko surašyti ir aprašyti.

Tad kol kas, kol mano mintys susidėlios į tokį įrašą, kuriam rasiu laiko savo perdėm įtemptame grafike, padarysiu viską kur kas paprasčiau. Visus atsakymus į Jūsų klausimus iš mūsų patirties gyvenant Žvėryno namuose surašysiu viename blogo įraše.

Gegužės pradžioje į mano pašto dėžutę įkrito Daivos laiškas. Daiva nusižiūrėjusi butą dabar statomame trečiame Žvėryno namų etape (jei kas nežinojote, iš viso bus 4 statybų etapai, kurio finalas – 13 šešių aukštų daugiabučių namų). Kaip ir mes, Daiva išsirinko butą pirmame aukšte, o langai į rytinę ir šiaurinę pusę. Visi ją atkalbinėja, mat bus šalta, drėgna ir nesaugu.

Daiva, kaip suprantu iš Jūsų laiško, išsirinkote ganėtinai panašų variantą kaip ir mes – pirmas aukštas, langai į šiaurę ir rytus. Žinoma, pietūs tikrai būtų geriau, kaip ir antras aukštas. Tačiau šitie du stebuklingi žodžiai – pietūs ir antras aukštas – prie buto kainos prideda ne vieną tūkstantį eurų. Mes, kai vaikščiojome po savo statybvietę, girdėjome tą patį – nesaugu, šalta ir t.t.

Žiemą tikrai buvo šalta. BET žiemą negyveno aplink nė vienas butas, visas namas nesišildė, be to, nemažai langų buvo atidaryta vien tam, kad namas džiovintųsi. Galiausiai, per statybas ir ilgą rudenį namas buvo įdrėkęs. Todėl tikrai, kai radiatoriai šildė mažiau, buvo šaltoka. O bandant prisišildyti namus – drėgna kaip šiltnamy. Todėl realiai drėgmės surinkėjas sukosi nesustodamas ir siurbėm vieną litrą po kito. Po kelių mėnesių pastebėjome tai, kad realiai blogiausia situacija yra su vonia, nes grindys joje – žiauriai šaltos. Pradžioje buvo tiek šaltos, kad basa koja atsistojus net geldavo. Bet šitai aiškiname tuo, kad vonios grindys buvo liejamos prieš mums kraustantis gyventi, ir jos įšalo, buvo drėgnos. Dabar situacija kažkiek keičiasi, todėl tikimės, kad šią žiemą bus kur kas geriau. Tą žada ir bičiulis, dirbantis namus prižiūrinčioje kompanijoje – esą skirsis ir reikalingas kiekis šilumos, ir suma sąskaitose.

Žvelgiant bendrai – aš taip pat esu šilumamėgė, bet šalta dėl to, kad namie šalta, buvo vos kelios dienos. Dažniausiai tuomet, kai oro temperatūra pakildavo kiek aukščiau nulio ir šilumos punktą valdanti automatinė sistema prisukdavo šilumą, paduodamą į namą.

Kalbant apie saugumą – daug patirties čia neturime. Balkone laikom skalbinius ir balkono baldus, dviračiai dar kitur, todėl negalim savu kailiu patikrinti. Bet kiek suprantame, tikrai neturi būti blogai, mat namas yra vos patrauktas nuo gatvės, aptvertas tvora, auga tujų papildoma uždanga, pirmame aukšte į gatvės pusę balkonai yra įstiklinti. Tad (bent mums) blogoji dalis – nuolat po langais besitrainiojantys statybininkai, kaimynai, tingintys eiti takeliais ir nejaučiantys jokio sąžinės graužimo kai trypia veją, vaikai, kurių čia tiek daug, kad kai kuriais vakarais norisi išprotėti. Blogiausia, kas buvo nutikę – trys tėvų likimo valiai į kiemą išmestos mergiotės, mėčiusios daiktus į balkoną ir jame tupintį katiną. Bet susidorojau įjungusi raganos mode’ą.

Dar vieną laišką parašė Edita, besižvalganti buto Stumbrų gatvėje (toje pačioje ir mes gyvename). Ji klausia, ar rekomenduočiau Žvėryno namus šeimai su vaikais. Be to, kadangi nusižiūrėto buto langai į gatve, ar nėra čia itin triukšminga ir ar labai girdisi mašinos naktį?

Edita, jeigu nuoširdžiai, man šitas projektas – vienas iš kelių Vilniuje, kurie šeimoms su mažesniais vaikais atrodo puikus. Ypač jei tie vaikai – maždaug iki pirmos klasės amžiaus. Nes jiems įrengtos žaidimų aikštelės, smėlio dėžės, čiuožynės, laipynės ir t.t., veikia fontanas, kuris, beje, negilus. Galop – netoli Vingio parkas, darželiai, gimnazija. Su darželiais, beje, problema ta, kad juos lankyti nori gausybė gyvenančių kituose mikrorajonuose, todėl žvėryniečiams vietos nelieka. Bet gal ši problema išsispręstų, jei užsirašant į darželius pirmenybė būtų teikiama rajono gyventojams.

Kaip bebūtų, gerai ir tai, kad namuose, nors jie neaukšti, yra liftai, liftais galima nusileisti iki pat parkingo, todėl ir pakilti su vežimėliais galima, ir patogiau gausesnį būrį vaikų saugiai namo pargabenti, ir vaikams laiptais nereikia lipti, jeigu jau vieni laksto.

Galbūt kiek sunkiau su paaugliais, mat šalia – Panorama. O bent jau aš visai nenorėčiau, kad mano atžalų laisvalaikis būtų sėdint ten ant suoliuko. Bet kita vertus, yra būrelių, yra Moksleivių rūmai netoli ir t.t.

Kalbant apie triukšmą per langus – jo yra, nėra čia ką slėpti. Mūsų kaimynai – „Panorama”, „Vyno klubas”, per gatvę yra keletas įmonių, tokių kaip „Smulkus urmas” ir pan., be to, prie „Panoramos” stoja tarptautiniais maršrutais vežantys dideli autobusai. Tad pačios „Panoramos” parkingas, kurio išvažiavimas ir įvažiavimas yra tiesiai priešais mūsų namus, su savo automobiliais triukšmo šiek tiek kelia iki 23 val. Didžioji dalis automobilių srauto suka garažų link ir atvažiuoja nuo garažų, tad reikšmingo triukšmo nėra. Labiau erzina tie, kurie sugalvoja, kad daugiabučiams po langais yra pats tas išbandyti išmetimo garsumą, pjaustyti padangas ir pan.

Kur kas labiau erzina triukšmas, kurį kelia komercinis transportas. Tarpmiestiniai autobusai, tiekėjai, važiuojantys link įvairių įmonių. Visi jie atvažiuoja sunkiasvoriais automobiliais, kurių kai kurie, nors namas ne prie pat gatvės, dar ir langus sudrebina. Esu tikra, kad kokiame nors 4-6 aukštuose dėl jų tikrai galvos neskaudės, tačiau perkant būstą žemiau, reikėtų pasiruošti bent pirmas naktis prabusti ar išsibudinti būtent dėl tokio transporto. Vasarą, beje, girdisi ir triukšmas, atplaukiantis iš T. Narbuto gatvės. Tiesa, girdisi vėl – komerciniai, garsiai blerbiantys išmetimai ir motociklai.

Aišku, yra tikimybė, kad aš, kaip jautriai miegantis žmogus, girdžiu visus šituos automobilius, o ramiau miegantys kaimynai už sienos net dėmesio nekreipia. Todėl būtų šauniausia, jei galėtumėte įsiprašyti pas ką nors nakvynei ir viską išbandyti savo kailiu.

Tad jei šiandien turėčiau savo vaikų, man tikrai norėtųsi juos auginti būtent čia, būtent Žvėryne. O triukšmas, matyt, yra toks, prie kurio įprantama, nes dabar jei kas ir pažadina, tai tik bepročiai begalviai (kurie, tikiuosi, ilgainiui išnyks, kai pilietiški kaimynai pradės skųsti visus begalvius e-policija.lt).

8 thoughts on “Žvėryno namai: ar gerai butas pirmame aukšte ir ar tinka šeimoms su vaikais”

 1. O kaip kaimynai? ar nėra gėjų? Nes mano vaikai labai bijo gėjų ir aš pats su žmona bijau.

 2. Jei taip baiminatės visokių dalykų, tai gal tiesiog vienkiemy sodybėlę nusipirkit, bus pigiau. Ir ramiau.

 3. Dina, o kaip su ūžesiu nuo „Panoramos” stogo? Nesigirdi?:)

 4. Labiau girdisi pro šalį riedantys tarptautiniai autobusai. Bet prie jų jau pripratom, tai kažkaip ramu. Panoramos tikrai nesigirdi :) Arba, jei kada ir girdėjosi, tai dabar tiek įpratom, kad tikrai tylu aplink :)

 5. Labas Dina,
  Mes labai panašioje situacijoje, permake butą išperkamosios nuomos būdu. Susidurėm su problemyte, tai norėjau paklausti kaip jums buvo su parkingu ar perkant gavote nuomai vietą jame?

 6. Sveiki, Asta,

  Deja. Perkant butą R2B būdu Žvėryno namuose parkingo vietos galite net nesitikėti. Pirmajame etape gauti vietą dar buvo įmanoma, o toliau deja. Vietos, beje, išgraibstomos, o aplink kur statyti nėra.

 7. Laubai laukiame įrašo apie dalinę apdailą ir sprendimą patiems įsirenginėti būstą :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *