Dukart per metus Bentley Motors užsuka į Vilnių. Tuo metu aš ploju rankomis dėl to, kad dirbu verslo leidinyje, ir dėl to, kad turiu galimybę išbandyti naujausius Bentley modelius.

Paskutinį kartą atstovai, turintys saloną Latvijoje, Rygoje, į Vilnių buvo atkeliavę rudenį. Kai jau buvo ganėtinai šalta. Sutarėme, kad susitinkame Kempinski viešbutyje, ir, kaip tyčia, tądien, tuoj po Bentley bandymo, turėjo vykti kitas automobilinis renginys. Sėdėjome drauge su kolegomis žurnalistais ir… kai sulaukėme Bentley atstovų, mums pasivažinėti liko maždaug valanda. Žiauriai buvo liūdna. Ypač dėl to, kad pirmąjį bandyti gavom Bentley Mulsanne – vieną prabangiausių gamintojo sedanų.

Tačiau, ką padarysi. Sėdom ir leidomės vairuoti, viską čiupinėti, bandyti, maigyti. Tingintiems skaityti kelis sakinius, turiu video!

Netingintiems: 6,75 l twin turbo 512 AG galios motoras, kurio cilindrai išdėlioti į V8 formą. Įspūdingiausia ne arkliai, o niutonai – 1020 Nm. Žinot, kaip šitai jaučiasi, kai dešinę koją įremi į dugną? T.y. spaudi tapkę? Atrodo, kad smegenys išskrieja lauk iš galvos ir išsitaško ant galinio lango.

Pavarų dėžė automatinė. 8 laipsnių. Ir tik automatinė – dar nėra tekę matyti tokio lygio automobilio su mechanine pavarų dėže. Vietoje jos – mentelės prie vairo.

Per kiek iki 100? Per 5,3 sek. Žinant, kad tai daugiau nei 2 tonas sveriantis automobilis, skaičius yra labai geras. Net per geras.

Salone daug odos, chromo, medžio, rankomis siuvinėtų Bentley logotipų, oda išmuštų dėžučių telefonui, šaldytuvas šampanui, beprotiškai daug vietos gale. Gale, beje, atrodo, kad gali tilpti trijų asmenų šeima gyventi. Centrinėje konsolėje mygtukų perteklius. Visur, kur tuščias plotas ir tiko vizualiai, Bentley įtaisė mygtuką. Net galinio lango užuolaidėlei yra atskiras mygtukas.

Bazinė kaina – 250 000 eurų. Aš vairavau kiek geriau įrengtą, todėl kaina buvo 301 000 eurų. Čia, vertinant paprastai, pavyzdžiui, 3 tokie butai, kaip mano, ir dar šiek tiek lėšų įrengimui. Arba tikrai geras butas senamiestyje. Arba labai prabangus namas greta Vilniaus.

Ar patiko? Tikrai patiko, puikus automobilis, vertas dėmesio, visų žvilgsnių, pagyrų ir t.t. Tiesa, su viena sąlyga: kad įpirkti jam turite lėšų, gautų ne pardavus bobutės žemes ir butą. Čia jums ne senesnis 7 serijos BMW ar S klasės mersas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.