Gėda pelėda man. „Acme” sulankstomas „Bluetooth” ausines turiu jau, matyt, daugiau nei mėnesį, tačiau apžvalgą prisiruošiau parašyti tik dabar. Visgi ta proga nufilmavau ir video blogą, todėl jei tingite skaityti, scrollinkite žemyn ir rasite mane kalbančią savo namų balkone.

Pirmiausia apie mano santykį su ausinėmis. Žurnalistui, žinia, jos būtinos kaip darbo įrankis – kaip kitaip iššifruosi diktofone esančius įrašus. Bėgiojant naudoju nedideles į ausis kišamas ausines, kuriomis gi taip negaliu atsidžiaugti, kad dabar turiu dvejas: vienas naudojamas visur kur, antras dėl viso pikto, jei kažkur dingtų ar suplyštų pirmosios, o dar vienas esu „subėgiojus”. Be to, namie mes turime vieną darbo kambarį, kuriame kalnas monitorių, kompiuterių ir visko. Bet tada, kai aš noriu klausyti The Weeknd, mano brangiausias, pavyzdžiui, užsivežęs su Calibre. Arba aš noriu peržiūrėti kokį vlogą, įsijungti serialą, anime ar filmą, o jis ne, tuomet ausinės keliauja ant galvos. Darbe ausinėmis dar mėgstu atsiriboti nuo aplinkos, kai reikia daug visko padaryti ir dirbti greitai. Jos tarsi ženklas, kad, „ei, aš užsiėmusi”.

img_2075

Kas pakuotėje

Visgi visad tampiausi su laidais. Ausinių, jungiamų prie įrenginio su „Bluetooth”, dar neturėjau, nors jau kelias bandžiusi esu. „Acme” gi išleido ne šiaip ausines su galimybe jas jungti prie bet kurio „Bluetooth” sąsają turinčio įrenginio bei suteikė galimybę jas įsijungti jas įprastu būdu (pakuotėje rasite 3,5 mm stereo kištukais iš abiejų galų laidą bei micro USB laidą, skirtą ausinių įkrovimui). „Acme”nusprendė, kad ausinės galėtų būti dar patogesnis reikalas keliaujant ir sukūrė šias lankstomas.

img_2069

Tad trumpai drūtai: sumokėję 35 eurus gaunate maloniai čiupinėjamas ant galvos dedamas ausines su mikrofonu, apimančias visą ausies kaušelį, jungiamas prie įrenginio „Bluetooth” ryšių ir, prireikus, turinčias galimybę būti prijungtoms laidu bei įkrautoms micro USB laidu.

Kokybė

Už viso šito aprašo slepiasi man tikrai patikusios medžiagos: odiniai ausinių kraštai, odinis paminkštinimas reguliuojamo dydžio ausinių lanko viršuje, maloniai čiuopiamas švelnus plastikas, subtilūs užrašai ir trys mygtukai: garsui reguliuoti bei įjungti/išjungti „Bluetooth” ryšiui. Ir dar dizainas, kuris – subtilus ir skoningas. Aš jau kartą sakiau, kad kai kada lietuviška technika būna ne iš tų, kurios gamintojo logotipo nesinori slėpti. „Acme” sulankstomos ausinės iš priešingos stovyklos – čia visai smagu parodyti, kad tokios ausinės yra lietuvių idėja ir lietuvių gamintojo.

img_2036

Beje, prisijungti šias ausines prie „Bluetooth” įrenginio labai paprasta. Užtenka tiesiog ilgiau palaikyti mygtuką su „Bluetooth” ženkliuku ir tuojau išgirsite „ready for pairing” (paruoštas sujungti). Tuomet telefone ar kompiuteryje atrandate ausinių vardą ir – peu – jau viską girdite per tai, kas ant jūsų ausų. Toks jausmas, kad net ką tik gimęs kūdikis susitvarkytų su tokiu reikalu.

Techniniai duomenys

„Acme” skelbia, kad ausinės atkuria 20-20.000 Hz dažnio garsus. Man, žinančiai, kas yra 20 Hz bei turėjusiai tik muzikai skirtas ausines, o ne įrenginį, kuriame yra ausinės ir mikrofonas viename, panašu, kad 20 Hz ausinės neatkuria. Net jei ir atkurtų, žmogaus ausis, panašu, to negirdi, todėl skirtumo didelio nėra. Visgi klausant muzikos, kur yra daug daug žemų garsų (tarkim, vadinamieji decaf gabalai, skirti garso varžyboms, kuriose matuojamas aparatūros sukeliamas slėgis) ar piktesnio repas klausant su „Acme Foldable Bluetooth” ausinėmis paprasčiausiai neskamba. Tiksliau, skamba, net sausai, ne sodriai, tarsi kas nors medine lazdele per degtukų dėžutę bilsnotų.

img_2068

Užtat aukšti ir aukštesni garsai skamba visai neblogai. Žinant, kad didesnė dalis žmonių, matyt, klauso muzikos, kurioje žemi garsai nėra tokie žemi iš tiesų, ausinės turėtų tikti didžiajai daliai jas perkančių.

Ausinėse įmontuota 300 mAh baterija, kuri, sako gamintojas, atlaikys iki 13 valandų grojimo. Nuoširdžiai prisipažinsiu, iškrauti ausinių nemėginau, bet net jei atlaikytų dukart mažiau, vis tiek tai būtų visa darbo diena su ausinėm. Tiek vargu ar kas išsėdės, nesvarbu, ar žaidžiate, ar kalbate (įmontuotas mikrofonas) su mama, ar klausotės muzikos, ar dirbate.

img_2073

Kaina

Kai žvalgiausi, kiek kainuoja „Acme” ausinės, pirmiausia tikrinausi „Acme” interneto puslapyje. Radau, kad 34,99 Eur. O tada patikrinau kitas parduotuves, kuriose yra analogiškų ausinių. Ir, savo didelei nuostabai, radau, kad „Acme” ausinės kitose parduotuvėse kainuoja pigiau. Lygiai 10 Eur. Kas čia dabar?

img_2074

Vertėtų arba kainodarą pasitikrinti, arba išsitaisyti klaidas, todėl prašau nepykti, kad video esanti kaina galbūt kiek per didelė. Visgi, jei tokios ausinės kainuoja 20+ Eur, tai dar smagiau, mat panašiai kainuoja pačios pigiausios (ir bent man nežinomų gamintojų) ausinės. O kai situacija tokia, visuomet vadovaujuosi požiūriu „pirk prekę lietuvišką”.

Minusai

Pirmąjį minusą rašyčiau už tą 20 Hz neatkūrimą. Kita vertus, kaip ir sakiau savo video bloge, tai – ne ausinės, o vadinamasis ausinių ir mikrofono komplektas ir toks jausmas (bent jau rodo mano asmeninė patirtis), tikėtis ypatingai gero garsų atkūrimo tokiu atveju neverta. Jei norite tik muzikai skirto daikto, pasižvalgykite „Acme” parduotuvės ausinių skiltyje.

img_2035

Antrasis minusas būtų dėl to, kad kurį laiką pabuvus su ausinėm ant galvos ima mausti galvos šonai ir ausys. Nežinau, ar čia mano fizinės ypatybės (gal mano didelės ausys?), ar tiesiog per maži ausinių kaušeliai, bet turiu kas kažkiek laiko jas nusiimti ir pasimasažuoti sau galvą, patrinti ausis, kad maudimas atlėgtų.

Išvada

Kaip ir minėjau anksčiau, kadangi labiausiai mėgstu per ausines klausytis muzikos bei mėgstu sodrius garsus, sau ieškočiau įrenginio, skirto tik garsų atkūrimui, o ne ir pokalbiams. Visgi šitos ausinės puikiai tiks darbui, o man – stipriai pravers kelionėse, kur kartais ūžiant lėktuvo varikliams baisiai norėtųsi atsipalaiduoti ir pailsėti. Tad ar vertas dėmesio pirkinys? Taip, jei nesate kaprizingas žemų dažnių atžvilgiu ir jūsų klausomuose dalykuose daugiau vidutinių ir aukštų garsų nei žemų.

Man pačiai nusileisti ir priimti kompromisą leidžia tai, kad ausinių dizainas išties puikus, jos funkcionalios ir tikrai patogios.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *