Vieną užkandžių dėžutę jau baigiau ir bandžiau drauge su jumis. Antrąją pradėjau jau prieš kurį laiką, tačiau per Kalėdas, kai pradėjau miksuoti įvairius skonius, šiek tiek užkandžius pristabdžiau ir, antrąją Kalėdų dieną grįžusi atgal į teisingą kelią, galiu pasidalinti tuo, kas mano gautos antros dėžutės viduje.

Tradiciškai Mixbox.lt užkandžių dėžutę sudaro užkandėliai šešioms dienoms ir mitybos planas. Šis, beje, kur kas įdomesnis (ir sudėtingesnis) nei mano turėtas pirmasis. Produktų jam taip pat reikia kur kas daugiau, tačiau viskas įveikiama.

Maždaug pusę visų užkandžių sudaro Mixbox.lt komandos atrinkti, susverti ir suderinti riešutai ir džiovinti vaisiai, uogos. Tarp jų: ir pekanai, ir makadamijos, ir lazdynai, ir goji uogos, ir razinos, ir pan. Pastarieji mišiniai man būna vienas skaniausių dalykų, nes riešutus šiaip mėgstu, tačiau saiko jiems neturiu. Čia – kai konkretus kiekis dėžutėje, susidoroti su savo nesuvaldomais norais lengviau nei lengva

Tad štai kas mano antrosios dėžutės viduje, prie ko prisilietė Mixbox.lt komanda:

Riešutų ir vaisių deriniai šiose dėžutėse yra po 40-55 g. Kitaip tariant, kalorijų čia nei per daug, nei per mažai.

Likusią Mixbox.lt dalį sudaro jų importuoti ir atrinkti užkandžiai iš masinės gamybos produktų. Pavyzdžiui, energetiniai batonėliai, kurie bent jau man – beprotiškai skanūs. Pastarojo, pasirodo, net nenufotografavau, tik nufilmavau.

Batonėlių ne vienas. Pavyzdžiui, vienas jų pasirodė itin šmaikščiai apipavidalintas ir labai skanus. Saulute pažymėtas, kas reiškia, kad užkandis skirtas pirmajai dienos pusei.

Kas man patinka – ant užkandžių atsirado ir lipdukai su vertimu į lietuvių kalbą, todėl pasitikrinti, kas viduje, dabar paprasčiau nei paprasta.

Vėl įdėtas Veggie batonėlis, kuris savo skoniu man pirmą kartą priminė sultinio kubelį. Ne veltui jis valgomas vakare.

Tarp radinių dėžutėje – ir riešutų sviestas. Turiu prisipažinti, kad su pastaraisiais aš savo pažintį tik pradedu, todėl nesu visai tikra, kaip jį vartoti, todėl suragausiu kažkada, kai būsiu namuose. Nes įprastai išsiruošdama į darbą įsidedu pietus ir du užkandukus, o grįžusi namo jau gaminu vakarienę. Tad šituos riešutėlius, esu tikra, valgysiu pačius paskutinius.

Dar vieną vakarui skirtą užkandį, tiksliau, gėrimą, jau sunaudojau. Tai kokosų vanduo, lyg ir, kurio 100 ml yra vertas 19 kcal. Bendrai per visą pakuotę gautųsi apie 70 kcal. Tačiau čia skaičiuojant man kilo klausimas, kodėl toks užkandis apskritai atsirado. Mat jeigu vertintume maistą gaunamomis kalorijomis, vieno vakaro užkandis, tarkime, 40 g įvairių riešutų, bus vertas daugiau nei 200 kcal, 0 kito – nesieks nei 100 kcal. Manyčiau, reikėtų pridėti papildomų paaiškinimų ir, galbūt, netgi paskirstyti konkrečiai dienomis kai kuriuos užkandžius, mat aš išgėrusi gėrimą netrukus vėl jaučiausi alkana.

Galiausiai paskutinis dėžutėje buvęs užkandis ir man labai labai patikęs – 40 g lęšių traškučių. Tikrai labai skanu, tikrai mielai pirkčiau sau, kaip apysveikio užkandžio alternatyvą, tikrai kartočiau. Puikus pasirinkimas!

Galiausiai – tris lapus užimantis savaitės mitybos planas. Aš ne kartą esu prisipažinusi, kad mano mėgiamiausias dienos maistas – pusryčiai. Ir čia, žinokit, randu, pvz., bananus su juodu šokoladu, kiaušinienę su krevetėm, avižų blynelius su datulėm ar tortilijas su riešutų sviestu ir bananais.

Pietums – nemažai salotų, bet yra ir naujų skanių receptų. Tarkim, naminių kebabų arba sveikos picos. Praktiškai nieko nesu gaminusi, tačiau jeigu tai, ką pagaminsiu, pasirodys skanu ir įdomu, tikrai pasidalinsiu receptais ir patarimais bloge.

Tad dar viena sveikos mitybos savaitė startuoja! Šią detaliai nebepasakosiu apie savo svorio pokyčius, tačiau nepamiršiu užfiksuoti visko, kas man atrodys pritaikoma ne tik man, bet ir jums. Beje, ar pasakojau, kad mano namuose – prie vienos turėtos knygos apie „Tobulą kūną” prisijungė dar trys, kurias padovanojo mama? Skaitysiu ir jas, taip pat – gaminsiu ir maistą, tad esu tikra, turėsiu ką papasakoti apie dalykus, kurie dailina linijas ir gerina savijautą. P.S.: tai ne vienintelės knygos, kurios mano namuose kol kas gyvena ant palangės, mat vietos joms lentynose neužtenka. Knygų haul’as – taip pat netrukus ir tekstiniu, ir video formatu.

Ir, panašu, kad po Naujųjų metų keisti gyvenimo būdą galėsite prisijungę prie naujos, ypatingos, feisbuko sveikos mitybos grupės. Tačiau apie tai papasakosiu iš karto, kai tik žinosiu kažką daugiau.

One thought on “Antra Mixbox užkandžių dėžutė: kas viduje?”

  1. Džiugu, kad laikotės sveikos mitybos, domitės, skaitote knygas, sportuojate. Pavyzdys moterims :) bus negėda į stilingą maudomuką vasarą įlysti :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *