Kiekvieną kartą, kai sužinau, kad teks kur nors vykti, atrodo, kraujyje burbuliukų atsiranda. Ypač, jeigu kelionė numatoma ten, kur dar nesu buvusi, tuomet faktas, kad galėsiu užsidėti dar vieną pliusiuką savo kelionių žemėlapyje, suteikia ypatingai daug džiaugsmo.

Trumpam išskristi ir parskristi tenka jau ketvirtus metus. Būna kartais, kad į lėktuvą sėdu dukart per mėnesį, o būna, kad – kartą kas du mėnesius. Per tiek laiko išmokau susikrauti vieną kuprinę ir tilpti į rankinį bagažą, nesvarbu, ar skrendu dviems dienoms, ar trims. Išmokau ir pasiruošti kelionei taip, kad į oro uostą galėčiau atkeliauti vos ne paskutinę akimirką ir tuoj praėjusi saugumo patikrą lipti į lėktuvą. Žinoma, šitokia tvarka negalioja didesnėse šalyse, kur oro uostai ypač dideli (nors kiek teko patirti, neretai galima vadovautis tomis pačiomis taisyklėmis), tačiau Lietuvoje, kur oro uostai mažyčiai, netgi Baltijos šalyse, mano išbandyti triukai ir patarimai puikiai veikia.

Kodėl man tas laiko taupymas tiek aktualus? Nes dažniausiai, kokie 9 skrydžiai iš 10, man išpuola taip anksti ryte, kad miegas atrodo taip, lyg būtum padėjęs galvą ant pagalvės ir po akimirkos pakėlęs. Todėl kuo mažiau laiko man reikės oro uoste, tuo daugiau laiko, reiškia, turėsiu… miegui!

Taigi, kad jau taip sutapo, jog kitą savaitę kraunuosi kuprinę į Suomiją, kur, sako, žiemą šilčiau nei Lietuvoje kartais būna, dalinuosi savo patarimais, padėsiančiais sutaupyti laiko ir jums.

 1. Įvertinkite laukiančią dienotvarkę. Pavyzdžiui, viena oficiali vakarienė visiškai nereiškia, kad reikia įsidėti kelias palaidines ar marškinius. Jeigu numatyta, kad teks dirbti iki vėlumos ar bendrauti su verslo partneriais, tikrai neverta įsidėti daug drabužių laisvalaikiui, nes jo neturėsite. Atidžiai pasižiūrėkite, kas laukia, kokie orai ten, kur skrisite, ir pagalvokite, ką veiksite vienu ar kitu metu, ar turėsite laiko persirengti. Jei ne – imkite mažiau, kaip aš sakau, rimtų drabužių. Tačiau visuomet praverčia papildoma pora kojinių ar dar vieni apatiniai.
 2. Jei bijote, kad drabužiai susilankstys, ir lagaminą bei papildomą bagažą planuojate imti dėl šios priežasties, rekomenduoju vežamus drabužius susukti į ritinius. Šitaip jie neįgauna ryškių lenkimo žymių, o dažnu atveju – net nesusilamdo. Ir, galop, kone kiekviename viešbutyje yra lygintuvai, tad tiesiog nepatingėkite prireikus perbraukti per drabužį kartą ar du lygintuvu vietoje to, kad vežtumėtės lagaminą.
 3. Visą kosmetiką, higienos priemones pakuokite paskutinius, kad jie būtų kuprinės viršuje. Ir pakuodami nepamirškite, kad privalote šiuos produktus įdėti į užspaudžiamą maišelį, priešingu atveju oro uoste teks lakstyti ieškant tokio ir susimokėti kokį eurą ar du už vieną vienetą. Aš įprastai susidedu viską į tokį maišiuką, palieku vonioje ir prieš pat iškeliaudama į oro uostą – susidedu į kuprinę.
 4. Ar pamenate taisyklę, kad maksimalus skysto produkto dydis lėktuve – 100 ml? Nebandykite apgauti sistemos, nes užtruksite tikrai ilgiau, kol oro uosto tarnautojas prašys jūsų atsegti kuprinę, atras, kas užkliuvo, pažiūrės smerkiančiu žvilgsniu, grąžins jūsų kuprinę atgal į eilę prie rentgeno ir t.t. Išimtys yra taikomos keliaujantiems su mažais vaikais (kai kada), šito reikia teirautis oro uoste. Be to, visada norimą skysčio kiekį galėsite nusipirkti oro uoste. Taip, bus brangiau
 5. Jeigu skraidote dažniau, tikrai žinote, kokie batai jums keliaujant per saugumo patikros vartus necypia lyg išprotėję ir nesugrąžina jūsų atgal. Rinkitės tokius. Tas pats galioja ir drabužiams – rinkitės tokius, kuriuos paprasta sluoksniuoti, kurie patogūs visais atvejais ir… tokius, kuriems nereikia diržo! Ypač tą rekomenduoju tais atvejais, kai skrendate ne vienai dienai ir vakare grįžtate namo, o turite galimybę nakvoti. Juk, galų gale, apsirengti taip, kaip prideda, galite ir, pavyzdžiui, lėktuvo tualete.
 6. Papuošalai, laikrodžiai, plaukų segtukai – viskas palauks. Nes, nepamirškite, kad laiko užsidėti viską, ką norite, turėsite ir tada, kai praeisite saugumo patikros zoną. O jeigu teks svarstyti, kas čia cypia, nusiiminėti viską vieną po kito, vėl – užtruksite ilgiau.
 7. Kompiuteris visuomet turi būti ištrauktas iš kuprinės ir įdėtas į atskirą dėžutę saugumo patikroje. Pasiruoškite tam iš anksto ir nereikės gaišti savo laiko ir gaišinti kitų. Jei vežatės daug technikos, siūlau visgi atkeliauti į oro uostą anksčiau, mat gali būti, jog ją bus nuspręsta patikrinti. Pvz., veidrodinio fotoaparato objektyvą atskirti nuo korpuso ir pan.
 8. Striukės, paltai – visi viršutiniai drabužiai saugumo patikroje privalo būti nuimti, sudėti į dėžutes ir atlaikyti saugumo patikros rentgeną. Nesistebėkite, nevartykite akių, o tiesiog dar stovėdami eilėje prie patikros nusivyniokite šaliką, atsisekite striukę ir pasiruoškite.
 9. Patikrinkite kišenes. Gal netyčia jose liko smulkių, metalinių daiktų, telefonas ir t.t.? Išsiimkite viską ir sudėkite į dėžutę prie savo daiktų, priešingu atveju teks grįžti atgal ir saugumo patikros vartus įveikti dar kartą.
 10. Daugumoje atvejų, o Lietuvoje tikrai, prie saugumo patikros privalote pateikti savo skrydžio bilietą. Tad nesugrūskite jo niekur giliai. Užsienyje variantai įvairūs, pvz., tam, kad patektumėte į saugumo patikros zoną, privaloma nuskenuoti jūsų bilietą ar patikrinti tapatybę.
 11. Jeigu keliaujate į trečiąsias šalis, tokias, pvz., kaip JAV ar Australija, turėkite mintyje, kad maisto atsargas teks palikti Lietuvoje. Bijodami įvairių parazitų, bakterijų ir t.t. invazijos ir pasekmių iš to, šios šalies tarnautojai labai griežti. Jeigu keliaujate Europoje, galite pasiimti užkandžių, sumuštinių ir t.t. Beje, pavyzdžiui, skrendant su LOT (lenkų avialinijom) visai apsimoka pirkti maistą ore. Gaunasi net pigiau nei oro uoste.

Tiek tų mano patarimų, kaip taupyti laiką. Tikrai pažadu papasakoti apie dalykus, kurie būtini lėktuve, kitame įraše. O video, kuris žemiau, rasite mano patarimus, ką įsimesti į lagaminą tuo atveju, jeigu apsistoti teks oro uosto viešbutyje (ar bet kuriame paprastesniame ekonominės klasės viešbutyje). Prašau į jį žiūrėti iš tos išlepintos merginos pozicijų, kuriai už viešbučius moka tie, kurie kviečia bandyti automobilių. Tad jūsų dėmesiui, toks svilstelėjęs video „5 dalykai, kurių galite nerasti viešbutyje“.

 

3 thoughts on “11 patarimų, kaip elgtis oro uoste, kad sutaupytumėte laiko”

 1. Gaila, kad šių patarimų neradau anksčiau :D Niekada nesu skridusi su rankiniu bagažu tik, tik su registruotu ir neseniai keliavome į Londoną. O į rankinį bagažą prisidėjau ir kaukių plaukams, ir kvepalų nu ir ką :) teko atsisveikinti su brangiausiais pirkiniais :( žiopla ;/

 2. Mano patarimas būtų neprisikrauti per daug, susidėlioti drabužių derinius, kad nereiktų sukti galvos ir nebūtų per daug nereikalingų rūbų su mintim, kad gal prisireiks. Naktinių paprastai užtenka vienų, apatinio trikotažo imu tiek, kiek kelionėje dienų +1, tam nenumatytam atvejui..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.