Susitarkim.

Imkim visi, o ypač visos, pabrėžti vairuojančių moterų reiškinį. Skamba juokingai, kai taip rašau, ar ne? Spėju, po šio sakinio kai kurie pasižiūrėjo į kalendorių, kad susivoktų, kuriame amžiuje gyvena, pasitikrino, ar nesapnuoja.

Aš irgi noriu daryti tą patį kas kartą, kai išgirstu apie tokį stebuklingą dalyką, kaip „moteris prie vairo“. Galite tik įsivaizduoti, kiek, būnant logistikos, transporto ir automobilių žurnaliste, dažnai tenka susidurti su tokio požiūrio šalininkais.

Šįkart iš kantrybės išvedė ne pašnekovai, o renginys, skirtas vien tik moterims. Kalbu apie „Moterų slalomą“, kurio paskutinis etapas laukia rugsėjo pradžioje. Benaršydama feisbuke pamačiau jų užsakytą reklamą, kuri atrodė štai taip:

moteris prie vairo

Kaip, mielos damos, pasijutot perskaičiusios jų posto pastebėjimą, kad visos tos, kurios turi vairuotojo pažymėjimą, ir (o, neduok tu Dieve) nuosavą automobilį, yra išskirtinis reiškinys.

Asmeniškai aš jaučiuosi kaip baltas vienaragis, ganomas fėjų, po vaivorykštiniu dangum.

Nes gi XXI amžiuje toks REIŠKINYS kaip (prisėskite!) moteris prie vairo yra neįtikėtinas drąsos, sumanumo, proto,  valios ir kitų dalykų reikalaujantis dalykas. Ne, ne kasdienybė, kaip gali jums atrodyti pasižvalgius gatvėse, bet REIŠKINYS! Ir apie šį reiškinį, pasirodo, dar ir diskusijų būna žiauriai daug!

Ir, kadangi stebimės tuo faktu, kad moterys vairuoja PAČIOS, gal pakalbėkime apie tokius reiškinius, kaip kad moterys tualete? Atrodo, dar visai neseniai buvo gyvas mitas, kad moterys nekakoja, o jų bezdalas kvepia gėlėm ir vilioja drugelius. O štai, dabar, jos drąsiai pareiškė, kad eina į tualetą. Dieve, kiek diskusijų kilo!

Ir dar gi, moterys pačios apsiperka. Ir netgi egzistuoja toks reiškinys, kai moterys dirba ir kyla karjeros laiptais. Ir dar, teko girdėti, kad kai kurioms jų leista vadovauti, o tarp jų pavaldinių yra ir vyrai! Ar galite tai įsivaizduoti?

Atsiprašau už šitą pykčiu persuktą ironiją ir pašaipas. Visgi man sunku suvokti, kaip renginio organizatoriai, kviesdami merginas ir moteris dalyvauti slalome trečius metus iš eilės, gali naudoti tą pačią debilišką kortą, kaip kad „moteris prie vairo – daug diskusijų sulaukiantis reiškinys“. Kaip jie, siekdami parodyti, kad merginos vairuoja gerai ir domisi visa šita vyrų prakaitų persisunkusia industrija, tuo pat metu žemina visas drauge ir priverčia atrodyti lyg parodinėmis kaliausėmis, kurių džiaugsmas prie vairo yra vertas kažkokių atskirų diskusijų.

Todėl ir sakau – susitarkim. Vairuojanti moteris yra toks pats reiškinys, kaip pievoje auganti žolė, asfaltas ant kelio, kava puodelyje ir t.t. Tai – kasdienybė. Ir su ja, panašu, metas susitaikyti visiems. Net ir tiems, kurie trejus metus iš eilės organizuoja slalomus vairuojančioms moterims.

Ir susitarkime dėl to, kad kiekvienas lai daro tai, kas jam kelia natūralų džiaugsmą. Merginai patinka vairuoti, spardyt sankabą drifte, žerti smėlį varžovams į akis slalome – pirmyn. Vaikinui patinka skaityti knygas, gaminti valgyti ir tvarkytis namuose – valio. Mano, jūsų, mūsų visų pasirinkimai, kaip gyventi, ką veikti ir kuo džiaugtis – kiekvieno asmeninis reikalas, kiekvieno kasdienybė ir gyvenimas – joks ne reiškinys.

3 thoughts on “Moterų slalomas: kai moteris prie vairo – kaip vaivorykštėm kakojantis vienaragis”

  1. Čia jie rimtai?
    Nes tokiame žinutės kontekste atrodo, kad jų slalomas – viena tų retų progų, kai moteris gali sėsti už vairo. Mažoje aikštelėje, saugiu greičiu, tarp tokių pačių kaip ji.
    Ir vis dėlto „moteris už vairo“ labai ryšku. Ypač man dabar, kai vairuoti patinka kaip niekad, o manęs nėščios klausia „vairuoji??“. Nes neranda invalidumą liudijančio lipduko ant mašinos.

  2. Jie rimtai. O dar tiksliau – JOS rimtai. Nes organizuoja viską damos.
    Mane kaskart tokie va užvažiavimai supykina visom prasmėm. O tu vairuok vairuok :) Kol gali. Tegu stebisi, kad, o Dieve, koks reiškinys – nėščia ir dar prie vairo. Tai dar rečiau nei vienaragis, kurio kakučiai vaivorykštiniai :D

  3. Ai tik jau nereikia, moterys geba puikiai vairuoti. Man vyras net yra sakęs, kai pirmą kartą kai jį pravežiau, tada įsimylėjo. Aišku, čia juokais… :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.