Jeigu kas nors mane priverstų suskaičiuoti, kiek turiu ausinių, būtų sudėtinga. Dar sudėtingiau būtų pasakyti, kam man jų tiek. Bet kai bėgioji su muzika, vaikštai su muzika, darbe klausai muzikos, namie klausai muzikos, dar kai žiūri „YouTube“ arba montuoji, ir nenori nei trukdyti esantiems aplink, nei būti trukdoma, ausinių per daug nebus.

Labiausiai mėgstu tas, kurios apgaubia visą galvą. Turiu tokias su laidu, puikias, turiu tokias belaides, prie įrenginio besijungiančias „Bluetooth“. Tiesa, idėja įsidėti „Bluetooth“ adapterį stacionariam kompiuteriui ir priversti ausines jungtis prie jo nepasiteisino, mat, paaiškėjo, kad adapteris palaiko prastos kokybės signalą, todėl visas garsas su aidais, traškesiais ir šiaip, nekokybiškas. Bet čia ne apie tai.

O ausinių, tokių, su lankeliais, kurie kabinasi už ausies ir prilaiko į ausis kišamas ausines, kad šios neiškristų, skirtų sportui, taip ir neturėjau. Kažkaip vis nužvelgdavau bėgikus su šiokiu tokiu pavydu, parduotuvėje pavartydavau ausines ir padėdavau į šalį. Iki kol „Acme Lietuva“ man atsiuntė vienas tokias išbandyti – „HE17 Sports & Action“. Ryškiai geltonas, su trimis silikoninių, ant ausinių garsiakalbių dedamų kamštelių, komplektais. Tiesa, ausines gavau dar tada, kai buvo šaltoka, todėl išpakavau, apžiūrėjau ir… pasidėjau iki normalių orų.

Kas dėžutėje?

Ausinės ryškiaspalvės, turi 1,2 m ilgio laidą nuo ausinių iki kištuko, taip pat yra specialus pultelis, leidžiantis arba valdyti muziką, arba atsiliepti telefonu (mikrofonas taip pat yra). Komplekte S, M, L dydžio silikoniniai ausinių kamštukai, turintys tikti daugumos ausims.

Ir viskas. Net instrukcijos nėra, nes ji – ant dėžutės nugarinės pusės, kur paaiškinta viskas, ką šios ausinės gali. Ant tos pačios dėžutės yra ir informacija apie tai, kad „Acme Lietuva“ taiko ausinėms penkerių metų garantiją. PENKERIŲ! Ir šitą informaciją čia miniu ne šiaip sau.

Ar patogios?

Nemeluosiu – patogiausios ever kišamos į ausis man buvo „Acme Groovie Earphones“. Forma, dydis, skambesys – viskas super. Bet tada pradėjo kvailioti telefonas ir dėl kažkokių keistų priežasčių – gaudyti aplinkos garsus per įmontuotą mikrofoną ir apsimetinėti, kad tai „Google Voice“ užklausos. Užsiknisau negyvai, nes išbėgi, o tau muzika nuolat išsijunginėja, tildosi, garsinasi ir t.t. Kosmosas.

Šios – vidutinio patogumo. Gali būti dėl to, kad nesu pratusi bėgioti su ausinėmis, turinčiomis lankelį užausiui. Tačiau faktas, kad kai šyli ir prakaituoji, neretai būna ausinė išslysta, šios gi – jau niekaip. Tai ir bėgiojau taip pusmetį, taip ir nesuprasdama, ar patinka, ar nepatinka man tos ausinės su lankeliu.

Per dideli man ir S dydžio silikoniniai ausinių gaubtukai (na, kaip juos lietuviškai pavadinti?!). Spraudi spraudi į ausis, o ausinės vis pupt ir išsprūsta bebėgant, tada į muzikos ritmą braunasi dar ir aplinkos garsai. Bet, žinia, abu minusai baisiai subjektyvus, nes priklauso nuo konkretaus naudotojo fizinių savybių.

Vienas patogiausių dalykų – galimybė valdyti garsą, perjungti ar stabdyti dainą neištraukiant telefono iš kišenės. Aš bėgiodama mėgstu saugiai sukrauti telefoną į kišenę, neretai dar kokiu žiogeliu tą kišenę užsegu, mat nesyk yra terkštelėjęs įrenginys ant žemės. Todėl tai, kad reguliuoti garsą, dviem centrinio mygtuko kliktelėjimais perjungti kitą dainą, vienu – sustabdyti ar paleisti groti, galima nedideliu pulteliu ant laido, yra tiesiog nuostabu.

Koks garsas

Garso kokybė – neprasta. Tikėtis ypatingų aukštų dažnių šnaresių, sodrios žemų linijos ir išraiškingų vidutinių dažnių garsų juostos nereikia, mat ausinės kainuoja 7-8 eurus būtų naivu. Aš, pavyzdžiui, turiu vienas, kišamas į ausis, kurios kainuoja 150 eurų, tačiau šios, nors groja išraiškingai ir tikrai labai gražiai, žemų dažnių praktiškai visiškai neišgroja. Ką padaro HE17.

Visgi ausinės groja garsiai, muzika puikiai girdima net tuomet, kai jos nėra per jėgą įmūrytos į ausis. Netrūksta nei žemų, nei vidutinių dažnių, galbūt aukštų dažnių galima būtų išgroti daugiau, tačiau šiaip – garso kokybei didesnių ar mažesnių priekaištų neturiu.

Ir vėl subėgiojau

Ausinės iškentėjo šiaip tikrai labai daug. Pavyzdžiui, liūtį, nuskandinusią Vilnių. Nes išbėgau jau žinodama, kad lis, todėl net telefoną įsisukau į maišiuką, tačiau pusiaukelėje prasidėjo toks lietus, kad nebemačiau nei kur bėgu, nei kas priešais. Ir ką – peršlapo iki paskutinės siūlės viskas, bet ausinės „neprigėrė“ ir groti nepaliovė. Čia visiškai priešinga situacija nei su mano aktyvumo apyrankėmis. Mat viena apyrankė išprotėjo besikeičiant metams ir nustojo jungtis prie telefono, pradėjo grybauti su data, paguoda – kad bent žingsnius skaičiuoja. Antroji, turinti širdies ritmo matuoklį, mirė liūdnesnėmis sąlygomis. Tiksliau, mirė širdies ritmo matuoklis. Nors apyrankė lyg ir yra „splash proof“, kas reiškia šiokį tokį atsparumą drėgmei, po vieno gero 12 km prasibėgimo širdies ritmo matuoklis sugebėjo nuo mano riešo „pasigauti“ tokią drėgmę, kad dabar apyrankė rodo „Error 02“, ir siūlo eiti toli toli, kai nori pasižiūrėti, kaip plaka tavo širdis. Žingsnius, beje, vis dar skaičiuoja.

Tačiau kalbant apie ausines, paskutinioji diena joms atėjo visai neseniai, rugpjūčio viduryje, kai su draugais keliavome per Lietuvą. Vieną dieną nusprendusi išbėgti Raudonės miestelyje pabėgioti supratau, kad ausinės groja labai keistai. Tiksliau, atkuriama tik dalis dažnių, tie dažniai skamba taip, tarsi kas nors mėgintų melodiją išgroti kibirais. Tokia situacija man pažįstama (koks penktas kartas su pačiom įvairiausiom ausinėm, tik skirtingai laiko prireikia, kad joms taip nutiktų), todėl jau žinojau, kad reikia pirštu spausti laidą prie ausinių kištuko į telefoną, kad atrasčiau tą poziciją, kai tai, kas nutrūko, vėl susijungia. Taip, pirštu prispaudus laidą, nubėgau 6 km ir pasidėjau ausines į šalį. Natūralu, kad intensyviai naudojamos ausinės neatlaiko, mat laideliai plonyčiai, o tai vietai, kur yra kištukas, nuolat tenka nemaža apkrova net lėtai judant. Klausimas tik, kaip į tokį gedimą, kuris lyg ir mechninis, reaguoja garantinis servisas. Tikiuosi, kad gerai. Jeigu teko susidurti – papasakokit komentaruose!

Dar, pamenu, rašiau Instagrame postą, kad „Acme“ turėtų gaminti tvirtesnius kištukus, mat ausinės man atlaiko maždaug pusmetį, po to turiu išmesti, o ant pakelio juk parašyta, kad garantija – 5 metai. Ir ką jūs galvojate? Sulaukiau laiško su pastaba, kad jokia klaida – penkeri metai, todėl tokiais atvejais kaip mano reikia kreiptis į garantinį skyrių, kur ausinės arba bus pataisytos, arba bus pakeistos naujomis. Tik būtinas reikalavimas – čekis arba jo kopija. Tai man atkeliavo naujos – tokios pat ryškiai geltonos (nors gamoje yra ir mėlyna spalva).

Ar rekomenduočiau?

Kadangi tai pirmosios mano tokio tipo ausinės, sunku jas lyginti su kitomis. Vertinant „Acme“ gamoje, išties patogus aktyviam žmogui daiktas, ypač jei esate pratęs prie tų lankelių, skirtų ausinių prilaikymui. Užteks garso, patogus valdymas, greita reakcija į mygtuko paspaudimus. Visgi daugiausiai balų šįkart keliauja už pačiai bendrovei drąsą turėti tokiam, rodos, trapiam gaminiui 5 metų garantiją. Ir leisti ja klientams naudotis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *