Monday Funday! Bent jau kol atostogos – tai tikrai. O smagiausia yra tai, kad į paskutinę atostogų savaitę įsipainioja ir liepos 6-oji, valstybinė šventė, tad į darbą grįžtu tik antradienį. Dievinu, kai darbo savaitė prasideda nuo antradienio. Dar labiau dievinčiau, jeigu galėčiau savo darbo savaites reguliuotis pati ir, pavyzdžiui, darbo dieną pradėti 11 valandą, o užbaigti – kad ir 2 nakties.

Ta ilga įžanga į tekstą apie mano atradimus ir rekomendacijas birželį. Pastarasis buvo toks intensyvus, kad pasibaigus Chill’n’Grill gulėjau lovoj ir galvojau, kad atrodo, jog ne vienas, o visu du birželiai išgyventi.

Klaipėda. Memel Motor Fest.

Pavyzdžiui, birželį keliavome į Memel Motor Fest Klaipėdoje. Iškeliavau su savo rožine Corolla, tai, reikia pasakyti, jai čia buvo pirmas ne pačios organizuotas renginys. Kažkoks smagus jausmas, turiu pasakyti, važiuoti 600 km per vieną dieną su žeminta mašina, žiūrėti visokių duobių duobelių kelyje, vengti provėžų, dar – kelio įdubimų, kurie keli vienas po kito priverčia automobilį taip įsišokčioti, kad, atrodo, arkose liks pusė galinių padangų.

Klaipėda, šiaip jau, nėra pats draugiškiausias miestas žemintoms mašinoms. Gatvės ten gana lygios, bet iš proto gali išvesti greičio ribojimo kalneliai, vadinamieji „gulintys policininkai“. Jei visuose miestuose jie per visą gatvės plotį, tai čia – keli guzai vidury juostos. Ir nei tu juos apvažiuosi, nei ką – turi rikiuotis į juostų vidury ir lįst tarp jų. Tai va, man nepavyko.

Marius Bendzelaukas (Marben.lt) yra bene vienintelis, kuris gali pagauti tikrąją mašinos spalvą.

Memel Motor Fest, jei niekada jame nebuvote, yra vienos dienos renginys, skirtas patiems įvairiausiems automobiliams, motociklams ir netgi ne tik automobiliams. Kol rašiau šitą blogo įrašą, spėjau sumontuoti ir video iš šio renginio, todėl galite paprasčiausiai pasižiūrėti į visą tą kelionę mano akimis.

Talinas. Stancest 2017

Dar vienas automobilių kultūros renginys, šįkart Estijoje. Estai (kaip ir latviai) tam tikrais atžvilgiais vadinamojoje Stance kultūroje žingsniu lėtesni nei lietuviai. Nežinau kodėl, bet tiek į Estiją, tiek į Latviją vėliau ateina visos mados, jie lėčiau pritaiko tai, kas šviežia ir įdomu, elgiasi konservatyviau, ilgiau užtrunka ieškodami dailių sprendimų ir t.t. Bet kadangi Talinas ir Suomija greta, o suomiai – ne tik užtektinai lėšų turinti, bet ir automobilius nuo seno mylinti, tauta, į Stancest verta važiuoti vien dėl stiprių užsienio projektų. Ta pati Rusija – čia pat.

Bet turiu prisipažinti, kad pasidėlioję maršrutus, paskaičiavę laiką ir, ypač, pasidėlioję biudžetą supratome, kad finansiškai gana prabangu lakstyti į tas keliones. Todėl buvome nusprendę, kad nevažiuosime į Estiją, kol organizatoriai nepapostino Roberto Toyota Carina E ir nepažadėjo, kad ši tikrai atvyks. Neliko kur dėtis. O atvykusi dar ir gavau garbės pabūti renginio teisėja.

Įdomiausia yra tai, kad požiūris į tai, kaip žiūrima į automobilius, visiškai kitoks nei Lietuvoje. Pavyzdžiui, renkant kokį nors Best Fitment ar Best Stance atsižvelgiama tik į santykius tarp ratlankių, ratų arkų kraštų ir t.t., o bendra automobilio išvaizda – kažkur šiknoj (atsiprašau). Džiaugiuosi, kad Lietuvoje tiek JDM.lt, tiek kiti verčia automobilistus kartelę kilstelėti ir į savo automobilį žvilgtelėti iš šalies – neužbaigti projektai prizų čia negauna.

Sunku vienareikšmiškai įvertinti vietos pasirinkimą. Kaip ir OK, kad buvo dvigubas formatas: geriausi automobiliai po stogu, patalpoje, silpnesni – lauke. Tačiau po stogu buvo surinkta daugiau nei tilpo, todėl išstatyti automobilių taip, kad būtų gerai fotografams, nepavyko – visa rikiuotė gavosi kaip kokioj Akropolio aikštelėje. Kaip ten bebūtų – visai smagu būtų nukeliauti su didesne kompanija.

Viena, Austrija

Čia – darbinė kelionė, bet turiu prisipažinti, kad Vienoje dar nesu buvusi. Tai kažkaip smagiai nuteikė istorinis miestas ir jame surengta atnaujinto Nissan Qashqai ir Nissan X-trail premjera. Tiesa, Vienos taip ir nepavyko pamatyti – mus apgyvendino industriniame rajone, todėl su Ilona įveikėme tiltą per Dunojų ir atgal. Užtrukome valandą. Nuotraukoje – 57 aukštų pastatas, kuriame sporto klubas, viešbutis, loftai ir kitkas. Vaizdas – nerealus. Beje, ir tiltas TAS, kurį įveikti dukart prireikė kone valandos.

Chill’n’Grill 2017. Daugai, Alytaus rajonas

Apie šį renginį man sunku kalbėti objektyviai, mat viskuo, kuo galėjau, prisidėjau prie jo atsiradimo ir įgyvendinimo. Nebuvo lengva, turiu prisipažinti, dėl komandinio darbo ypatumų. Turiu blogą savybę, kad darbai, kurie greiti, turi būti padaryti čia ir dabar. Todėl vos tik matydavau, kad kažkas nevyksta, imdavau, ir padarydavau pati. Finale – per paskutines penkias paras, per kurias ruošiausi festivaliui, jis vyko ir po jo, kai stengiausi pabaigti visus darbus, miegoaju 22 valandas. Pavargau taip smarkiai, kad atrodė, jog dar truputį, ir subyrėsiu gabalais.

Nepaisant mano meilės automobilių kultūrai, man sunku suprasti, kodėl šiemet aštriausia tema tapo alkoholis. Tiksliau, eilės dėl to, kad tikrinome važiuojančius į festivalį griežčiau nei įprastai. Finale turėjome ilgas eiles ir kalną besipiktinančių dėl to, kad teko laukti po 3-4 valandas. Ir liūdna, kad žmonės niekaip nesuprato, jog dėl to kalti jie patys. Kam į festivalį, kuris skirtas tam, kad bendrautum su draugais, žiūrėtum į kitus, parodytum save, reikia vežtis kelis litrus degtinės arba kito stipriojo gėrimo? Niekada nesupratau ir, matyt, nesuprasiu.

Todėl jau šiandien žinau, kad kitų metų festivalis bus kitoks nei buvę iki šiol. Ir galbūt naujas formatas bus visai organizatorių komandai mielesnis širdžiai.

P.S.: jeigu kartais kam įdomu, dar pavasariop pasikalbėjau su Automanas.lt žurnalistu Aivaru apie savo meilę automobiliams. Gavosi va toks va interviu, kviečiu pasiskaityti.

Ak, ir visai pamiršau, kad iš karto po Chill’n’Grill žiūrėjom filmą „Baby Driver“, kurį lietuviai išvertė kaip „Vaikis ant ratų“. Smagus muzikinis takelis, šiek tiek banali istorija, bet visai verta pasižiūrėti. Žiūrėjom ne šiaip, vieni, bet kartu su beveik 100 draugų automanų. Ačiū pamiltiems ir pamėgtiems Multikino, sutikusiems kino bilietus išmainyti į show-offą ant OZO stogo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.