Be meilės automobiliams turiu dar ir kitokių meilių. Viena jų – fotografavimas. Ir tikrai nebūtinai veidrodiniu fotoaparatu. Aną aš tikrai labai myliu, tačiau, turiu prisipažinti, kad išmanaus telefono kamera visuomet paruošta kadrų gaudymui.

Galbūt todėl „Samsung” atstovai man leido beveik mėnesiuką pragyventi su „Samsung Galaxy S7 Edge” telefonu. Pagrindinė priežastis, matyt, buvo ne tik tai, kad mėgstu technologijas, bet ir tai, kad esu rašanti mergina, o telefonas – rausvo aukso spalvos (pink gold). Spalva, turiu pripažinti, tikrai solidi ir daili, todėl gėdos nepadarys nei verslo moteriai, nei naujausių technologijų besivaikančiai merginai.

„Samsung” atstovė Eglė perduodama telefoną iš karto pabrėžė, kad visi giria jo kameros galimybes. Šitai aš ir pati buvau girdėjusi, mat bičiulis turi analogišką ir progų pademonstruoti, ką gali jo telefonas, tikrai nepraleidžia.

Aprašyti, ką ir kaip daro telefonas, dar spėsiu, bet neslėpsiu, kad numeris 1 dalykas, kurį naudojau nuolat, buvo ne kas kita, o „Galaxy S7 Edge” kamera. Itin jautri matrica leidžia susiurbti daug šviesos esant prastam apšvietimui, norintiems – siūlomos nemenkos rankinių nustatymų galimybės, be to, iš „Samsung” programėlių parduotuvės galima parsisiųsti kalną priedų, padedančiu išnaudoti kameros galimybes. Vienas tokių priedų – galimybė filmuoti sulėtintai.

Atrodė vienas juokas. Pavyzdžiui, kai filmavome vieną scenų naujam Tado Vidmanto filmo „Gautas iškvietimas”, nufilmavau šonu slystantį Nissan S14. Šis slydo per balą, tad slow motion funkcija leido parodyti, kaip gražiai išsitaško vanduo.


Tačiau nykščius į viršų pakeliau tuomet, kai vieną audringą vakarą nusprendžiau balkone įsitaisyti su „Galaxy S7 Edge” ir pamedžioti žaibus. Tie, kurie fotografuoja, filmuoja, supranta, kad pagauti žaibą nėra itin lengva. Fotografuojant reikia tinkamų akimirkų, nustatymų, išlaikymo ir kitko. O filmuojant reikia nustatyti nemenką kadrų per sekundę skaičių, kad vėliau, sulėtinus vaizdą, šis būtų ryškus ir netrūkčiotų.

Ką reikėjo padaryti su „Galaxy S7 Edge”? Pasirinkti tarp režimų slow motion ir palaikyti iškėlus rankas. Kai peržiūrėjau pirmą video, pagavo toks azartas, kad prisipažinsiu, telefone nebeliko vietos. O rezultatą sudėliojau į savo Youtube paskyrą:

Ar turėčiau prisipažinti, kad į porą kelionių vietoje profesionalaus fotoaparato pasiėmiau šį telefoną? Ir nuotraukas reportažams darbe dariau būtent su juo?

Tiesą sakant, norėčiau praleisti su šiuo įrenginiu visą vasarą, mat galva pilna idėjų, ką dar galėčiau padaryti. Bet pirmiausia – jeigu esate tokie pat pamišę nuotraukų pyškintojai ir mėgėjai fiksuoti visko, kas aplink, telefonu, rinkdamiesi įrenginį labai gerai pagalvokite apie šį. Žinau, nepigus, bet, mano akimis, tikrai vertas už jį prašomų pinigų.

5 thoughts on “Galaxy S7 Edge: telefonas, kurio kamera sugeba nustebinti”

  1. Kad ir kiek Samsungas kištų megapikselių į kamerą, kažkodėl net geriausi fotografavai mobile shot’am renkasi iPhone 6S/6S Plus serijas, kurios turi tik po 12MP savyje :))

  2. Svetlana, manau, visi sutiks, kad ne megapixelių skaičius fotografijoje, nesvarbu, ar kalbame apie veidrodinius fotoaparatus, ar telefonus, svarbiausias. Prisiminkite Nokia, kuri turėjo įspūdingą skaičių MPx. Aš, tiesą sakant, net nepamenu, kaip ji vadinosi :)

    Kita vertus, nesutikčiau ir dėl geriausių fotografų :) šimtai tų, dėl kurių nuotraukų alpstame, naudoja kažką, kas turi Android :) Šimtų instagram paskyrose atsiduria veidrodžiais darytos nuotraukos, ne telefonais.

    O galiausiai, manau, daugeliu atvejų renkantis konkretų ženklą, ne techninius parametrus, prasideda mados ir prestižo klausimai. Tačiau, tiesa, iPhone parametrai puikūs ir, jei tik galėčiau ir turėčiau progą, mielai išbandyčiau lygindama :) Sakykim, kad Samsung man kol kas padarė geriausią įspūdį iš Android gaminių.

  3. Seip jau pas ta pati Samsung S7 Edge, taip pat yra 12 MP, f/1.7, 26mm kamera :) Ir seip jau, butent fotografu, sita kamera beveik vieningai pripazystama, kaip geriausia iki siol sukurta kamera telefonui.
    Bet apple fanai yra apple fanai :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *