Jeigu užeinate į mano blogą dėl kažko, kas nesusiję su kosmetika, rekomenduoju šį įrašą atsidėti geresniems laikams. Čia daug asmenukių ir bandymas papasakoti, kaip man patiko ar nepatiko vienokie ar kitokie pirkiniai.

Nes TAIP, aš mokausi dažytis. Ir taip, žinau, kad man daug ko trūksta iki bent jau startinio kosmetikos priemonių paketo. Ir ne tik kosmetikos. Pavyzdžiui, visas šitas blogo įrašas gimė sekmadienio vakarą sėdint prie kompo ir fotkinantis, bandant iš prasto apšvietimo išlaužti viską, kas įmanoma, nes aš neturiu namie vietos, kur galėčiau pasidažyti. Neturiu jokio kosmetikai skirto staliuko. Net veidrodžio, kur būtų geras apšvietimas ar matyčiausi visu ūgiu, neturiu.

Kalbant apie kosmetikos priemones, neturiu, pavyzdžiui, skaistalų. Net normalios kreminės pudros ar makiažo pagrindo neturiu. Neturiu skaistalų. Neturiu jokios priemonės kontūravimui. Todėl šis įrašas yra jokiu būdu ne makiažo pamoka (ir tokių greičiausiai niekada nebus), bet toks mėgėjiškas bandymas pasisakyti apie mano įvairius eksperimentus.

Ką supratau iš savo amžino nesidažymo: man patinka lūpoms skirti produktai, bet juos retai naudoju. Nežinau, kodėl, tiesiog smagu pasidažyti namuose ir būti ryškiai. Į darbą eidama mieliau ilgiau miegu nei pasidažau. Su antakiams skirtais produktais nesusidraugauju ir čia, matyt, reikėtų profesionalo pagalbos. Ir, savaime aišku, tik atradinėju maskavimui skirtus produktus. Iki pat šios dienos mano kosmetikos „kolekcija“ teapima CC ir BB kremus. Ir pastarieji yra nuo lengvo iki vidutinio maskavimo. Na, ir išpažinties pabaigai, kalbant apie turimus įrankius kosmetikai tepti ir t.t., turiu kažkokį kadaise nusipirktą šepetėlių rinkinį iš „Ebay“. Vien tam, kad galėčiau mokytis.

Ką nusipirkau rugsėjį

Šiaip jau nėra taip, kad lakstyčiau per kosmetikos parduotuves ir ieškočiau kosmetikos produktų. Kažkaip iki šiol būdavo taip, kad reikia tušo, nusiperku, ir gyvenu toliau. Bet turėjau priimti sprendimą dėl darbo keitimo, natūralu, nerimas padarė savo. Prasinešiau per vadinamąsias „drug store“ tipo parduotuves, pvz., „Drogas“. O tada prireikė normalių kelnių, užsukau į „H&M“, ir dar patikrinau, ką savo lentynose turi šis tinklas.

Nesirinkau brangiausių produktų, nors jie, žinoma, vilioja. Žinodama save, kol nemoku dažytis ir neturiu įpročio bent kažką pasidaryti veidui prieš išeidama į viešumą, nenoriu pirkti produktų, kurie pradaryti kartą ar du dulkės spintose nenaudojami, o galiausiai prieš pat galiojimo laiko pabaigą nuguls pas ką nors, kas pamatęs išbars, kad nenaudoju. Todėl žvalgiausi į, galima pasakyti, paauglėms ir pradedančiomios skirtą „Catrice“, „Maybelline“, „Essence“ („Droge“). Šių gamintojų ėmiau blakstienų tušą, net kelis produktus lūpoms, taip pat akių pieštuką. „H&M“ pabaigiau reikalus su dar vienu produktu lūpoms, paakių (ir šiaip dėmių) maskuokliu, kompaktine pudra bei akių pieštuku.

Lūpos

„Catrice Cushion Powder Lips“

Lūpų produktus tikrai mėgstu. Todėl jų mano rugsėjo pirkinių krepšelyje gausiausia. Pirmuosius čiupau „Catrice“ pudrinius lupų dažus–pieštuką (jeigu taip tai galima pavadinti) „Cushion Powder Lips“. Iš pradžių pasiėmiau C02 Berry Bow spalvą, tačiau vėliau, pasižiūrėjusi paveikslėlių apie „ombre“ lūpas, grįžau ir antrosios – C02 Raspberry Belle – spalvos.

Ką pastebėjau – pudriniams lųpdažiams yra tiesiog privalu neišsausėjusios lūpos. Pirmi mano bandymai buvo būtent ant sausų lūpų – nepatiko. Bandžiau pasitepti balzamu ir tada tepti, bet tamsesnė spalva vis kur nors sušokdavo gumulėliais. Ir nepatiko.

Kai jau normalizavosi lūpų oda (teko kelias dienas naktimis gydytis balzamais), spalvos užsitepė išties dailiai. Man nesigavo toks „ombre“ efektas, kaip gaunasi reklaminėje nuotraukoje, bet abi spalvos džiugina. Be to, priklausomai nuo tepimo intensyvumo, jomis galima padaryti vos vos padažytas, lūpas, o galima – ryškiai. Tiesa, maistas ir gėrimai (dažai nepalieka tokių žymių ant stiklinių ir puodelių kaip įprasti) lemia, kad gana greitai viskas nusivalgo ir išnyksta. Kita vertus, labiausiai šitas produktas man patinka dėl galimybės lūpas paryškinti vos vos. Ir natūraliai, be jokio blizgesio, nieko.

Tad 8 balai iš 10. Vien dėl to, kad tikrai sausina lūpas, o tepant ant drėgnesnių atsiranda lyg nubirėjusios dėmės, be to, neatsparūs išorės poveikiui. Bet efektas, spalvų gražumas, naudojimo patogumas (atsisuki ir lūpdažis tiesiog iššoka tau į rankas), pakuotės grožis – just wow.

Rekomenduočiau? Taip. Kaina – 5-6 eurai.

„Catrice Matt Lip Artist“

Vienu ypu vien pudriniais dažais neapsiribojau. Nes prigriebiau ir kitą priemonę – matinius lūpų dažus-pieštuką, kurie ant lūpų, sako „Catrice“, išsilaiko iki 6 valandų. Pasiėmiau 040 Hibiskiss-Proof spalvą. Kažkaip limpa man prie veido visi tie, kurie turi rožinės-violetinės spalvos savyje.

Pieštukas patogus naudoti, išsisuka, kai prireikia daugiau. Tepasi patogiai, ryškiai, lengvai, nesausina lūpų net kelias valandas. Tiesa, lieka ant visko, ką bandysite gerti, bet nenusivalo itin lengvai, o tas tikrai džiugina. Pasidažyti juo man buvo iššūkis, nes ranka dreba ir, kad ir kaip norėtųsi, ne visada viskas gaunasi tolygiai. Bet pasidengusi spalva greitai tampa matine, be to, dažai užtektinai pigmentuoti, todėl jau pirmu kartu pasidengia taip, kad antru kartu užtenka pataisyti ar paryškinti kai kurias vietas.

Mano akimis – 10 iš 10. Rekomenduočiau? Taip. Kaina – gal kokie 4-5 eurai.

„Catrice Lip Cushion“

Ir kad nebūtų vien matiniai dalykai mano kosmetinėje, prigriebiau ir šiek tiek blizgesio turinčių daiktų. Šis produktas – savotiška pagalvėlė, ant kurios dažų išgausite sukdami priemonės galiuką. Blizga, dailiai dengiasi, pigmento nėra per daug, bet ir ne per mažai, todėl lūpos įgauna spalvą, bet ji – ne per ryški. Šiaip jau, ant lūpų atrodo tikrai gaiviai, be to, kiek drėkina.

Jau, spėju, iš ankstesnių mano pasirinkimų aišku, kad negalėjau pasiimti nieko kito, kaip tik 040 Absolute Razz’Berry spalvą. Išsilaiko ji – vidutiniškai, tikrai reikia nepamiršti kartas nuo karto pasitaisyti lūpų. Be to, pati priemonė lipnoka, todėl palaidi plaukai ir šitas blizgesys ant lūpų – ne kažką. Bet man labai patiko būdas, kaip užsitepama priemonė, ir tai, kad naudojant tą pagalvėlę galima lūpas vos vos pablizginti, o galima užsitepti riebiau. Dar ir masažas gaunasi.

Tad imant bendrai, produktas geras, tik nebuvo jokio wow efekto. Tai kaip ir 10 iš 10. Rekomenduočiau toms, kurios nori lengvos priemonės tai akimirkai, kai veidui reikia spalvos. Kaina – 4-5 eurai.

„H&M Sheer Lip Colour“

Šį produktą prigriebiau iš principo todėl, kad patiko spalva vitrinoje. Atrodė labai gaivi ir vasariška, be to, labai natūrali. Pagalvojau, kad visai gerai bus turėti po ranka tada, kai, vėl, reikia greitos spalvos ant lūpų. Ir, kaip gražių pakuočių vergė, turiu prisipažinti, kad mane beprotiškai žavi „H&M“ minimalistinis dizainas.

Spalva – 412 Strawberry Sorbet. Labiau raudona nei kokia violetinė, dengiasi lengvai, lieka toks drėgmės pojūtis ant lūpų. Pigmento nėra daug, tad labai jau ryškios spalvos išgauti nepavyks. Laikosi prastai. Tikrai – pusvalandis ir jau tik kraštuose priemonės liko.

Tad bendrai – 3 iš 10. Tik dėl to, kad gražiai atrodo iš pradžių ir nesausina lūpų. Ar rekomenduočiau? Labiau ne nei taip. Pačiai negaila išleistų pinigų tik todėl, kad „H&M“ užtaikiau į išpardavimą ir vietoje 9,99 eurų mokėjau tik 3.

Akys

„Catrice Lashes to kill“

Blakstienų tušo man reikėjo. Na, gal ne visai – norėjau antro. Rinkausi iš įvairių gamintojų sąrašiuko, bet norėjosi itin juodo, su klasikiniu šepetėliu, iš šerelių, ne silikoninio, mat vieną tokį jau turiu. Ir pasiėmiau tą, kuriame, pasak gamintojo, yra juodųjų deimantų pudros. Na, žinant, kad deimantui nuo anglies labai netoli, manyčiau, kad greičiau anglies dulkių. Bet tebūnie.

Ir nežinau, ar užtaikiau ant prasuktos pakuotės ir pastovėjusio tušo („Droge“ sunku atrasti kartais produktų, kurių priešais tave nepačiupinėjo koks neandartalietis, nesuprantantis, kas yra „Tester“, o kas ne), bet nepasakyčiau, kad jis mane ypatingai džiugina. Blakstienos pasidengia visiškai neblogai, tačiau toks jausmas, kad pačiam tušui trūksta riebumo ir skalsumo. Plius, jis šiek tiek gumuluojasi, tad blakstienos vis sukimba viena su kita. Tenka šepetukais padažius blakstienas jas iššukuoti, luktelėti, vėl dažyti ir atskirti.

Visgi spalva išties juoda, dengiasi neblogai, Nepasakyčiau, kad apimties padaugėja, tačiau akys išties paryškėja. Kita vertus, man, nesidažančiam žmogui, tušas ant blakstienų visuomet akis ryškesnėmis padaro.

Tad imant bendrai – 6 iš 10. Nepatinka man nei tepliojimas, nei susigumulavimas, tačiau, kaip sakau, galbūt tušas buvo prasuktas jau kurį laiką. Kita vertus, savo darbą jis atlieka. Ar rekomenduočiau? Įvertinus, kad kainavo kažką panašaus į 4 eurus, tikrai tam, kas ieško pigaus produkto, pasiūlyčiau.

„Maybelline The Colossal Kajal“

Akių pieštuko, bent juodo, man tikrai nereikėjo. Bet radau, susigundžiau, pasiėmiau. Patiko pažadas, kad atsilaikys iki 12 valandų, bus neįtikėtino juodumo ir t.t.

Realybė kur kas juodesnė. Pieštukas minkštas, brėžiasi lengvai, bet tam, kad spalva būtų išties juoda, reikia brėžti kelissyk. O šitaip užsitepa gerokai daugiau priemonės nei reikia ir ji ima veltis tarp blakstienų.

Ir jeigu šitą bėdą dar galima lengvai išspręsti, kur kas liūdniau tai, kad pieštukas tikrai tepa. Suprantu, kad mano akių tipas toks, kad vokas šiek tiek paslėptas ir akys įkritusios, todėl viskas, kas užtepta ant blakstienų linijos, gali atsidurti ant zonos po antakiu. Bet šiam pieštukui pavyksta išbūti normaliai porą valandų, o tuomet jis pradeda nuolatos pasirodyti ten, kur nepriklauso. Ir valaisi, valaisi.

Trumpai tariant, priemonė visiškai nepatiko. Naudojau iki šiol kiek brangesnę, tik ne taip patogiai užtepamą „Bobby Brown“ apvadą akims, manau, liksiu ties juo, mat šis tikrai niekur neišsitepa, neišbėga, nenutrupa ir t.t. Savaime aišku, kita vertus, jis yra ir gerokai brangesnis nei „Maybelline“. Visgi pieštuko nerekomenduočiau. 2 balai iš 10, o kainavo kažką apie 3-4 eurus.

„H&M Goldie Luxe“

Jau ir aukščiau esančioje nuotraukoje matyti kitas „ Goldie Luxe“ iš „H&M“ akių pieštukas. Pastarojo norėjau prisiminusi turėtą iš vienos korėjietiškos grožio dėžutės. Ten buvo tiršta, riebi, graži auksinė spalva, puikiai tikusi prie mano rudų akių.

Visgi priemonė nepradžiugino. Pigmento nedaug, blizgučių milijonas, nors ir brėžiasi lengvai, net po kelių kartų to aukso nelabai matosi, tik blizgesys. Ir blizgučiai nenusivalo normaliai porą dienų, nors ir makiažo vaiklis, ir micelinis vanduo, ir viskas panaudota.

Ar rekomenduočiau? Ne. 1 iš 10 balų. Kaina – 4,99 euro, tačiau „H&M“ išpardavimas, todėl mokėjau 2 eurus.

Beje, kažkur esu skaičiusi, kad esą negalima nupiešti tik pačiame akies gale pravedimo, reikia per visą voką. Manau, kad jokio skirtumo, tad specialiai rinkausi gražesniam žvilgsniui centrinę akies dalį aukso spalvos, o kraštinę – juodos.

Veidas

„H&M Radiant Concealer Pen“

Kadangi esu šviesiaodė, pasiėmiau (bent kaip galvojau) Ivory spalvą. Deja, grįžusi namo ir ištraukusi iš dėžutės priemonę pamačiau, kad ant jos užrašyta Porcelain Rose. Nėra labai blogai, tiesiog pats maskuoklis yra šaltesnio atspalvio nei kompaktinė pudra. Bet nieko, tiko.

Priemonė, mano vertinimu, vidutinio maskavimo, problemines vietas tikrai pridengia visai neblogai. Labiausiai patiko mechanizmas, kaip priemonės pasiimti: tarsi automatinį tušinuką spaudai ir išsispaudžia lašas priemonės, kurį teptuku tepi ten, kur reikia, o tada išskirstai.

Man sunku lyginti, kadang nesu turėjusi daug analogiškų priemonių, tačiau ši – nenuvylė, darbą atlieka tikrai gerai. Tad rašyčiau 10 iš 10, nors ir užknisa, kad žmonės yra neatsakingi ir nepasitikrinęs šimto kartų negali nusipirkti to atspalvio, kurio reikia.

Ar rekomeduočiau? Taip, tik tikrinkit pakuotės vidų. Kainavo 7,99 euro, bet per išpardavimą įsigijau už 3 eurus.

„H&M Perfectionist Finishing Powder“

Vėlgi – pirmasis mano tokio tipo pirkinys. Kažkaip ruošiausi ruošiausi, bet vis neprisiruošdavau nusipirkto pudros. „H&M“ užtaikiau į išpardavimus, pagalviau, kad, ai, žaidimams bus pats tas. Tad nusigriebiau dailią juodai baltą dėžutę su Ivory spalvos presuota pudra.

Produktas patogus, dailioj pakuotėje, kurioje yra ir mažytis veidrodėlis. Dengiasi lengvai, tačiau pudra vos pastebima, labai lengvo, mažesnio net nei vidutinio, padengimo. Visgi veidas neatrodo miltuotas, ilgą laiką nepradeda blizgėti, o pati pudra neturi jokių įkyrių kvapų. Kitaip tariant, nenuvylė, nors ir sunku vertinti, lyginti su kitais analogiškais produktais, sakyčiau, pradedančiosioms 10 iš 10.

Tad ar rekomenduočiau? Taip. Iki išpardavimo, beje, pudra kainavo 9,99 euro, bet produktą nusipirkau už 3 eurus. Nuotraukose žemiau, beje, produktas su blykste ir be blykstės. O visose nuotraukose aukščiau mano veidas su šia pudra, „Maybelline Nude Magique CC cream“ testerio turiniu bei aukščiau minėtu maskuokliu.

Ačiū, kad radot laiko tokiam ilgam įrašui. Nepažadu, kad panašių jų bus daug, mat visgi esu ne itin vartotojiška ir perku tai, kas man įdomu arba reikalinga. Ir dažnai mieliau vietoj kosmetikos perku knygas arba IT prietaisus namams. Bet visgi, dažytis mokausi, tai apžvalgų dar bus! Ir neretai pirmais įspūdžiais aš pasidalinu savo instagram paskyroje ;)

Ir P.S.: jeigu kartais nutiktų taip, kad norėtumėte su manimi susisiekti, visą reikiamą informaciją rasite skiltyje „Apie“. O drauge, daugelį dalykų (teigiamų ir neigiamų) galite papasakoti ir komentaruose!

3 thoughts on “Nebrangi kosmetika iš „Drogo“ ir „H&M“: yay ar nay?”

  1. Ele, ačiū :D Mano meilė visiška – 9 metus pats brangiausias draugas namuose :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *