Kažkurį čia vakarą po Kalėdų sėdėdami su bičiuliais leidomės į diskusijas apie socialinius tinklus, skirtus antrosios pusės paieškoms. Ir, aišku, pasisuko kalba apie „Tinder”, kadangi būtent ten bičiulis ieškosi sau antros pusės.

Aš turiu prisipažinti, kad kadangi turiu antrąją pusę ganėtinai ilgai, maždaug dešimtmetį, turiu supratimą tik apie tuos senovinius tinklus, tokius, kaip kad „Pažintys” ir pan. Apie tai, kaip vyksta viskas šiandien, neturiu jokio supratimo.

Jeigu jūs iš tokių pat, aiškinu. „Tinder” esmė: tinklas, kuriame užsiregistruoji, sukeli savo nuotraukas, ir kitame interneto gale esantys tinklo nariai gali paspasausti prie jūsų profilio širdelę, kas reikštų, kad patikote, arba nustumti nuotrauką į dešinę pusę pirštu, kas reiškia tą patį. Jei nuotrauką stumiate į kairę, reiškia, kad nieko bendro su tuo žmogum turėti nenorite. O jeigu nutiko taip, kad paspaudėte „patinkinote” tą, kas „patinkino” ir jus, galėsite susirašyti programėlėje. Jei taip nenutiks, deja deja, to, kas patiko jums, bet kam nepatikote jūs, nepasieksite niekaip

Tiesa, realybėje „Tinder” negarsėja geru vardu. Iš esmės, programėlė skirta vienos nakties santykiams. Ypač tuo atveju, jei esate užsienietis ir atvykote į svečią šalį kelioms dienoms. Gal todėl pusiau juokais pusiau rimtai „Kickstarteryje”, kur bandoma surinkti pinigų naujiems geriems projektams, atsirado toks dalykas kaip „Tinda Finger”. Įjungi prietaisiuką ir jis „patinkina” visus (o gal turėčiau sakyti visas, nes tą deklaruoja ir gamintojai savo reklamoje) iš eilės.

Kaip bebūtų, mano smalsumas paėmė viršų. Ypač pasikalbėjus apie užsieniečius ir tą amžiną jų įvaizdį, kad Lietuva – sekso ištroškusių mergelių šalis. Nusprendžiau užsiregistruoti ir pabūti savaitę. O jos, paaiškėjo, net gerokai per daug, tad „Tinder” paskyrą paturėjau lygiai tris dienas. Ir turėdama ją laikiausi paprastų taisyklių: matchinti tik įdomiai atrodžiusius vaikinus. Matchinti tik užsieniečius, nes su tautiečiais juokauti nesinori. Nes A) Lietuva maža, B) naiviai tikiu, kad nemaža dalis jų tame „Tinder” tikrai ieško ne vienai nakčiai ar net valandai nuotykių ir išdavinėja savo antrąsias puses, o nori atrasti sau tinkamą žmogų.

„Patinka” santykis

Užsiregistravau vakare, susikėliau savo kelias nuotraukas, trumpai aprašiau savo veiklą (blogerė) ir palikau viską taip. Kai išsiaiškinau, kad dar turiu tinkinti pati visus, supratau, kad nebus taip jau lengva. Bet kaip ir minėjau, „patinkinau” visus, kurie galėtų būti mano skonio. Na, nes anoks čia džiaugsmas spausti „patinka” ties kokiu nutukusiu, susenusiu per anksti užsieniečiu, kuris rinkes ant pilvo ir nesamą smakrą maskuoja auksiniais laikrodžiais.

Pirmąjį vakarą atradau 9 bendrus „patinka”. Galbūt būčiau galėjusi atrasti ir daugiau, bet apsiribojau atstumą, kuriuo remdamasi programėlė rodo galimus variantus, pasikoregavau amžių į labiau man tinkamą. Per ateinančias kelias dienas „patinka” santykis išaugo iki 40. Galbūt, jei būčiau ne progbėgšmais ieškojusi, nebūčiau buvusi tokia reikli arba būčiau rašiusi pati tiems, kurie paspaudė „patinka” man, ir t.t., galbūt tas santykis būtų buvęs didesnis, tačiau… užteko.

Turiu dar švelnų (bet nepatikrintą) įtarimą, kad jeigu kažkam parodė tavo profilį ir tas kažkas nuspaudė „match”, reiškia, kažkada „Tinder” parodys tą kažką ir tau tenkančių nuotraukų sąraše. Nes nepaisant viso mano noro, kad man rodytų tik tuos profilius, kurie yra 3 km spinduliu aplink mano buvimo vietą, parašė ne vienas, esantis absoliučiai kitoje šalyje. Anot Roberto, greičiausiai naudojamos programėlės, apgaunančios telefoną ir klastojančios buvimo vietą.

Pirmas įspūdis

Ryškiausi skirtumai tarp užsieniečių ir lietuvių, kuriuos pastebėjau, yra du. Pirmasis – nuotraukos. Dauguma užsieniečių stengiasi pasirinkti tokias nuotraukas, kurios paliktų įspūdį: iš kelionių, profesionalūs portretai, kažkokia aktyvi veikla. Dauguma atvejų tokių, kur pasirenkamas tinkamas kampas, nebloga poza ir t.t.

Lietuviai gi (ne visi, aišku, nes tikrai internete netrūksta tų, kurie pasistengia parodyti savo geriausias pozas ir kampus) nevengia dėti keistų asmenukių, kur telefonas uždengia pusę veido arba kur poza tokia, kad matosi šešios rinkės, nenupeštas ūsas, maistas tarpdančiuose ir panašiai. Dar blogiau nuotraukos, kur matyti užstalė ir skaidriųjų gėrimų buteliai. Kai pagalvoji, jokia sveiko proto moteris neturėtų susidomėti kažkuo panašiu.

Antrasis skirtumas: pokalbio pradžia. Kadangi lietuvių „Tinder” nekalbinau, palyginti užsieniečių kalbas galiu tik su patirtimi „Pažintyse”. Visgi dažnas jų pasako komplimentą (tavo graži šypsena, tu labai mielai atrodai ir pan.) ir pokalbį pradeda taip.

Apie ką kalbėjomės?

Aš galiu suprasti, kodėl su užsieniečiais bendraujančios lietuvaitės akcentuoja, kad šie apipila moterį dėmesiu. Iš tiesų, visi absoliučiai klausinėjo, ką veikiu, kur gyvenu, ar dirbu, kuo domiuosi. Net uždavė tokių filosofinių klausimų, kaip kad „kas mane džiugina gyvenime”, domėjosi, kas patinka, ir kas nepatinka. Ir noriai kalbėjo apie save. Visi plepūs (to su lietuviais dažniausiai nebūna), tauška apie savo keliones, galimybes dirbti. Pavyzdžiui, 30-metis iš Kanados pasakojo, kad mokytis niekada nėra vėlu, todėl jis atkeliavo į Lietuvą pasimokyti. Buvo ne vienas, kuris dirba Lietuvoje. Beje, pastebėjau, kad itin daug užsieniečių „Tinder” iš aviacijos srities.

Tarp išskirtinių atvejų – esą CERN dirbantis italas, neaiškios kilmės ir neaiškiu vardu. Sakė, kad į Lietuvą vis atskrenda darbo reikalais. Papasakojo daug apie save, priatviravo, pasidžiaugė, kad galėsime susitikti (aha, kur gi ne) net keliuose miestuose visame pasaulyje, o tada netikėtai informavo, kad atskrenda į Lietuvą. Savaitgaliui. Mhm, tikrai darbo reikalai.

Antrasis atvejis iš tų išskirtinių buvo toks, kad turkų kilmės vaikinas pradėjo pasakoti man, kad jį apgavo jo mergina. Esą jiedu draugavo pusmetį, gyveno drauge kone tiek pat. Kai nusistebėjau, kad labai jau keista, jog taip anksti apsigyveno kartu, jis mane patiko, kad taip jam sakė visi draugai, bet, va, jis netikėjo, ir nudegė. Paprašė susitikti po pusdienio bendravimo, mat, matote, jam reikėjo žmogiškai pabendrauti ir pasiguosti. Iš pradžių viename prekybos centrų, po to – bare. Ir pabrėžė šimtą kartų, kad jam jo buvusi nebesvarbi. Na, ir kad aš turėčiau apsivilkti šventiškai, išgersime drauge esą šiek tiek ir turėsiu nuostabią naktį. Aha. Tikrai.

Kitas gi po kelių sakinių ir pagyrų išsiaiškino, kiek toli nuo centro aš gyvenu, ir papasakojo, kad gyvena „Novotel” viešbutyje. Dar po kelių sakinių papasakojo, kad tik ką buvo sportuoti. Ir kad aš galėčiau užsukti į jo viešbutį ir pabūti jo asmenine trenere. Beje, britas. Žinodama jų bernvakarių šventimo papročius Lietuvoje, tikrai nenustebau.

Dar vienas apie seksą kalbėjo be užuolankų. Dar, tiesą sakant, pasidomėjo, ar tai, kad jis 172 cm ūgio, man neklius.

Kitas kreipėsi į mane „Ugne”. Ir dar pamėgino išsivartyti, kad vat „Ugnė” prancūziškai reiškia mažoji mis. Bet kadangi ėjo trečia „Tinder” naudojimo diena, tokiems šūdams jau buvo alergija atsiradusi, tai tiesiog skipinau visą šitą reikalą.

Tarp išskirtinių atvejų atsidūrė ir norvegas, pareiškęs, kad į Lietuvą vis atkeliauja sau ieškoti žmonos. Nes norvegės apsileidusios, be to, jo amžiuje tik Rytų europietės ir tetinka.

Rezultatai ir išvados

Realiai – per tris dienas gavau gal tris ar keturis sekso pasiūlymus, penkis ar šešis kvietimus susitikti, kelis pažadus ateityje susitikti. Ir visa tai – sąmoningai nusukant kalbą nuo jautrių ar hiperseksualių temų, visokių užuominų ir visko.

Tai, ar turiu vaikiną, domino tik tris iš rašiusių. Vienas pasiteiravo, ar nebus jokių bėdų, jei susitiksime, iš mano vyro pusės.

Keli, atkeliavę akivaizdžiai šventėms, tiesiog pranyko pasakius, kad „sorry, I can not meet today”. Akivaizdu, koks poreikis ir kam visa tai.

Visgi mane labiausiai pribloškė kitkas. Iš tiesų, „Tinder” registravausi ganėtinai skeptiškai nusiteikusi. Na, kitaip tariant, iš karto tikėdamasi sulaukti visokių keistenybių. Ir sulaukiau, žinoma. Visgi kai pagalvoji, aš jau buvau pasiruošusi visoms nesąmonėms, bet kaip jaučiasi tos merginos, kurios iš tiesų registruojasi čia tikėdamos, kad susiras antrąją pusę, eidamos į pasimatymus,  arba lengviau palenkiamos? Ypač žinant, kad saldžialiežuvių šitame socialiniame tinkle netrūksta ir visi jie žada tiesiog pasisėdėjimus su kava ar arbata. Kraupoka seksualinė statistika gautųsi, matyt.

Kas tipiška?

  1. Pasakojimai, kad į Lietuvą jie atkeliavo dėl darbo, dėl to, kad pasakojo geri draugai apie tai, kad tai nuostabus kraštas.
  2. Atkeliauja dažniausiai šventinėmis dienomis, prieš savaitgalį, kuo arčiau savaitgalis, tuo aktyviau siūlo susitikti.
  3. Turi pačių keisčiausių už širdies griebiančių istorijų. Pvz., kodėl pasirinkai Lietuvą? Nes Italijoje sutikau merginą, o ji mane atstūmė, ir aš tikėjausi, kad čia man pavyks rasti dar vieną.
  4. Visi be išimties giria labai fainus žmones ir gražias moteris.
  5. Daugiausiai subtilumo turi tie, kurių odos atspalvis tamsesnis. Šiauriečiai, centrinės Europos gyventojai, britai neretai kalba be užuolankų ir į vatą nevynioja. „Taip, noriu sekso, o tu ką, negali?”
  6. Visi vos susipažinę nori persikelti į kokį nors kitą būdą susisiekti. Pvz., Whatsapp. Nes bendrauti „Tinder” programėlėje nepatogu.

P.S.: aš tikiu, kad dalis tų mano sutiktų žmonių nėra tokie jau niekšai, kaip aš čia aprašiau, galbūt aplinkybės tokios ar kažkas panašaus, kad jie čia švaistosi sekso pasiūlymais. Ir tikiu, kad galbūt vienetams pasiseka čia rasti sau sielos draugą. Bet ar pati čia ieškočiau, jei neturėčiau antros pusės? Never ever. Apskritai, jei neturėčiau antros pusės, tikrai neįsivaizduoju, kur turėčiau ieškoti normalaus vyro. Tikrai.

2 thoughts on “Trys dienos su „Tinder“: kaip užsieniečiai man kabino makaronus”

  1. Nesu naudojęsis Tinder dėl tos pačios priežasties, kaip ir tu, nes turiu antrą pusę. Užtat istorijų teko girdėti ir nei viena iš jų nebuvo apie tai, kaip jie po to ilgai ir laimingai gyvena..

  2. Aš, tiesą sakant, irgi tokių negirdėjau. Net ta pati mano pridėta reklama yra tokia.. Na, labai akivaizdu, ko vyrukai ieško tame Tinderyje. Gal ir merginos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *