Artėjant Kalėdoms raktažodis „dovanos” yra paminimas internete šimtus kartų dažniau nei įprastais mėnesiais. Ir, žinoma, ūgteli įvairių IT įrenginių pardavimai.

Vieną tokią potencialią dovaną bandžiau ir aš. Kalbu apie „Acme” droną (skraidyklę) X8-100. Nediduką įrenginį gavau dar rugsėjo pabaigoje, bet – su manim taip jau būna – tiek video, tiek tekstas atsirado tik dabar.

Dronas sąlyginai nedidelis – kaip stambaus vyro delnas. Kalbant skaičių kalba: 14×14 cm. Keturi propeleriai, LED švieselė, parodanti, kada dronas įjungtas (bei drauge išduodanti, kur drono priekis), propelerių apsauga, „Bluetooth” daviklis, leidžiantis įrenginį susieti su planšete arba išmaniuoju telefonu. Pakuotėje dar įkrovimo laidas (nes dronas kraunasi micro USB laidu) ir keturi atsarginiai propeleriai. Skelbiama, kad jo baterija pajėgi skraidyklę ore išlaikyti 6-10 minučių, 300 mAh talpos baterijai įkrauti reikia valandos.

Nurodoma ir tai, kad tam, kad galėtumėte skraidyklę sujungti su išmaniais įrenginiais, reikia, kad „Android” operacinės sistemos versija būtų ne senesnė nei 4.3, „iOS” – ne senesnė nei 7.0. Be to, „Bluetooth” standartas reikalingas ne senesnis nei 4.0. Valdymui reikalinga programėlė atsisiunčiama iš „Apple Store” arba „Google Play”.

Prisijungimas ir valdymas

Pati droną drįsau tik išpakuoti. Esu nevėkšla su įvairiais žaislais, todėl tikimybė, kad sulaužysiu skraidyklę anksčiau nei spėsiu ją išbandyti, buvo gana didelė. Tad bandyti ryžausi tik tada, kai į namus grįžo mano antra pusė.

Instrukcijoje rašoma, kad pirmiausia reikia droną susieti su mobiliuoju telefonu (ar planšete) „Bluetooth” ryšiu, mums gi niekaip nepavyko sujungti prietaisų tol, kol neparsisiuntėm programėlės „IC0nFly”. Kai tik ši buvo telefone, reikalai pajudėjo.

acme-dronas-2

Visas drono valdymo pultas atsisiuntus programėlę atsiduria jūsų telefone ar planšetėje. Čia ir valdikliai kilimui, ir krypčiai, ir triukams, prireikus galima droną valdyti ir tiesiog sukiojant telefoną. Visgi ne viskas taip idealu taip, kaip skamba.

Esame išbandę ne vieną žaislą, valdomą tiek „Bluetooth”, tiek radijo ryšiu, ir reikia pastebėti, kad „Bluetooth” valdymas šiek tiek vėluoja. Jei kalbėtume apie kokią nors asmenukių lazdelę, skirtumo kaip ir nebūtų. Bet kai kalba eina apie judantį daiktą, tuomet viskas tampa kiek sunkiau.

Pavyzdžiui, mums (kas labai aiškiai matosi video), kilo šiokių tokių problemų, mat kai norėdavai droną pasukti, pakreipti ir pan., jis viską atlikdavo pavėlavęs, todėl dažniausiai norimas veiksmas net neprasidėdavo, nes dronas jau buvo atsitrenkęs į sieną ar nukritęs. Tad akivaizdu, kad mokantis skraidyklę valdyti derėtų prisipratinti prie jos vėlavimo.

Beje, dronas nuo jį valdančio įrenginio gali nuskristi 15 metrų, tad turėkite tai mintyje, jeigu keliaujate su skraidykle į lauką. Mes jį bandėme patalpose ir, turiu pasakyti, kad įgudus šis žaislas puikiai tinkamas žaisti viduje. Dėl savo dydžio ir lengvumo tikrai nepakenks namams, o išmokus manevruoti bus galima skristi iš kambario į kambarį.

Kokybė

Akivaizdu, kad visiems, pirmą kartą į viršų keliantiems skraidyklę, nutiks tas pats. Ji tėkšis į žemę, į sienas. Ir ne kartą, o daugybę. Mums pirmas atsitrenkimas buvo sąlyginai minkštas, kiti tokie, kad šalin nuskraidė ir propeleriai. Džiugu tai, kad dronas nepalieka įrantų sienose, mat jo propelerius saugo minkšti apsauginiai lankeliai. Jie apsaugo ir propelerius, nes priešingu atveju, jau po vieno smūgio tie propeleriai būtų sugadinti. Galiausiai apsauginiai lankai retkarčiais leidžia švelnesniam smūgiui nesibaigti kritimu žemyn, o pratęsti skrydį.

acme-dronas-3

Beje, skaitydama instrukciją niekur neradau paaiškinimų, kaip tuos propelerius sudėti. Gerai, jei nulekia vienas: tada žinai, kur reikia jį uždėti, o žvilgtelėjęs į iškilas raides ant jo, žinai, kur propelerio viršutinė dalis. Bet ir apie jas reikia sąmoningai pagalvoti. Mums, pavyzdžiui, buvo nulėkę du propeleriai ir nesusimąstę juos uždėjome atvirkščiai. Finale – į viršų kilo tik viena ašis, antra sukosi. Tas matyti video gale. Tad turėkite mintyje, kad ant priekinės ašies keliauja balti, pažymėti A2 ir B1, ant galinės ašies juodi, pažymėti B1 ir A2.

Kitas dalykas – po keliolikos nukritimų ir uždėjimo vienas propeleris ėmė laikytis prastai. Į viršų droną jis kelia, bet jeigu įsijungi triuką, dėl kurio dronas moka apsiversti 360 laipsnių kampu, tas propeleris nuolat nukrenta, o su juo – žemyn leidžiasi ir dronas. Gerai tai, kad dar yra ir atsarginių propelerių komplektas, tačiau pasibaigus šiems… Nežinau, reikės kreiptis į „Acme” ir prašyti, kad pasiūlytų, iš kur jų galima įsigyti papildomai.

acme-dronas

Galutinis verdiktas

Visuomet, kalbant apie įkraunamus įrenginius, norisi kažkokių dalykų, kurie tarpusavyje nedera. Pavyzdžiui, man labai patinka, kad skraidyklė lengvutė, tačiau norisi, kad ji galėtų skristi bent 15-20 minučių. Visgi jei mano noras išsipildytų, skraidyklė turėtų būti didesnė ir sunkesnė.

Norėtųsi ir draugiškesnės kainos. Nors akcijų ne viena, kurios leidžia nemokėti 90 Eur už šį žaislą, visgi, pasižvalgius internete matyti, kad daugybė panašių įrenginių kainuoja pigiau, o kai kurie jų turi ir papildomų funkcijų, pavyzdžiui, galimybę filmuoti. Tiesa, pastarųjų nusipirkus internetu reikia laukti gerokai ilgiau nei šio, užsakyto iš „Acme” interneto parduotuvės. Be to, reikia tikėtis, kad išaugus šios skraidyklės populiarumui keisis ir jos kaina, ir atsiras naujų modelių. Pavyzdžiui, tokių, kuriuos galėtumei valdyti radijo bangomis ir išoriniu pulteliu. Mat kol kas tai svarbiausias dalykas, kurio tikrai norėčiau prie šios skraidyklės.

Beje, dronas, nors ir smagus man, keliaus mano pusbroliui, kuriam beveik 13. Esu tikra, kad jis bus tas, iš kurio pavyks sulaukti dar vienos apžvalgos.

One thought on “„Acme“ mini dronas Kalėdoms? Nepigi, bet džiaugsmo teikianti dovana”

  1. As pameciau sio drono propelerius kur juos galima isigyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *