Kur buvęs, kur nebuvęs – paskutinis žiemos mėnuo prasidėjo. OMG, kaip džiaugiuosi, kad pagaliau šaltasis periodas eina į galą ir tuoj prasidės automobilių sezonas, bėgiojimo lauke sezonas ir šviežių daržovių sezonas. Trys dalykai, kurių man labiausiai trūksta šiuo metu ir kurių labiausiai laukiu.

Ir pamaniau, kad verta pasidalinti dalykais, kuriuos mėgau sausį. Ir tai nebus kažkokie produktai, maistas, ar pan. – tai bus apskritai viskas, kam dėjau didelį riebų like. Tiesa, kadangi tai pirmas kartas, sausis – reliatyvus ir ribos jo šiek tiek toliau nei kalendorius rodo.

Muzika

Didžiąją dalį sausio žingsniuoju į darbą pėsčiomis ir, aišku, čia labai svarbu muzika. Kadangi pasikeičiau išmanųjį telefoną ir radijo imtuvo jame nebeliko, vienintele išeitimi man tapo programėlė, naudojanti mano mobiliojo ryšio duomenis, tačiau leidžianti klausyti radijo stočių visame pasaulyje. Tad Android naudotojams rekomentuoju Radio FM. Programėlė nemokama, todėl kartas nuo karto pasileidžiant ją išmetama reklama, bet čia – apie 30 tūkstančių radijo stočių. Greta kiekvienos nurodytas ir sunaudojamas duomenų srautas per minutę, todėl galite pasiskaičiuoti, kiek duomenų vidutiniškai sunaudosite, ir planuoti savo pasivaikščiojimus.

Taip bevaikščiodama ir klausydama radijo (beje, suomiško, nes užknisa mažiau, kai reklamų nesupranti), atradau šitą dainą (Vice – Steady 1234 ft. Jasmine Thompson & Skizzy Mars), kurios niekaip negaliu atsiklausyti. Atrodo, net energijos žingsniuose daugiau atsiranda.

Sportas ir sveikata

Muzika man svarbu ir sportuojant, ne tik vaikštant pėsčiomis ar bėgiojant. Todėl kažkada sumąsčiau, kad tikriausiai įmanoma sportuoti šokant. Ir pradėjau gūglinti. Paieškos mane nuvedė iki šio kanalo, kurį visą noriu rekomenduoti tiems, kuriems įdomu pasižiūrėti, kas šokama vaizdo klipuose, ir išmokti judesių, rodomų žingsnelis po žingsnelio. Čia ir Justin Bieberis, ir Rihanna, ir visi kiti dabar populiarūs atlikėjai su savo dainomis. Ir cardio, beje, geras, tų judesiukų mokantis.

Iš savo jau girtų ne kartą dalykų galiu rekomenduoti Blogilates ir jos sukurtus intensyvius pratimus, žymimus „PIIT28“ trumpiniu. Įprastai tai reiškia, kad turite 7 pratimus, juos kartojate, pratimui skirta 45 sekundės, poilsiui 15 sekundžių. Ir jeigu tai vienintelis dienos sporto pratimas, turite seriją pakartoti 4 kartus. Turiu pasakyti, kad šitie – tikrai žudikai ir tikrai juntami. Dalinuosi čia vienu video, kuris aktualus visoms, norinčioms turėti gražią, apvalią sėdimąją.

Kalbant apie mitybą, sveiką gyvenseną ir kitus dalykus, tikrai rekomenduoju savo jau perskaitytą Ilkos Rae Adams knygą „Super maistas“. Ne tik dėl receptų, o dėl to, kad perskaitęs imi suvokti, kaip valgyti, ką valgyti, pradedi pamažu atsirinkti gerus ir prastus produktus, juos derinti ir tiesiog gyventi kitaip. Ir, kas svarbiausia tos žinios tikrai veikia. Pvz., kas galėjo žinoti, kad deginantiems riebalus pravartu turėti bent 20 minučių cardio treniruotę rytais, arba kad baltieji ryžiai – ne toks ir sveikas maistas?

Filmai

Pasikartosiu, mat apie šitą filmą rašiau visą atskirą blogo įrašą, tačiau tai vienas tų atvejų, kai žiūrėčiau dar, dar ir dar. Ir mielai skaityčiau. Kalbu apie filmą „Fantastiniai gyvūnai ir kur juos rasti“. Žinau, kino teatruose nerodo, bet, esu tikra, filmas yra online platformose, galbūt jau yra išleistų ir DVD. Imkite, žiūrėkite ir išsisaugokite, nes man vien pavadinimą prisiminus atrodo, kad antro tokio, taip stipriai užkutenančio fantaziją, nebus dar mažiausiai iki 2018 m., kai pasirodys kita šio filmo dalis. Jis toks geras, kad berašydama šį įrašą užsimaniau jį pasižiūrėti dar kartą.

Sausio mėgstamiausiomis knygomis galiu skelbti visą Hario Poterio seriją. Ačiū „Alma Littera“ tinklui priklausančiam Knyguklubas.lt, kuris leido man įsigyti visą rinkinį kaip niekada pigiai ir pagaliau įsirašyti faktą, kad turiu šias knygas ir jas perskaičiau, prie gyvenimo pasiekimų. Ir prie geriausių gyvenimo dalykų. Beje, knyguklubas.lt galiu rekomenduoti dar ir todėl, kad jie ne tokie agresyvūs, kai užeini į puslapį, kur kas subtilesni ir paprastesni nei Knygos.lt. Pastarosios, anksčiau žavėjusios, dabar vis labiau erzina dėl visokių reklamų, iššokančių pranešimų ir šiukšlyno, kuriame nebegali rasti to, ko reikia. Vis dar ten perku, tačiau kas kartą – susiraukusi.

Blogai ir vlogai

Pirmasis atradimas, kurį pamačiau savo instagrame – Vilda iš Fill The Life. Instagrame akį patraukė puiki nuotraukų kokybė ir daug jausmų už jų. Užsukau į blogą ir atradau sau įdomius pokalbius su žmonėmis, pamąstymus sveiko žalio maisto klausimais, keliones. Ir, kas svarbiausia, mane ypač traukia ramybė, atrodo, kiaurai ekraną sklindanti tiesiai iš Vildos blogo. Tikrai rekomenduoju!

Dar vienas sausio atradimas – Viktorijos Daugiau nei virtuvė. Iš tiesų, tai jos blogą buvau atradusi iš karto po kalėdinio blogerių vakarėlio ir pradėjau skaityti. Turinio ten labai daug, tačiau, kas man labai patinka, Viktorija daug kalba apie save, laiką sau, balanso atradimą, savęs susirinkimą iš trupinėlių, kai jau visiškai išsibarstai, apie mamystę. Pastaroji dalis man dar neaktuali, tačiau pasiskaityti, kaip gyvena, kuo tiki ir kvėpuoja kiti – visada įdomu. Tai tarsi savotiškas žurnalas, kurį nusičiumpi pietų metu ar atradusi pertraukėlę, kad pasisemtum kitų išminties.

Vlogų pastaruoju metu žiūriu daugiau nei daug (ir vis dar liūdžiu, kad Casey Neistat nustojo kurti). Viena mano mėgiamų vlogerių po praėjusių Kalėdų – Gabrielė Gžimalaitė. Ją jau gyriau savo mėgstamiausių instagramerių blogo įraše, tačiau verta atskirai dėmesį atkreipti į jos kasdienybę, užfiksuotą vloguose. Skanu, gražiai nufilmuota, pateikta nesimaivant ir pasidalinant naudingais dalykais. Žodžiu, kai tik Gabrielė išleidžia naują video, tuoj bėgu žiūrėti.

Tarp mano pamėgtų, kalbančių automobiline ir aktyvaus sporto tematika – Adam LZ. Man silpna per kelius darosi kartais, kai pamatau jo merginos ir jo garažą, kuriame tik kabrioletas neturi saugos lankų ir nėra sportinis. Kaip bebūtų, jeigu automobiliai, autosportas, automobilių kultūra jums nesvetimi -užsukite.

Dar vienas Youtube kanalas ne visai atitinka vlogų kategoriją. Nepaisant to, labai noriu rekomenduoti pasižiūrėti. Ypač jeigu esate keliautojai širdy ir neretai atsibundate su mintimi, ėt, viską mesti ir leistis kur akys veda. Čia – apie tokius. Ir ačiū Dylanui Magasteriui, kuris kuria pačius įdomiausius pasakojimus apie žmones, gyvenančius kemperiuose, miškuose, nedideliuose namukuose, vienkiemiuose ir t.t.

Ir dar vienas vlogeris, šįkart iš Rusijos – Stilov daily. Paprastas vaikinas, rodantis savo gyvenimą, susijusį su automobiliais, autosportu ir t.t. Nieko labai ypatingo, netgi sekėjų – ne tiek daug. Bet man kažkaip patinka nuoširdumas ir paprastumas. Na, ir, žinoma, meilė automobiliams.

Veikla

Šitai, sakyčiau, yra ir smagu, ir drauge – visiška vargo vakarienė. Visgi pagaliau sėdom planuoti geriausio, vienintelio tokio ir nerealiausio Baltijos šalyse – Chill’n’Grill 2017. Aš galiu jums pasakyti tiek, kad mažai miegam (bent dalis iš JDM.lt) jau dabar, tačiau turim pradėtą dėlioti programą, visą komunikacijos planą, turim vietą, datą, naujienų žiūrovams ir dalyviams ir dar belenkiek idėjų bei norų, kad šiemet festas būtų tikrai wow. Kol kas galiu pasakyti tik tiek, kad finišo tiesė – birželio 23-25 d., per Jonines. Ar pasakiau per Jonines? Turėjau mintyje Čilengrilines!

Maistas

Apie savo mėgiamiausius tris sveikus patiekalus rašiau atskirą įrašą, bet atskiro paminėjimo nusipelno ir kompanija Mixbox.lt. Man visuomet smagu, kai lietuviai imasi verslo ir kai imasi ne tik tie, kurie gyvena Vilniuje ir kuriems, sakykim, verslumas dažnai įaugęs į kraują, bet ir tie, kurie gyvena mažesniuose miestuose. Mixbox.lt įkūrėjai dirba iš Ukmergės ir bando visomis išgalėmis paskatinti lietuvius maitintis sveikiau, dalytis mitybos planais, užkandžiais ir t.t. Tobulėti dar tikrai yra kur, tačiau jausmas, kai už tave yra pagalvojama apie tai, ką tu gali įsidėti sau į pilvą – nuostabus. Aš apskritai esu dėkinga už savotišką paskatinimą imtis sveikos mitybos, už ugdomą valią ir spyrį į šikną raginant pasidomėti sveikais dalykais giliau ir plačiau.

Kas toliau?

Tikiuosi, kad vasario mėgiamiausiųjų įrašas bus kur kas gausesnis (nes pasistengsiu daugiau prisiminti). Ir tikiuosi, kad pavyks įgyvendinti visus savo užsibrėžtus norus ir tikslus. Pavyzdžiui, 42 dienas maitintis sveiku, kokybišku maistu ir nečytinti, daugiau miegoti ir bent kartą per savaitę sukelti po vieną video blogą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *