Tas jausmas, kai pa-ga-liau tau atostogos ir tu esi ties visais mirtinais ir degančiais darbais sudėliojusi taškus, yra kažkas nepakartojamo. Taip man dabar. Per tą laiką, kol mano bloge nesulaukėte nė vieno įrašo, nutiko štai kas:

  1. Užsibaigė šių metų Chill’n’Grill festivalis. Tas, dėl kurio paskutinį mėnesį miegojau po penkias valandas ir tas, dėl kurio pastarąjį pusmetį neturėjau nė vieno laisvo savaitgalio. Tas, dėl kurio tas penkias paras, kai ruošėmės festivaliui, jis vyko ir kai po jo mėginau suspėti viską, ką atidėliojau, miegojau viso labo 22 valandas.
  2. Mamos katės kačiukams suėjo du mėnesiai su trupučiu. Jie nuostabūs.
  3. Nuskridau į Austriją, kur buvo pristatytas atnaujintas Nissan Qashqai, o dar prieš tai – į Švediją, kur pasižiūrėjau į Škoda Karoq.
  4. Prirašiau dešimtis tūkstančių ženklų, keliasdešimt straipsnių, prikalbinau dešimtis žmonių, susipažinau su dešimtimis naujų veidų.

Ir per tą laiką prisikaupė nemažai dalykų, apie kuriuos noriu jums papasakoti. Tad per atostogas, kurios man tęsiasi iki liepos 11 d., pamėginsiu spėti viską, kas jau kurį laiką guli ant mano rašomojo stalo ir bado akis.

Vienas tokių dalykų: Švenčionių vaistažolių fabriko Elegance arbatos. Gavau laiškelį su fabriko atstovės pasiūlymu išbandyti, ir, aišku, sutikau, nes nėra naujo dalyko, kuris man nebūtų įdomus. Bet, nemeluosiu, perskaičiusi informaciją, pateikiamą prie šių arbatų, žiūrėjau skeptiškai. Esu žmogus, kuris dieną pradeda kavos puodeliu. Ir tada būtinai dar reikia antro puodelio.

Per visą dieną, jeigu stipriai valdausi, išgeriu 3-4 kavos puodelius ir stengiuosi gerti kiek įmanoma daugiau vandens. Bet tas kiek „kiek įmanoma“ yra toks, kad ant stalo turiu pusės litro buteliuką ir nuolat skaičiuoju, kokia padėtis. Tokią sistemą įsivedžiau po to, kai supratau, kad oda tokia sausa, jog net šerpetoja, lūpos ištisai sudžiuvusios, o apie virškinimą net nekalbu. Prastas. Į va tokią gyvenimišką makalynę atėjo ir Švenčionių vaistažolių fabrikas su dviejų rūšių arbata – Elegance-1 rytui ir Elegance-2 vakarui.

Sudėtis ir kaip gerti

Kalbant apie arbatos vaizdą, kartono pakuotė niekuo nesiskiria nuo įprastų Švenčionių vaistažolių fabriko – stačiakampė, spalvota, o viduje 24 arbatos pakeliai be virvelių. Kur kas įdomesnis pakelių turinys. Kaip man aiškino fabriko atstovė, Elegance-1 arbatą reikia gerti rytais, mat ji suteikia žvalumo ir greitina medžiagų apykaitą, Elegance-2 arbata skirta vakarui, mat nuramina tiek virškinimo traktą, tiek galvą.

Didžioji Elegance-1 arbatos dalis – kinrožių žiedai. Jie sudaro per plauką daugiau nei trečdalį viso pakelio. Tuomet kiek mažesnė, tačiau taip pat viena pagrindinių, dalių – Pu-Erh arbata, kuri, sakoma, pasižymi ryškiu skoniu. Tuomet seka obuolių vaisiai, kiaulpienių šaknys, ožragių lapai ir kitkas. Jei norite perskaityti visą sudėtį, galite paspausti čia. Veiklieji produktai, apie kuriuos kalba fabrikas, sudaro labai nedidelę dalį. Pavyzdžiui, kolamedžių riešutų čia 3%, kambodžinių garcinijų vaisių (atsakingi už riebalų ir cholesterolio skaidymą) ekstrakto – 1%, o L karnitino (ar kada matėte arbatą su juo?) – 0,5%.

Pagrindinę vakarinės arbatos Elegance-2 dalį sudaro senų lapai – beveik pusę. Tuomet kvapo ir skonio suteikia pipirmėčių lapai, obuolių vaisiai, saldžiųjų pankolių vaisiai, kmynai bei ramunėlių žiedai ir krapų vaisiai – visa sudėtis čia. Kitaip nei pirmosios arbatos atveju, čia visos sudėtinės dalys yra atsakingos už visokius organizmo procesus. Tarkime, senų lapai šalina toksinus, neleidžia kauptis dujoms ir pan. Pankoliai, kmynai, pipirmėtės ir ramunėlės – ramina virškinamąjį traktą ir t.t.

Visgi kaip suprantate iš veikliųjų medžiagų, čia jums ne kokie nors shotukai iš sportininkams skirtų papildų lentynų – norite efekto, reiškia, turite gerti nuolatos. Ir I mean it – nuolatos. Šiuo konkrečiu atveju, kaip rekomenduoja Švenčionių vaistažolių fabrikas, ryte ir vakare.

Kaip gėriau aš

Kaip ir minėjau – aš esu visiškai kavos žmogus. Man gera kava yra kažkas, dėl ko net seilės burnoje pradeda kauptis. Todėl rytinę arbatą gėriau būdama darbe, po pirmojo kavos puodelio. Užsiplikydavau paketėlį puodelyje ir tiesiog išgurkšnodavau, o tuomet, bėgant dienai, gurkšnodavau vandenį ar kavą.

Štai vakarinę arbatą aš išbaigiau pirmąją. Bet dėl to pati kalta – plikydavausi į litrinį arbatinį du paketėlius iš karto iš gurkšnodavau visą vakarą. Tiek man patiko tas ramunėlių, pankolių, pipirmėčių skonis.

Kodėl negerdavau taip pat ryto arbatos? Nes neturiu darbe tokio dydžio arbatinio ir drauge dėl to, kad turiu liūdną istoriją su kinrožės žiedais. Jie priverčia nusidažyti visą arbatą raudonai ir aš, kai kur nors svečiuose reikia pasirinkti, kokią arbatą gersiu, visada skubu pasakyti „tik ne raudoną“. Kažkada, būdama niolikos, nusprendžiau, kad gersiu liekninamąją arbatą. Aišku, sudėtimi nesidomėjau, bet ko joje buvo per akis, tai kinrožių. Ir nuo to laiko tiesiog negaliu pakęsti tų kinrožių. Salomėja rašė, kad raudona arbata prėskoka – aš jos žodžiams pritariu visu 100%.

Kaip veikia

Man atrodo, kad jeigu pastebi, jog nauji daiktai veikia, reiškia, kad kažkas ne visai tvarkoje. Todėl kai sulaukiau el. paštu klausimo, koks poveikis, pasimečiau.

Pagalvojau, kad – jokio. Bet pasidžiaugiau, kad arbata smarkiai prisideda prie suvartojamų dienos skysčių kiekio, nes tas man – labai svarbu. Pasirašinėjome laiškais, Švenčionių vaistažolių fabriko atstovė paliūdėjo, kad poveikio nejaučiu, mat jai – jis tikrai justi.

O aš, užbaigusi pirmąsias pakuotes, iš inercijos įsigijau dar porą pakuočių. Išgėriau jas. Ir užmiršau pasipildyti atsargas, o tada ir pajutau, kad realiai – arbata veikia. Nes jeigu gerdama nejaučiau nei dieglių, nei kažkokio sunkumo po maisto, tai kai nustojau gerti arbatą, situacija tapo prastesnė. Negaliu pasakyti, kad pasikeitė kardinaliai, bet žinot, tiesiog pradėjau jausti, kad turiu tą virškinamąjį traktą.

Visi taškai ant „i“

Tad jeigu taip paprastai – turite šias arbatas paversti savo kasdiene rutina, kad galėtumėte pasakyti, jog jos tikrai veikia. Mėginimas gerti retkarčiais, priešokiais nepadės ir neturės jokios įtakos jūsų organizmui bei darniai virškinamojo trakto veiklai.

BET jeigu Elegance-1 ir Elegance-2 arbatos taps kasdienos dalimi, tikrai pajusite ir tai, kad oda tampa gražesne, ir tai, kad visas jūsų virškinimas taps darnesniu. Ypač jei galėsite negalvoti apie kinrožes ir raudoną arbatos spalvą bei specifinį skonį rytais. Sakyčiau, mano svajonė būtų, jei Švenčionių vaistažolių fabrikas išleistų kito skonio Elegance-1 arbata. Jeigu su kinrožėmis sutariate, pamirškite šiuos kelis sakinius, nusipirkite patys mažiausiai po du pakus vienos ir kitos arbatos, ir pamėginkite. Skysčiai visada gerai.

2 thoughts on “Elegance arbatos, arba – ar kada ragavai arbatos su karnitinu?”

  1. As esu girdejusi, kad arbatos padeda ir visokia prostatos, inkstu ligas gydyti.. Neaisku kiek galima tiketi, gal geriau su gydytoju tartis, bet profilaktiskai turbut nepamaiso.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.