Pamenat, metų pradžioje pasižadėjau bėgti visur, kur nuskrisiu darbo reikalais? Tas pažadas yra va čia. Ir turiu prisipažinti, pavyko ne viskas, bet buvo geriau nei tikėjausi. Pažadas buvo duotas viešai tyčia. Tam, kad kas kartą kai tingėsiu, prisiminčiau, ką rašiau, ir užsidėčiau sporbačius bei išbėgčiau pabėgioti.

Tad bėgti pavyko ne visur. Pirmiausia – kelionių buvo mažiau nei tikėjausi. Tada – ne visada turėjau jėgų, pavyzdžiui, sakiau bėgiosiu savo organizuojamame festivalyje, o nebuvo net laiko miegui ar maistui. Galiausiai – ne visur jaučiausi galinti saugiau bėgti lauke, tad pasirinkdavau viešbučio, kuriame apsistodavau, bėgtakį sporto klube. Na, ir panašiai.

Visgi pirmą tokį iššūkį visai skelbčiau pavykusiu. Pirmiausia dėl to, kad metus pradėjau bėgdama paplūdimyje greta Ramiojo vandenyno, o užbaigiau – prie Atlanto.

Panašu, kad geriausiu atveju šiemet nusimato dar bent du bėgimai. Vienas mano mylimoje Barselonoje, kitas – Omane, Muskate. Antrasis variantas, greičiausiai, bus vienas tų atvejų, kai bėgiosiu sporto klube.

Kaip bebūtų, visur mane bėgančią lydėjo ne kas kitas, o „Acme“ žingsniamatis. Iš pradžių pirmoji ACT versija, apie kurią rašiau čia, o pastaruoju metu – ir antroji ACT versija „ACT202“. Apie ją, naudojamą jau mėnesį, ir norėčiau papasakoti.

Nuo Ramiojo iki Atlanto

Draugystė su pirmosios kartos apyrankėmis netruko itin ilgai. Viena apyrankė išėjo iš proto po Naujųjų metų, kai kalendoriuje persisuko dienos ir mėnesiai. Antroji apyrankė, tarnavusi tikrai ilgą laiką, neatlaikė maždaug 12 nubėgtų kilometrų. Buvau ją ganėtinai stipriai užsiveržusi ant riešo, kad sektų pulsą, bet tai reiškė, kad mano riešas priprakaitavo po apyranke tiek, jog šios širdies ritmo monitoriaus mikroschema sušlapo ir nustojo veikti. Tad apyrankė žingsnius tebeskaičiuoja, bet pulso – nebematuoja.

O beprasidedant spaliui mane pasiekė dar vienas „Acme“ gaminys – antrosios kartos aktyvumo apyrankė. Mielesniu silikoniniu dirželiu, išmaniau įkraunamu, įtaisomu žingsniamačiu, ir, kas smagiausia ir svarbiausia, tikrai greitesne sąsaja su išmaniuoju telefonu. Būtent tai mane nudžiugino labiausiai, mat ankstesnės kartos apyrankė kaprizindavosi tiek, kad kartais pagalvodavau, jog ji gyva ir šiandien tiesiog prastos nuotaikos, todėl ką bedarytumei, nesijungs ir viskas prie išmaniosios programėlės „Veryfit“. Beje, jei pirmajai apyrankės versijai tekdavo jungtis prie „Veryfit for heart rate“, čia jungtis reikia prie „VeryFitPro“, tai galbūt čia ir šuo pakastas, kad viskas vyksta kur kas lengviau?

Mano patirtis rodo, kad kas kažkelintas kartas bandant prisijungti prie apyrankės naudojantis „Bluetooth“ ryšiu, tikrai sėkmingas. Pirmasis – beveik niekada.

Rimčiausias trukdis naudoti sėkmingai buvo iškilęs tuomet, kai vasaros laikas keitėsi į žiemos ir tuo pačiu – išskridau į Portugaliją. Tada apyrankė ne tik kažkodėl ėmė vėluoti, bet ir nesusigrąžino normalaus laiko. Visgi prisijungiau prie programėlės, perkroviau – viskas puiku.

Ištvėrė kibirus prakaito

Kaip ir dauguma žingsniamačių, šis tikrai skaičiuos menamus žingsnius tuomet, jei aktyviai kažką veiksite su rankomis. Man belieka pasidžiaugti, kad neskaičiuoja „žingsnių“ tada, kai rašau. Tačiau jei, pavyzdžiui, važiuočiau lėtai automobiliui ir baisiai kratytų, tikrai viskas taptų žingsniais.

Širdies ritmo matuoklis geriausiai veikia tada, kai ranka nuleista ir padėta ant stalo. Priešingu atveju prietaisui gali prireikti nemažai laiko, kad būtų užfiksuota, koks jūsų pulsas. Kadangi jau turėjau patirties, kad mikroschema, nors ir per nedidelį plastmasės gabalėlį, turinti sąsają su riešu, į drėgmę žaibiškai reaguos sugesdama, baiminausi, kad ir su šia aktyvumo apyranke bus ta pati istorija. Visgi, mano dideliam džiaugsmui, antrasis „Acme“ bandymas kur kas kokybiškesnis. Žinoma, saugau prietaisą nuo vandens, mat jis viso labo atsparus aptaškymams, tačiau bėgiojau, sportavau dideliam karštyje, kai buvau mirkte permirkusi nuo prakaito, ir… nieko! Viskas veikia.

Kaip ir ankstesnės versijos, žigsniamatis stebi jūsų miegą bei fiksuoja, ar įveikėte išsikeltus tikslus, duomenis atvaizduoja programėlėje.

Kaip apyrankę valdyti?

Naujos kartos aktyvumo apyrankei nereikia specialaus pakrovėjo, mat silikono apyrankėje įtaisytas ištisas apyrankės mechanizmas, jungiamas tiesiai į USB jungtį. Tad įkrauti apyrankę galima visur, kur tik sugalvosite.

Kadangi visas įrenginio valdymas iš esmės yra per programėlę, iš karto rekomenduoju išsijungti „Wrist sense“. Įjungus šį kas kartą stipriau krestelėjus ranką, suktelėjus ją, įsižiebia apyrankės ekranėlis ir parodo, kiek valandų. Puiku, tačiau apyrankė išsikrauna labai greitai. Tad šitai išsijungiau ir dabar, norėdama pamatyti, kiek nuėjau, kiek valandų, ir t.t. – braukiu ranka per apyrankę. Nes, TAIP, nebeliko jokių mygtukų – apyrankė yra lietimui jautri, o tai, mano akimis, tikrai šaunus dalykas (ypač prisimenant, kaip sudėtinga man buvo įspausti senosios apyrankės sužadinimo mygtuką).

Naudojant programėlę apyrankė automatiškai sinchronizuojasi su mobiliuoju telefonu, todėl rodo tikslų laiką, be to, perduoda aktyvumo duomenis „Google Fit“ platformai. Šioji leidžia pasitikrinti, kurioje vietoje, lyginant su jūsų gyvenamojoje vietoje esančiais žmonėmis, pagal savo aktyvumą esate jūs.

Beje, kitaip nei pirmųjų apyrankių atžvilgiu, „Acme“ įnešė spalvų į elektroninę parduotuvę. Galima atrasti mėlynų bei raudonų, ne tik juodų. Pigu.lt tokia apyrankė atsieis apie 21 eurą. Palyginus su kitomis panašiomis, panašioje kainų kategorijoje esančiomis, apyrankėmis, už šią tikrai nesumokėsite nei ženkliai daugiau, nei ženkliai mažiau. Drauge, visos panašios apyrankės daro tą patį arba beveik tą patį. Tad rimčiausias argumentas rinktis „Acme“ yra tai, kad tai lietuviškas gamintojas ir kilus įvairiems rūpesčiams juos pasiekti labai lengva.

Ko trūksta?

Man labiausiai trūksta normalios sąsajos su programėle. Kartais, kai apyrankė prisijungia sparčiai, viskas gerai. Bet tais atvejais, kai stengies kelias ar net keliolika minučių prisijungti, gali apimti ir neviltis. Nežinau, ko reikiia, kad būtų įmanoma šią problemą ištaisyti, bet.. Arba apskritai nebesiūlyti galimybės viską stebėti programėlėje, užteks ir momentinių širdies ritmo rodmenų bei žingsniamačio.

Dar vienas, galbūt labiau norimas, nei trūkstamas, dalykas – galimybė fiksuoti aktyvumą naudojantis tokiomis platformomis kaip „Endomondo“ ar pan. Labai norėtųsi naudoti pamėgtą produktą drauge su pamėgta programėle. Galbūt ateityje?

P.S.: visos nuotraukos su „Samsung Galaxy S8“. Nereali nuotraukų kokybė.

2 thoughts on “„Acme ACT202“ ir kaip aš bėgau ir prie Ramiojo, ir prie Atlanto vandenynų”

  1. as taip pat isigyjau act202 ir beieskodamas informacijos kodel kartais taip sunku sujungti ja su programele uzklydau cia :))) praejo koks desimt minuciu nepadejo net per apyranke prietaisu paieska :D nzn ar tai tik sutapimas bet perkroviau telefona ir tai padejo :) tikrai butu smagu apyranke susieta su endomondo (y) ;)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *