Pastaruoju metu keliauju nesirūpindama tuo, kad kuprinėje liktų vietos veidrodiniam fotoaparatui. Pastarąjį rinkausi specialiai tokį, kad jis būtų lengvas ir kompaktiškas, tačiau ne visiška muilinė – ėmiau iš „Canon” mėgėjiškos šimtukų serijos ir turiu „Canon EOS 100D”. Negaliu peikti – kaip ne pilno kadro fotoaparatas jis tikrai puikus. Ir visgi: kai išsirengi porai dienų į kokią nors Ispaniją, kur žinai, kad visą dieną tampysies karštyje ir vairuosi, o vakare reikės atrodyti dailiau, taip pat reikės dar ir drabužių kitai dienai, o grįžtant Lietuvoje pasitiks gerokai vėsesnis oras, į kuprinę bandant sugrūsti fotoaparatą ir porą jam skirtų objektyvų užtrauktukai ima gailiai verkti.

Tad kurį laiką vietoje fotoaparato metuosi į kišenę bandomą „Samsung Galaxy S7 Edge” telefoną. Nesijausčiau taip drąsiai, jei jo kamera nebūtų palikusi tokio gero įspūdžio. Dabar gi galiu tik patvirtinti – nuotraukų kokybė puiki. Teko šiuo telefonu darytas nuotraukas naudoti ne tik interneto rašiniams, bet ir dviems spausdintiems tekstams: „Verslo klasėje” pasirodė mano rašinys apie „Audi R8” bandymą, o „DeLuxe” lapkričio numeryje laukia tekstas apie „TAG Heuer” laikrodžių gamybą Šveicarijoje.

Ar ko trūkta? Taip, optinio priartinimo. Teko matyti nuotraukų su „iPhone 7”, kuris turi du kameros lęšius ir šie leidžia 2x priartinti fotografuojamą vaizdą optiškai. Būtų smalsu išbandyti. Tačiau kol kas „Galaxy S7 Edge” kamera – 10 iš 10. Ir šis blogo įrašas (ir vlogas žemiau) skirti papasakoti apie mano mėgiamiausius ir dažniausiai naudojamus šios kameros režimus.

screenshot_20160924-152555

Pagrindinis – „Auto”. Tiesą sakant, 95 proc. laiko naudoju būtent šį režimą ir absoliučiai dėl nieko nesuku galvos. Yra ne vienas ir „žaidimams” skirtas režimas, kaip kad „Panorama”, „Video Collage” (iš keturių 6 sekundžių trukmės vaizdų sulipdo vieną kadrą), „Live Broadcast” (leidžia transliuoti tiesiai į Youtube vaizdą), „Slow Motion” (mano sulėtintai filmuotus žaibus jau tikrai matėte), „Virtual Shot” (leidžia sukurti savotišką tūrinį vaizdą, kai objektas matomas iš visų pusių paprasčiausiai sukinėjant į šalis telefoną), „Food” (fotografuojamas objektas ištraukiamas į pirmą planą, o likę paliekami kur kas blankesni, žr. saldainių nuotrauką žemiau), „Hyperlapse” (stipriai pagreitina tai, kas vyksta aplink, šiuo režimų filmuotų vaizdų rasite vloge).

20160922_162943

Visgi didžiausią įspūdį čia palieka „Pro” režimas. Šis fotografiją mobiliuoju telefonu kilsteli į visai naują lygį. Koreguoti galima kalną parametrų: išlaikymą (kaip greitai suveikia užraktas), ISO, fokusuoti vaizdą rankiniu būdu, keisti baltos šviesos balansą, pasirinkti fokusavimo taškų skaičių, nustatyti laikmatį.

screenshot_20160924-153151

screenshot_20160924-152829

screenshot_20160924-152818

Beje, išlaikymas šiame telefone įmanomas iki 10 sekundžių, tad tam, kad išnaudotumėte teisingai visus telefono privalumus, patarčiau apsirūpinti dviem įrenginiais. Aš rinkausi tokius, kurių nebūtų gaila, todėl sumokėjau net visus 5 eurus. Šitaip mano gyvenime atsirado pirmoji asmenukių lazda (pastarąją buvau patarta rinktis valdomą per į ausinių jungtį kišamą laidą, esą, šitaip viskas veikia sparčiau nei naudojantis „Bluetooth” ryšiu, be to, asmenukių lazdos nereikia įkraudinėti) bei miniatiūrinis trikojis.

Tiek trikojis, tiek asmenukių lazda turi identiškus sriegius, sferines galvas, todėl telefonui skirtą laikikli prireikus galiu prisukti prie trikojo ir gauti stabilų įrenginį tiems atvejams, kai noriu fotografuoti tamsoje, vakare, filmuoti ir pan.

20160924_161646

20160924_161650

20160924_161700

Nesmerkite dėl tų pigučių gaminių. Kadangi daug ką tik bandau, nemačiau reikalo mažai naudojamiems daiktams išleisti daugybės eurų, o tam, kad įgyvendinčiau idėją, visiškai užteko to, ką nusipirkau. Beje, kadangi telefono laikiklis turi sriegį, atitinkantį mano fotoaparato trikojo sriegį, galiu telefoną pritvirtinti patikimiau ir prie kur kas rimtesnio įrenginio.

Kaip ten bebūtų, minčiai įgyvendinti reikėjo tamsos, dviejų trikojų ir dviejų įrenginių. Kadangi turima „Canon” muilinė netikėtai užsiožiavo, teko skolintis brangiausiojo mobilųjį ir juo nufilmuoti visą procesą.

Fotoaparatą su automatiniu ISO režimu bei uždėtu f/2.8 šviesumo 11-16 m „Tokina” objektyvu pasistačiau greta telefono ir atsukau į tą patį vaizdą, į kurį ir telefoną. Pastarojo diafragmos šviesumas f/1.7 – gerokai šviesesnis nei kad objektyvo ir, kaip pamatysite, nuotraukose tai taip pat matyti.

Pirmasis bandymas fotoaparatu nebuvo vykęs ir jo vloge nepamatysite. Patamsiais ėmiau ir nusistačiau režimą, kuris pagal nustatytą išlaikymą priveria arba atidaro diafragmą. Nuotrauka gavosi nei šis, nei tas – teko viską perdaryti į rankinį režimą ir ten nusistatyti 10 sekundžių išlaikymą bei f/2.8 reikšmę.

img_2988
Visiškai nevykęs bandymas pasirinkus neteisingus nustatymus. F reikšmė čia gal 11 ar 16.

Telefonu, akivaizdu, viskas pavyko iš pirmo karto. Haha. Tad žemiau – dar vienas kadras iš fotoaparato ir tai, ką pavyko padaryti telefonu.

Dar vienas bandymas su Canon EOS 100D. Šįkart su reikiamais nustatymais.
Dar vienas bandymas su Canon EOS 100D. Šįkart su reikiamais nustatymais.

Ir štai, ką pavyko išgauti telefonu:

20160922_211210

Didelės meninės reikšmės čia neieškokite, be to, akivaizdu, kad išlaikymo tokio per daug, per šviesu, daugelis dalykų pereksponuoti. Visgi, manau, esmė – daugiau nei aiški. Toks telefonas su galimybe daugelį dalykų koreguoti rankiniu būdu leidžia iš daikto, telpančio į kišenę, išspausti dažnai daugiau nei veidrodinis fotoaparatas.

Ko norėtųsi? Norėtųsi lęšiu, skirtų telefonui, komplekto. Tokie, teko girdėti, jau yra, tiesa, nežinau, ar Lietuvoje. Šie padėtų kur kas stipriau išnaudoti „Galaxy S7 Edge” privalumus. Kur galite pamatyti daugiau nuotraukų, darytų šiuo telefonu? Kad ir Flickr albume iš Rygos automobilių muziejaus. Ir, žinoma, paskutiniuose mano blogo įrašuose, man, tikrai, fotoapratą traukiu dabar dažniausiai filmavimui ar kokioms nors labai ypatingoms fotosesijoms.

2 thoughts on “Iššūkis: veidrodinis fotoaparatas prieš mobiliojo telefono kamerą”

  1. Prieš mažiau nei metus pati nuėjau į saloną su klausimu, ką gali pasiūlyti iš telefonų, kurių kamera nenusivilčiau, nes esu fotografuoti mėgstantis žmogus (nekalbu apie selfius – man svarbu, kad nuotraukų kokybė būtų bent plius minus tenkinanti). Rekomenduotas S7 labai pasiteisino visais klausimais. Gal tik baterija kiek per greitai išsikrauna, bet šiaip kol kas geriausias, greičiausias ir patogiausias ligšiol turėtas telefonas, o ir kamera super. Bet ne apie tai dabar – dėl lešių. Man tam pačiam salone – http://118.lt/imones/mobili-linija-uab-prekybos-salonas/5321396 – išgirdę visą situaciją konsultantai siūlė įsigyti ir universalių lešių komplektuką. Tai aš manau, kad čia nėra toks jau utopinis daiktas – pati užsisakiau finale iš užsienio, bet manau ten jie ir vietoj turėtų tokių smulkmenų turėt, jei jau rekomendavo :)

  2. Rūta, ačiū už rekomendaciją, mėginsiu ieškoti :) Mat pastebėjau, kad esu tokia tinginė, jog veidrodukas dulka, o telefonas visada kišenėje :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *