Kai pagaliau suvedžiau santykius su svarstyklėmis, galiu pradėti atsargiai džiaugtis. Tiesa, vis dar išalkstu greičiau nei kad ateina metas valgyti užkandį, bet vis tiek dar organizmui yra prie ko pratintis, mat užkandžiai mažesni nei kad aš juos valgydavau pati. Aš žiauriai laukiu tos dienos, kai kūnas supras, kad valgysiu reguliariai.

Beje, apie tą reguliariai. Antra diena iš eilės, kai aš failinu. Pirmiausia dėl to, kad labai ilgai miegu. Tada dėl to, kad kad nesu pratusi maitintis reguliariai ir nepasirūpinu maistu, kurio man reikėtų. Kitaip tariant, nors turiu visą valgiaraštį, aš nesiplanuoju maisto iš anksto ir tuomet kiekvienas valgymas man išpuola arba netikėtas, arba tiesiog prapuola, jeigu tenka kur nors iškeliauti. Kad ir šiandien!

Pirmiausia – svarstyklės. Oficialiai nuo iššūkio pradžios esu numetusi 1,1 kg. Tai mane džiugina ir verčia manyti, kad iki sekmadienio turėčiau būti numetusi 1,5-2 kg. Toks svorio metimas yra žiauriai geras, nes organizmui nėra streso, oda nebliūkšta, man nėra silpna. Kitaip tariant – valgyk sveikai ir iki vasaros nereikalingi kilogramai bus ištirpę.

Pusryčiams viriau grikius. Įprastai aš grikius valgau pieniškus, saldesnius, o šįkart turėjau juos virti sūresnius. Gardinti reikėjo saulėje džiovintais pomidorais ir žolelėmis, bet BET valgiaraštyje, kurį sudarė Mixbox.lt, nebuvo parašyta, ar tie pomidorai turi būti kokie nors sausu pavidalu, ar tie, kurie būna su aliejumi stiklainėliuose.. Pasvarsčiau ir nusprendžiau, kad pagardinsiu maistą tiesiog marinuotais agurkais. Beje, apie pastaruosius: mano bičiulė, stipriai pažengusi mityboje ir sporte, pabrėžė, kad nieko gero valgyti juos vakare, mat marinuojant dedama cukraus ir kitų cheminių priedų, kurie organizmui nėra gerai. Mano pirmosios dienos bandymas tą parodė. Taigi, dar dėl tų pusryčių: kaip ir viskas gerai, tik man galvoje sunkoka persilaužti, kad toks rimto skonio maistas yra pusryčiams. Aš esu mėgėja valgyti dribsnius, varškėčius, blynelius, vaisius ir kitką. Kitaip tariant, man smagu, kai pusryčiai yra saldesni, o pietūs – sūresni.

O štai užkandis buvo tas, kuris mane velniškai pradžiugino. Mixbox.lt sukomplektuotoje dėžutėje radau dvi figas, dvi datules ir migdolų. Tobulas derinys, tobulas skonis ir, turiu pasakyti, kad realiai tiek tų saldumynų ir pakanka vienam užkandžiui. Dėžutėje buvo 55 g viso šito gėrio ir man tikrai užteko to, kas viduje. Šiaip, gera mintis ateičiai, kai bandysiu susikrauti užkanduką sau pati. Beje, feisbuke klausiau, gal kas nors kur nors matė Virtuvės mitų griovėjų japoniškąjį žurnalą, mat, prisipažinsiu, kai tik šis pasirodė, turėjau lygiai nulį eurų jam. O kai jau turėjau eurų, buvo toks beeeeeeeeeehhhh, nes žurnalo niekur nebebuvo. Tai ačiū Laurai iš Novum.lt, kuri pasakė, kad matė žurnalą Asorti parduotuvėje. Ten aš jį ir radau!

Ten, beje, lankiausi, nes vykau į blogerių susitikimą, organizuotą bendruomenės Geriblogai.lt. Čia, beje, po vienu stogu galima rasti daugybė talentingų, rašančių, besifilmuojančių, fotografuojančių žmonių. O susitikę dar ir keitėmės dovanomis, tik man žiauriai gaila, kad aš nepamenu blogerės, kurios dovaną gavau (ačiū už kino bilietus į Pasaką!). Aš pati dovanojau savo keptus sausainius ir dar šį bei tą Jolitai iš Protoaistros.lt. Žiauriai įdomus, gyvas ir kartais nervus padirginantis blogas, priverčiantis užduoti vieną kitą klausimą sau ir susimąstyti apie kai kurias temas. O smagiausia, kad aš pirmą kartą pamačiusi Jolitą iš karto pagalvojau, kad čia yra ji. Nes skaitant susidarai žmogaus paveikslą vienokį ar kitokį savo galvoje, o ji idealiai atitiko mano susidarytą. Stipri, ryški, drąsi moteris. Gerų švenčių, Jolita!

Iš to didelio postringavimo apie tai, kas buvo, pamiršau, kad nesuvalgiau pietų. Ir nieko iš to gero. Mat blogerių susitikime užsisakiau superinio morkų pyrago ir juodos americana kavos. Be cukraus. Pamaniau, suvalgysiu aš tą pyragą ir nieko blogo nenutiks. Bet štai po trupinuką dziubinant ėmė graužti sąžinė. Maždaug, „ką tu čia išdirbinėji?”. Ir tikrai, pagalvojau, deklaruoji, kad turiu mitybos planą ir jo laikausi taip, kaip išeina, bet plius minus sąžiningai, o čia.. Tai finale, nepykit, Smal Talk Cafe, aš būčiau jūsų pusę pyrago suvalgiusi vienu prisėdimu, bet sąžinė paėmė viršų. Todėl kiek apkramtytu krašteliu pyragas liko gulėti. O grįžusi namo tuojau pasidariau proteino kokteilį, kurio pakelį radau Mixbox.lt dėžutėje.

O po pusantros valandos ėmiausi vakarienės. Turėjau gamintis pietus, nes pietūs turėjo būti tobulai skanūs: kalakutienos faršas pakeptas su pomidorais ir su kietagrūdžiais makaronais bei daržovėmis. Mano vaikystės patiekalas. Bet, pagalvojau, kad angliavandenių nakčiai man tikrai nereikia. O makaronai, iš ko jie bebūtų padaryti, yra angliavandeniai. Todėl ėmiausi iš karto vakarienės, kuriai buvo 4 kiaušinio baltymų bei vieno trynio omletas su 15 g špinatų, 50 g žaliųjų žirnelių. Aš, kadangi per visą dieną turėjau maisto trūkumą, prisidėjau brokolių. Ta pati bičiulė paaiškino, kad vakarais galima drąsiai valgyti tokias daržoves, kaip brokoliai, cukinijos, agurkai, mat juose beveik nėra cukraus, užtat yra ląstelienos, kuri reikalinga skrandžiui. Tai, turiu pasakyti, šita vakarienė neabejotinai atsidurs mano favoritų sąraše. Tik blemba, ką dabar daryti su tiek daug trynių?

Liko dar dvi iššūkio dienos (mitybos planas sudarytas 6 dienoms, bet turiu pasakyti, kad aš ir toliau tęsiu tokią mitybą. Nes ilgainiui, manau, įgusiu pati skaičiuotis, kas ir kaip, sudaryti porcijas, numatyti kaloringumą, ir valgyti teisingai). Jeigu smalsu, ką aš čia pradėjau, kas yra Mixbox.lt, viską galite sužinoti čia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *