Per dvi dienas nubėgau beveik 15 kilometrų ir dabar, kol sėdžiu ir rašau šitą blogo įrašą, atrodo, šlaunų raumenys sustings amžiams. Bėgimas man kaip kokia meditacija ir kartais, net suvokdamas, kad esi pavargęs, vis tiek užsiriši sportbačių raištelius ir leidies bėgt. Iš pradžių gal kaip meška ar raišas šuo, o nuo antro kilometro – visai pusėtina gazelė.

Bet ne apie bėgimą aš čia, o apie dvi programėles, kurios pastaruoju metu nepranyksta nuo mano telefono darbalaukio. Kalbu apie „My Fitness Pal” ir „Endomondo”. Viena padeda suvaldyti kalorijas, kita – kaip juokauju aš – valgyti daugiau. Ir tuoj paaiškinsiu, kaip aš jas abi naudoju, o mano paaiškinimas, tikiuosi, palengvins gyvenimą ir jums.

„My Fitness Pal” iš principo yra programėlė, padedanti stebėti, ką valgote, skaičiuoti ir išsiaiškinti, ar gaunate tinkamą skaičių visų elementų. Programėlė registruojantis leidžia nusistatyti norimus tikslus ir pasirinkti, jei metate svorį, kiek, pavyzdžiui, norite numesti gramų per savaitę. Pagal turimus parametrus, kaip amžius, aktyvumas, svoris, ūgis, nustatyti tikslai, „My Fitness Pal” suskaičiuoja dienos kalorijų normą. O toliau – viskas labai paprasta. Valgot, pildot programėlėje įrašus. Man žiauriai patinka, kad daug ką galima įsivesti tiesiog skenuojant brūkšninius kodus ir nurodant suvalgytą kiekį.

Programėlėje galima pasirinkti režimą, leidžianti diagrama atvaizduoti, kiek kalorijų teko kuriam dienos valgymui. Ir štai aš su savo visomis problemomis taip stebėdama išsiaiškinau, kad dauguma mano suvalgomo maisto – visokie užkandžiai. O tada verkiu vakare, kad valgyti noriu, o kalorijų nelikę. Šią savaitę pasižadėjau sau pasigaminti maisto visai dienai. Bet apgavau pati save – tai bandysiu gamintis kitą savaitę.

Programėlėje galima pasižiūrėti ir kaip sekasi skaičiuoti angliavandenius, riebalus ir baltymus, taip pat detaliau žvilgtelėti, ko viršyta, ko trūksta. Naudinga informacija ir tiems, kurie nori priaugti svorio, ir tiems, kurie nori jo numesti arba nesupranta, kur šuo pakastas, kad pokyčių ant kūno nesimato.

Ir tiesa ta, kad kas kartą, kai šita programėlė leidžia „užbaigti dieną“, jums parašo, kiek sversite po penkių savaičių, jeigu valgysite ir elgsitės taip, kaip elgėtės šiandien. Kai likusių kalorijų skaičius raudonas, deja, prognozės nedžiugina. Dėl šios priežasties palikta skiltis sportui.

Šiaip, mėginau pildyti ranka, rinktis pratimų sąrašus. Bet kartais, pavyzdžiui, einant sparčiau ar lėčiau pėsčiomis, darant įvairių pratimų serijas, apskaičiuoti, kiek ir ko sudega, sunku. Ir taip bemaigydama „My Fitness Pal” suradau, kad ši – tadadam! – sinchronizuojasi su žymiąja „Endomondo” programėle.

Ją, esu tikra, matėte ne kartą ir ne du, galbūt netgi išbandėte. Programėlės esmė – susivesti savo duomenis, nusimatyti tikslus ir… sportuoti! Pratimų čia gausu, nemaža dalis yra tokių, kurie neparemti GPS signalu, todėl galima, pvz., pasirinkti aerobiką ar pilates ir pašokinėti namie. Aš, pvz., labai dažnai šią programėlę naudoju paprasčiausiai eidama ilgesnius atstumus pėsčiomis, visada bėgiodama, važiuodama dviračiu.

Kiekvieną kartą programėlė skaičiuoja sudegintas kalorijas ir… jas prideda prie tų, kurios numatytos kaip dienos norma „My Fitness Pal” programėlėje. Tai reiškia – daugiau sportuoji, daugiau valgai. Na, taip banaliai, jeigu jums maistas skanus, kaip ir man. Tai… Šokolado plyta? Viso labo geri 6 km bėgimo. Nusidėjot su bandele – apie 4 km bėgimo. Čia aš kartais taip skaičiuoju, kai nusidedu sąmoningai, o tada bėgu sudeginti to, dėl ko nusidėjau.

Nauda akivaizdi. Nes viena programėlė moko valgyti teisingai, o kita – sportuoti atperkant nuodėmes, kas galiausiai virsta įpročiu. Pavyzdžiui, per kovą nuėjau ir nubėgau 69 kilometrus ir sudeginau 6500 kalorijų. Tiesiog puiku!

P.S.: ar paminėjau, kad abi programėlės bazinius reikalus (kurių absoliučiai užtenka) leidžia atlikti nemokamai, o „Android” naudotojai (neturiu iOS įrenginių) jas gali nemokamai atsisiųsti iš Google Play? Jei ne, tai miniu! Ir, beje, ten galime susidraugauti :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *